Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tartós hereprobléma. Mi...

Tartós hereprobléma. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Panaszaim február végén kezdődtek, érzékeny tompán fájó bal herével. Bár egy jó ideje fájni már nem fáj, mindkét herém a nap nagy részében duzzadt, vöröses színűek, általában estére visszanyerik normális nyugalmi állapotukat. Feszességük miatt néha diszkomfort érzéssel párosul, van úgy, hogy egyik pillanatról a másikra duzzadnak meg, és utána akár rögvest össze is mennek, ilyenkor bizsergő érzésem van. Voltam urológusnál 3 hete, a doki azt mondta semmi komoly, magától helyrejön, csak valami táplálékkiegészítőt írt fel, tüneteim azóta sem változtak.


24/F



2016. ápr. 13. 13:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A prosztatámat is nézte, nem találta rendellenesnek. Azt még viccesen megjegyezte, hogy gyulladáscsökkentőt nem fog felírni, mert tonnaszámra fogom szedni ha úgy érzem baj van. Amúgy az igaz, hogy keveset mozgok, melóban sokat ülök, s még otthon is. De valahogy azt kevésbé értem, hogy miért pont a reggeli ébredés után jelentkezik a duzzanat, napközben többször alakot vált, estére pedig lenyugszik, s ez a fizikai megterheléstől, vagy nemi életemtől függetlenül minden egyes napon így van.
2016. ápr. 15. 11:24
 12/16 anonim ***** válasza:
Biztosan a heréid duzzadnak meg? Nem a herét körülvevő izmok? Hőmérséklet hatására a herék változtatják a pozíciójukat, ha feljebb kerül izmok működésbe lépnek így érezheted azt, hogy duzzadt?
2016. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez lehetséges. Mert azért éppen ijesztően nem duzzadnak meg, csak feszessé vállnak (nem lógnak) kb. úgy mintha izgalmi állapotban lennének. A nap nagy részében nem is zavar, csak ha farmerben vagyok, vagy ha éppen úgy állok vagy ülök enyhén nyomódnak s ettől diszkomfort érzésem van. Ritkán ez húzó érzéssel párosul mintha súly lenne a herémen, de ezt csakis a balban érzem.
2016. ápr. 17. 22:49
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát lehet, ha túl szoros nadrágokat veszel fel és úgy ülsz akkor nem tud helyezkedni és akkor eltud nyomódni a heregolyó is ugyanúgy mint a kezed. Vagy ahogyan a nyakadat is eltudod aludni és utána egész nap fáj. Próbálj lazább dolgokban járni.


És igen önmagában a here így nem duzzad meg utána meg vissza és megint duzzad, szóval más lehet a herezacskón belül. De biztosan a heréid azok? Ott a herezacskó mellet sok minden más is van. Medence csont részei. Idegek...stb stb. Ha a combodat tapogatod a herezacskód mellet kicsit erősebben meg lejjebb is akkor nincs fájdalom nyomásra?

2016. ápr. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent nem tudunk kezdeni itt látatlanba, a szervezet eléggé összetett dolog a legjobb javaslatom, hogy egy másik urologushoz menj majd el, ha lesz időd! De olyannál ahol még sohase jártál és ugyanúgy mondd el ezt a problémádat, meg fog vizsgálni, esetleg valahogy vezesd rá az Ultrahangra is, hogy attól meg nyugodnál és ha ő is azt mondja nincs urologiai gond akkor máshol kell keresni a problémát. :). Szokott olyan lenni, hogy bármikor csíp a vizelet vagy esetleg magömlés után? Gyulladás pl okozhat ilyet.
2016. ápr. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nyomásra nincs fájdalmam sehol, csak a bal herém az, ami nyomásra érzékeny, s annak is leginkább az alsó része, ahol normál méretűre összement állapotban tapintható egy nagyobb különálló rész, mely jobb oldalon nincs. A doki szerint ott semmi különös nincs az csak a mellékhere farka. Vizelés és magömlés esetén sem találtam semmi eltérőt. Egy ideje néha enyhén fáj, de inkább bizsereg a bal lábam, nem tudom, hogy ez összeegyeztethető-e. Állandó tünetem az, hogy a nap folyamán bizseregve feszessé válik majd összemegy, ezt van amikor sűrűn is csinálja, a herezacskó bőrének színe jól lehatárolhatóan pirosabb mint a környező bőröm, néha égő, tompa húzó fájdalom jelentkezik, de nem annyira erős, hogy bármiben is zavarna, inkább kényelmetlenül érzem magam, frusztrál.
2016. ápr. 19. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!