Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy ernyedt állapotban normálisan fájdalom nélkül hátra tudom húzni a fitymám, de merev állapotban csak kicsi fájdalommal. Lehet fitymaszűkület?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan lehetne orvosolni? Illetve néha rátapad a fitymám a makkomra? Ez normális? 14/F

2016. máj. 15. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, mutasd meg az orvosnak.
2016. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Mereven mennyire tudod a fitymád hátrahúzni?



Leírások alapján fitymaszűkületed van.



Meleg vízben nagyon óvatosan próbáld még a fitymád tornáztatni.(lassan,óvatosan hátra kell húzkodni ha bármi fájdalmat érzel nem szabad csinálni)



14 éves kortól egyedül elmehetsz ha nem mersz szólni otthon urológushoz,beutaló nem kell,de tb kártyát,személyit és lakcím kártyát vigyél.Vagy a rendelési időre elmész vagy a legjobb telefonon előre időpontot kérni.Lehet az orvos szteroidok krémet ír majd fel.

2016. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a tornát majd, még két dolog. A makkom egy kicsit repedezett, és a széle lilás, ez normális?
2016. máj. 15. 20:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mereven pont a makkom "Pereméig" tudom felhúzni.
2016. máj. 15. 20:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Még valami. Ha ernyedt állapotban teljesen fájdalom nélkül bőven feltudom húzni, de ha áll akkor csak a makkom pereméig(úgy hogy pont a makk mögé menjen), akkor az lehet szűkület?
2016. máj. 15. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező! Ne próbáld meg a tornát!

A 38-%as nem orvos, hogy ilyeneket javasolgasson, és felelőtlenül kijelentgessen számára sem egyértelműen világos dolgokat. A leűrások pontatlanok, az alapján sem ő, sem más nem fogja neked egyértelműsíteni az ő "diagnózisát", és mindenkinek vakon ajánlgatja a melegvizes csodamódszerét, amit természetesen ki sem próbált, méghozzá minden topikban, anélkül, hogy meggyőződne arról, mi is a bajuk a naiv, kétségbeesett kérdezőknek!


Gondold végig a dolgot: Te kipróbálod a módszerét, és felreped a farkadon a bőr, ami mégjobban összeszűkül így. Ő vállalni fogja majd szerinted a felelősséget a tanácsáért?

Te vállalni fogod ezért a felelősséget, akkor is, ha emiatt kell majd körülmetélni téged?


A legnemesebb szerved neked "csak ennyit" ér? Hogy azt akárkire bízd?

2016. máj. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet :)
2016. máj. 16. 08:45
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Off:Itt senki sem állítja be magát orvosnak,én se,és bizony a meleg vízes tornáztatás sokaknak segített már,d e mindig leírtam nagyon óvatosan kell csinálni,ha fájdalmat,sérülést észlel nem szabad csinálni,ahogy azt is leírom mindig urológus hoz hogyan tud elmenni,mi kell oda!(És a vízes fityma tornáztatás én is csináltam,mivel kb 13 évesen sokat fejlődött, felnőtt méretű lett,addig se volt kicsi de mereven picit nekem se Emen annyira könnyen hátra,de hátrament és bevált)De mások is írtak már akiknek segített.



DE mivel már most berepedezések vannak a makkodon pedig semmit nem csináltál eddig mindenképp urológushoz menj el,mert a makk sérülése sok mindentől lehet.Tehát ha már most sérült menj orvoshoz.

2016. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkor jó ha a makk mögé tudod könnyen húzni a fitymád,de mivel ez megy neked csak fáj ezért ha fitymaszűkület is akkor enyhe,de a kamion lévő repedés miatt menj el orvoshoz,ír fel rá kenőcsöt és lehet ez a kenőcs mindkét dolgot megoldja.


A makk sok mindentől berepedezhet,most menj el,mert még ha időben kezelik akkor gyorsabban gyógyul és lehet hogy egy kenőcs elég lesz hozzá amit az orvos felír.

2016. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%

Ha merevedéskor fáj, akkor az valóban szűkület. Egy tipp:

1. vásárolj akkora műanyag fecskendőt, amire még rá bírod húzni a fitymádat.

2. a fecskendő szűkített végét vágd le és gázlángon kicsit olvaszd el a vágás élét.

3. tekerj össze annyi rugalmas és tiszta szivacsot, amit még bele bírsz tömni a fecskendőbe.

4. vezesd fel a fecskendőt és nyomd át a szivacsot a fitymádba.

Ezzel egy állandó tágító erő van a fitymádon. Elég, ha higiéniai és vizelési szándékkal kiveszed-visszarakod.

Ha elég türelemmel teszed, valamit biztos tágulsz.

Csak vizelés előtt ne feledd kivenni, mert úgy meg lehet szokni, hogy nem is érzed a feszítést.

Sok sikert.

2016. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!