Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elkaphattam a HIV-et?

Elkaphattam a HIV-et?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem, pár hete voltam prostituálttal.

Gumi nélkül volt francia, valamint gumiban a többi.

Elkaphattam a HIV-et?

Lassan 2 hete torok, gégegyulladásom volt/van, azt olvastam, pár héttel fertőzés elkapása után jelentkezhetnek ezek.


Igen, most elvileg 2-3 hónapot kell várnom hogy laboratóriumban is kimutatható legyen, de azért reménykedek benne hogy nem, talán kicsi az esélye így elkapni?

:((((((

kétségbe estem kicsit



2015. dec. 22. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont olyan kérdés, mint a lehetek-e terhes. Vagy igen vagy nem. Szépen kivárod azt a 2-3 hónapot és elmész egy tesztre. Amúgy is december van ilyenkor aktívak az influenza meg a légúti gyulladásokat okozó vírusok. Lehet, hogy csak egy ilyet nyeltél be. Meg attól is függ, hogy milyen volt a prosti. Vannak kulturáltabbak, náluk talán nem akkora a veszély, mint egy lepukkant drogosnál.
2015. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Semmi sem zárhatja ki, de azért nagyon kicsi az esély rá... Amíg nincs teszted tartsd a távolságot.
2015. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem hinném, a prosti ebből él, ő nagyon vigyáz, hogy ne hordozzon semmi betegséget. Ő tuti gyakran jár vizsgálatokra. Szerintem ne aggódj.
2015. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az orális együttlét során a HIV átadási valószínűsége roppant kicsi. Nem nulla, de minimális.

Valószínűleg valami mást kaphattál el, + némi hipochondria, na meg a stressz kicsit gyengíti az immunrendszert, ezért tűnik úgy, mint ha a HIV tüneteit vennéd észre magadon.

Egyébként a Szent Lászlóban 2-3 ehtes ablakperiódusú szűrést is végeznek, szóval ha nagyon aggódsz, nem kell 3 hónapot várnod.

2015. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Biztosat soha nem lehet mondani, ez olyan Schrödinger AIDS-e. Amíg nem mutatták ki, addig nem lehet tudni. Ez az ára a prostinak. Ki kell várnod azt a 2-3 hónapot, addig vigyázz a környezetedre, mert HA netán emiatt lennének heveny HIV tüneteid, akkor a legmagasabb a vírusszám, és a legfertőzékenyebb időszak.


DE nyugodja meg. Alapból nagyon kicsi az esélye még szexuális úton is gumi nélkül (!) is a fertőzésnek. Szájban csak akkor ha vérzett pl az ínye. 1-5% kb... Volt eü igazolása? Gondolom nem kérted. Melyik oldalon hirdetett? Privátban elküldheted.


Szóval nagyon nagyon kicsit az esélyed rá. Én nem aggódnék, simán egy makacs torokgyulladás lesz az... Menj el dokihoz kérjél rá antibiotikumot, ha elmúlik tőle, akkor nem AIDS vírus, mivel arra nem hat az antibiotikum.

2015. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na akkor 2-3 hó sem kell, kolléga megmondta.
2015. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Elméleti síkon nem kizárt, hogy elkaphattad, de orális szex útján nagyon kicsi eséllyel terjed a fertőzés.

Önmagadat ugyan nem tudod pontosan diagnosztizálni, de a torokgyulladás lehet ettől a fránya téli időjárástól is. Van lázad? Duzzadtak meg nyirokcsomóid? Van kiütésed a felsőtesteden, nyakadon, kezeden? Ezek még tipikusan az ARS (Akut Retrovirális Szindróma) tünetei, ami a HIV kezdeti stádiuma. De a legáltalánosabb a láz, és ezalatt magas lázat értek, legalább 37,8-38 fokosat. Egy 37,1-es nem kell még pánikolni.


Egyébként, ha nem akarsz várni annyit, Budapesten elérhető gyorsteszt is. Ez 4 hét ablakperiódussal számol (azaz legalább 4 hétnek kellett eltelnie az aktus óta), és három ezer forintodba kerül, de anonim, és kb. 20 perc alatt eredményt mutat, ami 99,8% pontosságú. Az Anonim Aids Tanácsadó Szolgálatnál lehet igénybe venni. [link] A honlapon minden információt megtalálsz (rendelési idő stb.) . A gyorstesztről pedig: [link] /szolgaltatasaink/gyorstesztek/

2015. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Voltam a torokgyulladással háziorvosnál, a nyirokcsomóim a nyakban voltak megnagyobbodva, legnagyobb hőemelkedésem 37,5 volt, max 2 napig. Kiütéseim nem voltak, legalábbis nem tűntek fel, gondolom pirosasokra kell gondolni, rákeresve. Na olyan nem volt.
2015. dec. 22. 17:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Hamarosan beleérsz ebbe a 3-4 hetes periódusba, szóval addig ne parázz rajta.


Amikor HIV-re gondolsz, akkor gondolj kiscicákra.


Egyébként meg mostanában eléggé jól áll a HIV kutatás, egyre több study jelenik meg. A mai gyógyszerekkel közel teljes életet élhet egy HIV fertőzött nagyon sokáig. Gyanítom addigra lesz rá végleges gyógymód. Olvastam pár ígéretes tanulmányt.

2015. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

igy jártál

fizettél a prostinak a halálodért

2015. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!