Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi történik a szervezetemmel?

Mi történik a szervezetemmel?

Figyelt kérdés

Ez tényleg nem vicc, meg ugratás, de elég sokat agyaltam, hogy mi ez, rendben van-e, stb. Korábban már sokat idegeskedtem, mivel szerintem a hormonokból alul termelődés van a szervezetemben. 19 múltam, nemi jellegek kivannak fejlődve de nagyon gyengén, és ritkásan. Elemiben nekem kezdett először nőni a bajszom, aztán mindenkitől lemaradtam. Volt zsíros kis mellem, és meg is maradt (gynecomastia). Van benne csomó is. Orvosnál kb. 2 éve voltam, mert ez már nagyjából 7-8 éve fel lett fedezve, s akkor ő is mondta, hogy majd elmúlik, ha berobbannak a hormonjaim. Sajnos ezt a nagy változást még mindig nem érzem, a legtöbb 15-16 éves itt tart, ahol én. Le is fogytam, olyan BMI-m volt,hogy sokan azt mondták, menjek orvoshoz ha baj van, vagy egyek, mert tényleg minden bordám kinn volt - ettől a mellem mégis megmaradt, tehát nem csak zsír okozta. A heréim sem túl nagyok, kb. 4cm hosszúak, ondóm van, az évek alatt sűrűsödött, nőtt a mennyisége. Méretek is szerintem a testemhez képest és az átlagoshoz viszonyítva normális, viszont pl. a testszőrzet, ádámcsutka stb. nem épp. A bajszom nem sokat erősödött, szakállam szinte semmi sincs. Tavaly előtt nyáron láttam meg az első szőröket az államon, azóta alig erősödött, vagy sűrűsödött 1-2 szállal. A köldököm körül van valamennyi szőr, de nem sok, mellkas test többi része üres. A családban mindenki erősen szőrös, és ami megdöbbentő (és ezért írtam, hogy nem vicc), de édesapám is teljesen elüt a korabeli társaitól. Évek óta szinte nem öregszik, és azt figyeltem meg, hogy az a néhány szakáll és bajusz területe, ami ősz, nekem pont ott van csak épp valami kinőve. Ő kb. 5 éve semmit se kopaszodik vagy őszül, habár amikor 16-17 volt, már erős szakálla volt. Nem tudom ti ehhez mit szóltok, nekem nagyon érdekes.

Ha pl. a mutálást tekintjük, mutált vagyok, néha apámmal összekevernek még közeli családtagok is, már elemiben emlékszem arra, hogy elkezdett a hangom mélyülni. Vélemények?

Amit még néha észrevettem, hogy van amikor a "Petőfi bajszomat" leborotválom (hetente 1x szoktam, mert gáz lenne meghagyni), akkor vannak olyan időszakok amikor 1 hét alatt képes visszanőlni erre a gáz állapotra, de van, hogy 2 hét is. Aztán régen emlékszem, hogy hetente vágtam a körmeimet (tudom nem idevágó dolog), de mostanában a 2 hét se hosszú idő, vagy pl. a vádlimon is kikopott a szőr, de az se nőtt vissza, stb...



2016. márc. 20. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy alacsony a tesztoszteron szinted, és relatíve magas az ösztrogén.


Bár 19 évesen még sokan nem szőrösek túlzottan, de a gynecomastia az utal némi csökkent hormontermelésre.


Javaslom, hogy próbálj meg sportolni (nem fogyás céljából, hanem izomépítés miatt) pl. járj kondiba. A test izomaránynak javulása optimalizálja a hormontermelést is. Ezen kívül ügyelj a táplálkozásra, főleg a megfelelő fehérjebevitelre. A szőrnövekedés pedig függ a szervezet d-vitamin szintjétől, nyáron mindenkinek gyorsabban nőnek a szőrei, a haja is. Amúgy az sem árt, ha vitamint is szedsz.


A nemi élet megkezdése is jó hatással lehet majd, ha eddig nem tetted.


Egyébként én ismerek olyan férfit, aki egyáltalán nem szőrős, ő olyan alkat, de attól még nem néz ki rosszul. Így is elég férfias. Nem csak a szőrön múlik, hanem a kisugárzáson, megjelenésen stb.


Sok nő amúgy is a szőrtelen pasikra bukik!

2016. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igyal szurokfu teat, az harmonizalja a hormonszinteket.

Parom is nehezen szorosodott, majd az elso szexualis egyuttlet utan osember lett. Mindenhol bozontos lett.

2016. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sportolok eleget, sőt túl sokat is, ezért fogytam le nagyon drasztikusan. Edzem is saját testsúllyal, fehérjéből fogyasztok rendesen: csirkehús, tejtermékek, stb. Zöldségféléket, mindent fogyasztok. A szőr növekedését/lassulását nem évszakokban lehet mérni, havonta változó. 1 hónappal ezelőtt 4 nap alatt eljutottam arra a bajusznagyságra, amire most 1 hét alatt sem sikerült.
2016. márc. 20. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!