Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik az ondóvezeték? +Pár...

Melyik az ondóvezeték? +Pár kérdés

Figyelt kérdés
Az illusztrációs képek alapján nem tudom eldönteni, mivel ott a két here felépítés szempontból szimmetrikus. Nálam mind két oldalt megy egy kisebb átmérőjű keményebb kisebb cső, és külön egy puha nagyobb is. Ez mind két oldalt meg található, csak az a baj, hogy nem egy helyre mennek. Tehát jobb oldalt a kisebb a here aljához, a puhább a tetejéhez. Bal oldalt a puhább a here közepéhez a kisebb a here tetejéhez. Akkor most melyik az ondóvezeték? És miért nem ugyan olyan a két here? (Nem arra gondolok, hogy nagyobb, vagy egyik feljebb áll). Átfutott az agyamon az is, hogy az egyik here fordítva áll a zacskóban. (Bal oldali). Sokszor a másik heréhez képest így áll -|, valamikor előre dől, tehát a hátsó része ahol a mellékhere és ezek vannak azt elöl lehet érezni, sokszor az eleje befele néz a jobb oldali fele, így oldalra kerülnek a hátuljai, és olyan is volt már, hogy ami alul van az felfele került, mert úgy fordult át. Fájdalom semmilyen pozicióban nincs. Szóval lehetséges az, hogy a heregolyó megforduljon, akár hosszú távon is? (Nem herecsavarodásra gondolok). Urológusnál már voltam és nem jutottam előrébb, csak azért írok ide, úgyhogy ezeket a válaszokat hagyjuk. (De ő is csak a here alját tapogatta ki, + UH is volt). Mondjuk egy herevisszért észrevett volna nem?
2016. jan. 13. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De igen. Úgy nézd meg hogy ücsörögsz a kádban a meleg vízben addig mig teljesen el nem lazulnak a heréid. Ilyenkor ha mondjuk guggolsz, akkor hogy áll? Akkor is hátulja előre van esve? Nem megcsavarodva, ugye. A keményebb, vékony cső a ondóvezeték, abban közlekednek a spermák. A vastagabb, puhább az ondózsinór, abban az erek.
2016. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szoktam úgy is nézni. De alapból vékony a herezacskóm, s így is ki tudok mindent jól tapintani. (Bár örülnék, ha nem így lenne, akkor nem nézegetném). Akkor világos most már, hogy melyik. Csak kicsit azért furcsa, mert egyik oldalt ugyebár nem oda megy az a kis cső, mint a másik oldalt. Bár a jobb oldalt azt a kis csövet nehezebb tudom kitapogatni, inkább csak a hasüreg előtt az "érhálózat" alatt. Meg a here aljánál, mert ott kicsit lelóg. Bal oldalt meg a felfele megy, bár ahogy érzem onnan lefele kanyarodik, bár elég furcsa így, hogy az elhelyezkedésük nem ugyanolyan és azok az illusztrációs képek a herének a felépítéséről számomra egy kicsit szürreális, mert nekem nem olyan, mint ott. (Bár másoknak nem tudom milyen, még csak a sajátomat tapintottam ki).


Nem mindig forgolódik, ha guggolok akkor csak inkább "előre dől" akkor jól érezhető a here hátulján lévő dolgok. Ez, hogy mikor, hogy áll ez olyan véletlenszerű. De például a bal oldalamon feküdni kényelmetlen és nem is szoktam úgy aludni, mert olyan fura helyzetbe kerül mindig bal oldali heregolyó.

2016. jan. 13. 15:34
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, nekem sem ugyanolyan a kettő. A balnál szinte végig érzem az ondóvezetéket a jobbnál nehezebb megtalálni.
2016. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Körülbelül milyen vastag az ondózsinór és az ondóvezeték?
2016. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát ezt milliméterre nem igazán tudom meg mondani. Az ondóvezeték tényleg kicsi, ha két újjal tapintom akkor úgy éppenséggel lehet érezni, a hasüreg fele, a here tetejéhez ahova megy jobban lehet. Mert ott vesz egy kanyart fent, és akkor duplán érezd ott. (Ha nem tapogatnám meg úgyhogy az ujjadat így egymásnak mozgatod, akkor csak úgy tűnne, mintha egy csomó van ott). Jobb oldalon sokkal kisebb és tényleg nehezebb mert a nagyobb vezeték alatt megy le. (Lent érezhető jobban, ugyanúgy egy kis csomóként mert ott is vissza kanyarodik nekem). A másik mind két oldalt sokkal vastagabb. Úgy ha a két ujjammal fogom akkor belefér. Körülbelül így tudom elmondani, ha ez segít.


Mást nagyon nem érzek. Még a bal here alján van egy cső ami a heréből jön ki az kicsit vastagabb mint az ondóvezeték és jobban rajta van a herén, mint ami jobb oldalt van. Lehet az az ondóvezeték csak az elején vastagabb és akkor után vékonyodik.


Mellékherét talán egy kicsit érzem. Azok nincsenek meg nagyobbodva, szóval annyira érzem, hogy valami van a here tetején, ami különbözik a herétől. (Így a here felszíne megtörik, és ott picit puhább). Néha kicsit érzékeny, de tényleg nem nagyon.


Bár az orvos meg nézte ultrahanggal is, a vérellátást is, és azt mondta a vértellátás rendben van. Bár csak az alját tapintotta, ebből nem tudom, hogy jöhet rá a dolgokra, hogy mondjuk mi van felül?


Csak igazából sok itt a rejtély számomra. Fájdalom nincs, inkább csak díszkomfort érzet)

2016. jan. 13. 16:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Es az ondó zsinór (a vastagabb) ?
2016. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen. Az a vastagabb.
2016. jan. 13. 16:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Az kb. Milyen vastag?
2016. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Alva, fekve is ugyanolyan vastagnak erzed?
2016. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt jól érzem. Írtam is, de lehet elvész a nagy szövegben. Ha két újjal fogom akkor jól "belefér" a két új közé. Fekve és állva és ülve is ugyanolyan. Csak puhább és nem mindig cső szerű. Valamikor inkább ilyen laposabb.
2016. jan. 13. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!