Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik műtét típust lenne...

Melyik műtét típust lenne érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég voltam orvosnál, és kiderült a bal herémet műteni kell, visszér miatt. Azt mondta az orvos két eljárási típus van, az első az lenne, hogy altatásban történne a beavatkozás.

A második típus pedig érzéstelenítővel (tehát deréktól lefele nem éreznék semmit)... Ugye mindegyiknek van előnye, valamint hátránya...van időm eldönteni még szerencsére.


Szerintetek melyik érdemesebb? Én inkább hajlok az altatásos történet felé.


A válaszaitokért előre is köszi!



2016. máj. 7. 13:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Elolvastam a válaszokat,és mivel nekem is volt már 2 esetben is közel 2 órás műtétem,az egyik pont alhasi,hozzá szólok.

Mivel pár napot ezért bent is töltöttem,van némi fogalmam,hogy is zajlanak előtte,és utána töltött órák .

Nem is mindenkinél ugyan ugy vannak a műtétre való előkészitések .

Nálam pl. nem volt egy beöntés sem,és katéter felhelyezés sem .Aki kicsit is mozgás képes,és oldalra eltud fordulni,annak ott a kacsa,és tud pisilni .De segit a nővér ,és betegtársak is.Egy kórteremben nagy az összetartás segítség szempontjából .

Feleslegesen senkit sem altatnak .Ennek az is az egyik oka ,nagyon kevés az altató orvos .

2016. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem minden műtétnél van katéter igen. Viszont, ha urológiai akkorr általában raknak be. Gondolom ismerőseid körében nem ez volt. ;). Intubálás mindig van. Egy szóval sem mondtam, hogy fájdalmas. Nekem sem fájt. Csak fájhat! Ezért nem ajánlott a dohányzás előtte levő napon, mert attól begyulladhat! (HAT!)


Idézek tőled:

"(munkahelyemen semmilyen előjele nem volt az egyik nő férjénél de hirtelen iszonyatos fájdalmat érzett a heréjében,járni alíg bírt,elment az irodához,vér,vízelet vizsgálat negatív lett,here rákja volt,évente jár Pestre kontrollra 8 éve,ha nem Pestre kerül már halott lenne.)".


A hererák nem jár ilyen fájdalommal, hogy járni alig bírsz. Ez kérlek szépen ami tüneteket te leírtál a herecsavarodás ami nem okoz halált, csak a heréd elfog halni, ha 6 órán belül nem műtik meg. Hererákkal bárhova kerülsz életbe maradsz, mivel a hererák a legkőnyebben gyógyítható betegségek körébe tartozik: Eltávolítják a herét és a rákos sejtek ott vannak. Ennél a ráknál ott van a probléma, ha más szervekre is átterjedt. A hererák általában ekkor öl. Nem a hererákba hal meg valaki, hanem abba, hogy áttét történik amit már nem tudnak kezelni. Szóval, a rák a herefelszínén lévő göb (hererák). Az, hogy ez iszonyatos fájdalmat okozzon, ahogy te leírtad, hírtelen hatalmas nagyra kéne nőnie, de ez szépen növekszik és nem hírtelen tör elő, szóval már észrevehette volna fürdés közben is, ha 5cm es lenne.... Ezért ajánlott amúgy az önvizsgálat. DE ez amit írtál kamu és látszik, hogy a témában sem vagy benne.


Az izgulásra visszatérve. Előtte nap is kérhetsz nyugtatót. Adnak. És alternatív dolgok is vannak.


Beöntés: Ha gerincbe történik az érzéstelenítés akkor általában beöntést csinálnak, mert ha délelőtt történik a műtét max este fogsz tudni felkelni az ágyból. De nem csak emiatt.


Urologiai műtéteknél a katéter bevetett eljárás. Altatásba nem fognak kérdezni felrakják, max ha előtte szólsz nekik, hogy nem kérsz, akkor nem. A visszért nagyon ritkán csinálják amúgy altatásba, mert felesleges. Ha meg kérdezel 100 orvost mindegyik a helyiérzéstelenítés mellet dönt. Az altatást általában gyermekeknél alkalmazzák, felnőtteknél már nem, ilyen esetben.

2016. máj. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg megjegyezném, hogy az országban nem Pesten van a legszínvonalasabb kórház. De gondolom Pesti vagy, hogy így isteníted.
2016. máj. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

70-es!


Nem Pesti vagyok,és akit írtam annak a nőnek a férjének bizony hererákja volt csak tudják már bizony hogy mi volt a baj és nem távolították el a heréjét,áttét nem volt,sugarazták és 15 kg fogyott akkor,csont és bőr lett,folyton hányt,valami speciális szívószálás italt kapott hogy azzal is felerősítsék.A nő ezt meséli és csak tudja miről beszél,akik ismerik mert vidéki mind emlékeznek a nehéz éveikre.Az orvos sem gondolt rákra amikor erős fájdalommal elment,de az volt.



A másik nem minden intim területet érintő altatásos műtétnél fognak katéterezni,ha meg még rövid ideig tart a beavatkozás főleg nem.Gondolj már bele fitymafék vagy fitymaszűkületi(nem metélésre,de akár metélésnél is)műtét zajlana elég zavaró és nehézkes lenne ott varrogatni,picit vagdosni,h a ott fityegne egy csővecske:-)

Here műtétnél is ha tudják nem fognak katétert feleslegesen feltenni.


Lehet videókat találni.


És jól írta a másik hozzászóló hogy ha picit is tudsz mozogni semmi katétert nem hagynak bent.

2016. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hereráknál eltávolítják a herét utána, ha szükséges kemo+sugárterápia. Kérdezz meg egy orvost is.
2016. máj. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mell ráknál sem minden esetben távolítják el az egész mellet,szövettan is van,mintavétel ês csak a feltétlen szükséges részt távolítják el nem vágják le az egészet,herénél sincs ez másképp.
2016. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Herénél nem megoldható, hogy csak egy részét távolítsák el.
2016. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Hereráknál sem távolítják minden esetben el a herét ez tévhit hisz van hogy időben elcsípik,és sugárral lehet kezelni.H a 1 cm-es elvátozás van nem vágsz le mindent,kimetszik amit ki kell
2016. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj nem kezelik sugárral, hiszen a szervezetnek az árt.Akkor van további kezelés, ha eltávolítás után még nem megfelelő. Egy here eltávolítása, pedig még nem tesz meddővé, ha ott a másik.
2016. máj. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Persze hogy 1 herével is lehet gyereked,de attól hogy hererákod van nem feltétlenül fogják a herét eltávolítani.
2016. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!