Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik műtét típust lenne...

Melyik műtét típust lenne érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég voltam orvosnál, és kiderült a bal herémet műteni kell, visszér miatt. Azt mondta az orvos két eljárási típus van, az első az lenne, hogy altatásban történne a beavatkozás.

A második típus pedig érzéstelenítővel (tehát deréktól lefele nem éreznék semmit)... Ugye mindegyiknek van előnye, valamint hátránya...van időm eldönteni még szerencsére.


Szerintetek melyik érdemesebb? Én inkább hajlok az altatásos történet felé.


A válaszaitokért előre is köszi!



2016. máj. 7. 13:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
22%
Másrészről közel sem biztos, hogy altathatnak. Ezt nem te döntöd el, hanem majd az orvos. Ha altathatnak akkor választhatsz, de azt válaszd amit az orvos ajánlj inkább. Ők tudják jobban.
2016. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
41%

Nem mindenkinél okoz problémát a herevisszértágulat. Kollégámnak is van, orvoshoz soha nem ment vele és mégis négy gyermek apukája. De tény, hogy csökkenti a nemzőképességet, és a minél hamarabbi műtét javíthat ezen az állapoton.


Hogy miért írtam le a történetemet? Hogy hátha mások tanulnak belőle, a létrás sztori az csak egy plusz adalék, úgy tekintek vissza rá, hogy az is kötelező "bugyra" volt a pokolnak amit meg kellett járni.


Megértem a fanyalgókat, "minek kell ilyeneket leírni?", tipikus ...


Igen, amíg egészségesnek hiszi magát az ember addig kívülállóként tekint mások problémáira, és hiszi, hogy vele ilyen úgy sem történhet meg.És nem is érti, hogy mások miért hozakodnak elő vele. De nagyon sok meddő pár van akik küzdenek a gyermekálldásért.

Az én esetem szerintem nem kis tanulságot hordoz. És ha olyan valaki is olvassa akinek ezzel tudtam segíteni, akkor már megérte leírni...


Én nem tudtam, hogy a helyi érzéstelenítésnél nem a gerincbe adják az injekciót.

Így lehet, hogy át kell értékeljem a véleményemet. Ha így van, akkor az valóban jobb megoldásnak ígérkezik....

2016. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Lehet hogy engem még nem műtöttek,ha már itt annyira mondta itt valaki,de szerintem itt más is van akit szintén nem.


Mindkét szülőmet többször műtötték már és semmilyen katéterezést nem tapasztaltak és emiatti fájdalomról nem beszélt egyik sem(ha csak nem közvetlen altatás után végezték el ,bár ahol fél-1 órás a műtét ott nem igazán fognak katéterezni,és műtét után távolították el de egyik sem számolt be ilyen katéterezést utáni fájdalomról:-) ),ahogy intubálas utáni torok fájdalomról sem beszéltek.

Nekik az a rész fájt amilyüket műtötték,ahol a várhatók voltak,húzodtak,feszültek.


Ha már itt erre hivatkozik bárki is hogy ezért rosszabb az altatás,mert katéterezés (ahol nagyon gyors a műtét ott nincs katéterezés és intubálas lesz).


Helyi érzéstelenítésről annyit ott viszont arról is beszámoltak itt többen hogy a műtét vége felé kezdték az érzéstelenítő hatásának múlását érezni,meg.


Az sem igaz hogy csak műtét előtti nap izgul bárki is,mint írtam mindkét szülőmet műtötték és amíg be nem tolták őket a műtőben,nem került sor rájuk,addig bizony izgultak.

Mindenki más,azt kijelenteni nem fog félni,izgulni a műtét napján nem igaz.Mindenki tart amikor műtéte lesz.


Minden műtétre rutin mond az orvos,neki az,hisz nem őt fogják vagdosni,nem ő fekszik kés alá!

De a mondas úgy szól az orvos a legrosszabb beteg,na akkor már ha ő vár műtétre akkor nem annyira rutin már.


Altatás előtt meg alapos vizsgálat van,hogy a veszélyeztető tényezőket kizárják,kisgyerekeket,babákat kockázatosabb altatni mint egyébként egészséges felnőtet,mégis altatják a gyerekeket,hogy kevesebb stressznek legyen kitéve a gyerek,ne kelljen lekötözni mert ficánkol,ne sírjon,hisztizen stb.


Nem mindenkinek megnyugtató hogy ébren van és mindent hall amit éppen rajta végeznek.



Majd az orvos úgyis eldönti mi legyen,meg elmond mindent neki.

2016. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Valaki rakott ide fel egy műtéti videót erről és ott a héten fölötti részt több szúrással érzéstelenítették.Nem volt szép és megnyugtató látvány.


Akik még arról számoltak be intim részt műtötték helyi érzéstelenítésben,pont arról írtak ott érzéstelenítés az elég rossz volt.

2016. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
2016. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Pénisz töve feletti rész,tehát a pénisz tövéhez elég közeli rész van érzéstelenítve
2016. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%

"bár ahol fél-1 órás a műtét ott nem igazán fognak katéterezni,"


Ez nem függ a műtét idejétől.


"katéterezési utáni fájdalom"


Tudod mi a katéter? :D. Oké. Nincs több kérdés.


"ahol nagyon gyors a műtét ott nincs katéterezés és intubálas lesz). "


Nem poénból intubálnak. Altatásnál általában izomcsökkentőt is kapsz, ha a műtét jellege olyan

így magadtól nem biztos, hogy levegőhöz fogsz jutni. Altatásnál az intubálás kötelező.

Max nem fogják neked meg mondani, hogy intubáltak. A műtéti papírt el kell olvasni amit aláírsz.

Nem poénból van az intubálás. EGY URS műtétnél ahol altatnak ott is intubálnak.. pedig lehet csak 5 perc a műtét.


Az izgalom emberfüggő. De műtét előtt így is úgy is kapsz nyugtatót.


"Minden műtétre rutin mond az orvos,neki az,hisz nem őt fogják vagdosni,nem ő fekszik kés alá! "


Egy mandulaeltávolítás rutin műtét. Egy bölcsességfog eltávolítás rutin műtét. Miről beszélsz?



Nem mindig van vizsgálat altatásnál. Tapasztalat.


"Nem mindenkinek megnyugtató hogy ébren van és mindent hall amit éppen rajta végeznek. "


Benyugtatózva vagy. Nem fog érdekelni. Hidd el.


"Valaki rakott ide fel egy műtéti videót erről és ott a héten fölötti részt több szúrással érzéstelenítették.Nem volt szép és megnyugtató látvány."


Amikor a fogász ad érzéstelenítőt azt is ugyanúgy szúrja beléd, csak nem látod. Nem olyan fájdalmas az injekció főleg hasba. Adtak már heparint neked?

Azt hasba szokták.


"Akik még arról számoltak be intim részt műtötték helyi érzéstelenítésben,pont arról írtak ott érzéstelenítés az elég rossz volt."


Az megint más dolog, ha a herével kapcsolatba műtenek. De azt is úgy oldják meg, hogy az értéstelenítő is minél kevebb fájdalommal történjen.De amikor annyira fáj

valami, hogy a műtét a megoldás, azt az érzéstelenítő fájdalom nem fog érdekelni, hogy beadják.



NE beszéljetek már butaságokat, ha fogalmatok sincs és egy műtéten sem estetek át. Irány az orvosi egyetem és tanuljatok, legyetek orvosok, tapasztaljatok dolgokat és ne 16 évesen kommenteljetek.

2016. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
20%
A másik aki a létrás sztorit írta ennyi a válaszom: A te balf**zságot nem a mi problémánk. Felelőtlen voltál nem kell nekünk sírni. Ez nem olyan dolog amit leírsz, hogy: "Vigyázzatok magatokra". Akinek van esze alapból normálisan csinálja aki meg nem az buta, mint te.
2016. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
13%
Tudod mit? Dögölj meg.
2016. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

70-es!


Nem azt írtam hogy műtétnél nem intubálnak,hanem azt hogy nem minden műtétnél katétereznek be.

Szüleimnek volt pár műtétje már,más rokonoknak is,és nem hagytak semmilyen katéteret a húgycsőben és semmilyen intubálás utáni fájdalmak sem volt.Aki nem tud felkelni az ágyból de magánál van,tud azért mozogni ott is van kacsa,ágytál.

Pár ismerősöm már volt műtve!



Te arra hivatkozol hogy az altatástól elijjeszd a kérdező hogy tuti bekatéterezik,meg intubálás lesz és majd fáj!

Egyik ismerősömnek sem volt intubálás gól fájdalom,katéterezésről még egyik sem tud,mert kb műtőből kitolva,ágyukba behelyezve nem volt semmilyen katéter bennük és ébreszgették őket!


És nagyon nem mindegy hova szúrják a tűt,és hányszor szúrják meg,milyen vastag a tű!


Nem 16 éves vagyok!



És ne szólj le aki leírta a történetét ugyanis van aki nem vesz észre semmilyen fájdalmat,külső elváltozást,előjelet,hanem hirtelen következik be a fájdalom,nem volt felelőtlen a történet ki írója mert elment és tett hogy egészséges legyen,családja lehessen!!!!!!!(munkahelyemen semmilyen előjele nem volt az egyik nő férjénél de hirtelen iszonyatos fájdalmat érzett a heréjében,járni alíg bírt,elment az irodához,vér,vízelet vizsgálat negatív lett,here rákja volt,évente jár Pestre kontrollra 8 éve,ha nem Pestre kerül már halott lenne.)


Izgulsról,félelemről annyit,hogy csak a műtét előtt közvetlenül kapod meg a nyugtatót,tehát addig izgulsz. És végbél tükrözése volt az ismerősömnek,valamit megvitatták vele,kapott nyugtatót,meg találtak is polipot amit le is csípték,szövettanra küldték,de végig tisztában volt hiába volt picit bódult mi történik és szólt is amikor kezdett a polip lecsípésénél fájdalmat érezni,kezdett elmúlni az érzéstelenítő.

2016. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!