Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tartós hereprobléma. Mi...

Tartós hereprobléma. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Panaszaim február végén kezdődtek, érzékeny tompán fájó bal herével. Bár egy jó ideje fájni már nem fáj, mindkét herém a nap nagy részében duzzadt, vöröses színűek, általában estére visszanyerik normális nyugalmi állapotukat. Feszességük miatt néha diszkomfort érzéssel párosul, van úgy, hogy egyik pillanatról a másikra duzzadnak meg, és utána akár rögvest össze is mennek, ilyenkor bizsergő érzésem van. Voltam urológusnál 3 hete, a doki azt mondta semmi komoly, magától helyrejön, csak valami táplálékkiegészítőt írt fel, tüneteim azóta sem változtak.


24/F



2016. ápr. 13. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én évekig dolgoztam urólógia műtőben. Szerintem menj vissza urológiára,és ne hagyd hogy egy kis orvos nézzen meg. Ez nem normális dolog. Menj vissza feltétlen,és kérd ki másik orvos véleményét is.
2016. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz menj és Here Ultrahangot kérj. De amúgy, ha komoly baj lenne észrevették volna. Lehet valami kisebb gyulladás. Lehet az is, hogy nem a heréiddel van probléma, hanem mondjuk a prosztatával! De az is lehet, hogy csak herékbe sugárzó fájdalmad van és más például mozgásszervi probléma van a háttérbe. Avagy csak túl aggódód az egészet és folyamatosan a herékre koncentrálsz, fogdosod őket vizsgálgatod, ezektől is fájhat.
2016. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Tb-s urológiára oda mehet,ahol eddig volt .Lehet hogy ott másik orvosok is rendelnek,de az aszisztencia akkor is ugyan az .Az előző doki vizsgálati eredménye meg ott van a gépben leírva .Tehát a jelen doki mindenről értesűl .

Én nem merném mondani a dokinak,mi a teendője velem kapcsolatban .Milyen vizsgálatra küldjön .Szerintem ez,az előző doki tudásának a felülbírálása lenne .Ha valamire okot látnak ,úgy is elküldenek,mert utólag senki sem vállalná be,hogy hibázott .

2016. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit mondanék,mint első hozzászóló. Cáfolom,hogy a doki a másiknak nem mond ellent. Dehogy nem. Nagyon is. Rivalizálás megy a betegekért. A betegeket egymás keze közzül szedik el a hálapénz reményében. És ez komolyan igy van. Illetve ha egy 28-30 éves orvos diagnosztizál,akkor egy 50-60 körüli minden zokszó nélkül ellentmond. Egyrészt a beteg érdeke miatt,másrészt hogy oktassa. Hisz nem az egyetemi évek alatt ami 6 év nem azalatt tanulja ki az adott szakmát.
2016. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik orvoshoz elmentem azt mondta mellékhegyere gyulladásom van. Másik orvoshoz elmentem, azt mondta nincs. Na ennyit az orvosokról. Egyik ezt mondja másik azt. :)
2016. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nos, annyit még hozzáfűznek, hogy magán urológusnál voltam, aki állítólag a környék legjobbja. Időközben elmentem egy helyi dokihoz (aki nem urológus) hereultrahangra, állítása szerint, nem látott semmi rendellenest. Csak annyit mondott, hogy a bal herém (amelyikkel a probléma is kezdődött) nincs annyira leszállva mint a jobb, de ez természetes. Ez a szóban forgó bal here mindig is kisebb és érzékenyebb volt mint társa, és alján gyakran keményen tapintható minden bizonnyal a mellékhere farka. Na és ami a legironikusabb, hogy az egyik szoros alsót ajánlt, addig a másik azt, hogy járjak laza nadrágokban.
2016. ápr. 13. 19:31
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne ilyenkor döntsön az ember, hogy mi a jó és mi a nem jó. Én annak hinnék aki ultrahangot csinált. Mivel ultrahang mellet gondolom tapintást is végzett. A másik orvos meg gondolom csak tapintott. Nem értem magán urologusnál miért nem csinál mindig ultrahangot. Amikor én voltam akkor is csak a here alját tapogatta ki, amivel nem érezhet mindent én szerintem ...
2016. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek. A magán urológus, csak megtapizott és határozottan közölte, hogy itt bizony semmi gond, mondván "Vissza se kell jönnöd, ez helyrejön." A szoros alsóra tett javaslatával próbálkoztam, de a diszkomfort érzetet csak tovább növeli. Esetlegesen vezetek nyúlására gyanakodott, javasolta éjjelre is boxer viselését, de képtelen vagyok rá, amióta élek (ha egyszer módomban áll) mindig alsó nélkül alszom. Így kényelmes számomra. Épp nem egy könnyű időszakban vagyok, az utóbbi időben sok minden miatt stresszelek munkámból adódóan is,s megfigyeltem, hogy stresszhelyzetben mindig duzzadtak.
2016. ápr. 14. 12:47
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a szoros alsó akkor ne hord. Azok csak nyomják a heréidet. Prosztatát meg nézték amúgy? Lehet amúgy, hogy csak valami enyhe gyulladásod van és az okoz díszkomfort érzetet, az ilyennek nem feltétlen tünete a sűrű pisilés és a láz, nekem is csak díszkomfort érzés volt a heréknél és a fele sugárzott ki fájdalom, de prosztatámmal volt gond, de az sem volt olyan komoly, de mégis kellet rá gyulladáscsökkentő meg antibiotikum gyógyszer. Ez előfordulhat. Az is lehet, hogy keveset mozogsz és sokat ülsz ez is okozhat problémákat.
2016. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is feljebb van a bal herém. Gondolom neked is, ha azt írtad nincs annyira leszállva. Ez természetes dolog. A herék úgy állnak, ahogy nekik kényelmes. Ha mondjuk ülsz és a két combodat összerakod a heréid meg emelkednek hisz nem tudnak be akadna a comb közé és akkor az egyik here még jobban fent van valamikor csak az egyik here van úgymond a comb közelében akkor egymás mellet nem tudnak lenni, mert nyomnák egymást. Szóval érted.
2016. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!