Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here baj? (kerdes rovid,...

Here baj? (kerdes rovid, magyarázat hosszu)

Figyelt kérdés

A jobb herén alján található egy puha csomo(lágy) szerűség , huzzo érzést erzek a lagyekomnal es a derekamnal, a here felso resze érzékeny egy kicsit , es ez a here egy kicsit kisebb, mint a masik?

Urologushoz van mar időpont, erdekel hogy mi lehet ?


2016. jan. 11. 10:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
Mellekhere
2016. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Par napja fajdalmat ereztem a heremben par napig.
2016. jan. 11. 11:00
 3/18 anonim ***** válasza:

A herék nem egyforma méretűek. Valakinek ez nagyobb valakinek az. Nem is egyformán állnak. Valakinek bal fentebb van valakinek lentebb viceversa.. Ez teljesen normális.


A puha csomó lent lehet bármi. Ondóvezeték, Ér, Mellékhere farki része. Ezt sajnos mi nem tudjuk meg mondani, ahogy az első hozzászóló sem mondhatja biztosa, hogy mellékhere, mivel nem tudjuk kitapogatni és ultrahangot sem tudunk neked csinálni.


Ha fájdalmat érezel (Húzó érzés, lágyéknál is és a derekadnál is). Ez több dolog is lehet. Az egyik mellékheregyulladás (Mivel a here felső része érzékeny kicsit ezt mondtad). Bár a mellékhere alapból lehet érzékeny, főleg hogyha nem szoktad kitapogatni.. (Eddig nem csináltad).

Prosztatagyulladás is társulhat a mellékheregyulladáshoz, általában a kettő egyszerre szokott jönni, ez okozhat deréknál és lágyéknál is húzó érzést.


A következő dolog ami nem függ az elözőkhöz az a lágyéksérv. Ha fizikai munkát végzel akkor akár ez is lehet.


Hereviszértágulat valószínűleg nincs.

Rák se...:)


Ezeken kivül lehet még mozgásszervi probléma is. Vagy akár gerincferdülés. Ha sokat ülsz akkor is fájhat a derekad a lágyékod és a herékhez is kisugározhat a fájdalom.


Majd írd le az orvosnál mi volt ;)

2016. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Irok majd , elege ideges vagyok , remelem nem komoly a problema, regebben is előfordul 2-3 napig ereztem aztán elmult
2016. jan. 11. 11:37
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem kell idegesnek lenned, a vizsgálat gyors lesz, de nem akarlak meg ijeszteni, valószínűleg lehet, hogy a prosztatát is meg fogja nézni. De ez is pár másodperc lesz és simán ki lehet bírni. Nem fog fájni. :)

Meg ugyebár mész az orvoshoz és tudni fogod mi bajod lesz.. Ha nem mennél az orvoshoz akkor kéne idegesnek lenned. Komoly bajod nincsen, szóval nyugi. Nincs olyan bajod ami operációt igényel. Max kapsz gyógyszert és rendbe jössz. :)

2016. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Meg ha már ott vagy és esetleg Ultrahangot magától nem fog csinálni akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy szeretnél Ultrahangot, vagy lehetne-e. Herékről és a veséidről és a hólyagról is, ha már ott vagy. :) Néha nem árt, ha van ilyen akkor is ha egészséges vagy. Sőt Urologiára is ugyanúgy el lehet menni egészségesen is, mint ahogy a lányok nőgyógyászhoz járnak néha. Csupán csak rutin ellenőrzés. Ez nem ciki. :)
2016. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Vizsgalattol nem felek , nagy nehezen ravettem magam , hogy elmenjek. Eleg volt az idegeskedesbol
2016. jan. 11. 11:52
 8/18 A kérdező kommentje:
Viszernek mi a tünete?
2016. jan. 11. 11:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Igazából viszérnél a tüneteket max a végső stádiumban tudod magadnak meg állapítani, addig max orvos ultrahangal tudja meg mondani... A lényeg, hogy az erek kitágulnak. Tehát az ereket jóval vastagabban érzed és a herezacskón át is látszanak.


Itt vannak illusztrációs képek:


[link]

2016. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

+ a here jóval kisebb lehet és lejjebb is kerülhet. Tapintásra ha már érzed, hogy nagyon vastag akkor max gyanadkodhatsz rá, de akkor sem tudod biztosra meg mondani.


Lehet, hogy én beírom ide gyakorira, hogy a "vezeték köteget" vastagnak érzem bal oldalt már azonnal írnák, hogy variocele stb. Amikor lehet, hogy nekem alapból ilyen. Mindenkinek más méretűek alapból is. Itt nincsen szabvány méret. :)

2016. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!