Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges fitymaszűkületem...

Részleges fitymaszűkületem van és diabétes vagyok! A műtétet minden képen elszeretném kerülni a komplikációk miatt! Az otthoni megoldások érdekelnének főként. látom másnak is sikerült de hogyan?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

a kettőnek semmi köze egymáshoz. semmi bajod nem lesz, ha cukorbetegként megműtenek figymaszűkülettel. egyre kell figyelni, hogy vigyél kaját a kórházba, mert az ottani diétás ételnek semmi köze a cukorbetegek táplálásához.


ha meg a műtét utáni állapotra gondolsz, hogy veszélyes lenne cukorbetegre nézve, arról meg nem is hallottam.

2010. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nincsenek otthoni megoldások. krémek vannak esetleg,. de eztis orvos írja fel úgyhogy mindenképpen elkell menned.


részleges szűkületnél amúgy nemveszik le a teljes fitymát, csak egy kis részét, ez nem para,l nyugodtan bevállalhatod, és gyógyulás után nemis olyan mintha metélt lennél

2010. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elmész a dokihoz és elmondod neki a problémát... felír egy kenőcsöt, azzal lehet tágítgatni fürdés után, csak finoman, ne repedjen a bőr.

Ha beszűkülés van, akkor elég lehet egy bemetszés is, az lazít általában akkorát, hogy ne legyen gond, ha az se megy, akkor létezik plasztika (z-plasztika), amit kérhetsz, ha minden kötél szakad, akkor egy részleges metélés kellhet, teljes körülmetélést nagyon nem ajánlom, mert nekem azt csinálták és nagyon undorító lett és csak a gond van vele. Szóval a fitymából amit lehet, tartsd meg!

2010. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mivel diabétes vagyok,attól félek hogy a gyógyulás folyamata igen hosszú lehet.a körülmetélés után.

van erről valakinek tapasztalata?

ja és hogy az a bizonyos kenőcs használ-e valamit a részleges fity.szűkületnél?

2010. ápr. 19. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:

A körülmetélés után sok hétig tart a gyógyulás és fájdalmas, hajnali merevedésnél, stb. Ráadásul utána csúnyán kiszáradhat a makk a fityma lecsonkolása miatt.

A bemetszésnél viszont gyorsan gyógyul a seb, mivel nagyon pici, nem okoz problémát, hamar megoldódik és a legjobb, hogy nem is látszik semmi. Fékátvágással lehet még fokozni, az is sokat segít és nem látszik.

A teljes körülmetélés a dokiknak szokott kényelmes lenni, de azzal sok gond lehet és sokáig tart a gyógyulás is, sokféle komplikáció lehet.

2010. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát szerintem meg házilg si meglehet oldani huzogasd fürdés közben egyszer majd sikerül meglátod.
2010. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem diabetés, hanem diabeteses, bocs.


ha be van állítva rendesen a vércukrod, ez nem okozhat gondot! most voltam műtve epehólyageltávolítással, szintén cukorbeteg vagyok - nem volt semmi bajom!

2010. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem az egyik legjobb barátom diabéteszes ucsak, és fertőzés következtében teljes fitymalevételre volt szükség. Az ő esetében a heg nagyon szépen gyógyult, 2 hét után kiestek a varratai és nagyon elégedett az eredménnyel. Az ő esete azért kicsit összetettebb volt, ennek ellenére most minden rendben.

Ez persze csak az ő esete. A gyógyulást számos egyéb tényező befolyásolja. Higiénia, tisztítás, heg lekezelése... stb. A műtét előtt rettegett, tudom, mert a barátom és végig ott voltam mellette a műtét napján, hogy ne izguljon annyira.


Nálad mi a helyzet, Kérdező?

_ Hány éves vagy?

_ Mióta vagy cukros, és mióta szenvedsz a szűkülettel?

_ Dokinál voltál már vele? Ő mondta a körülmetélést, vagy az eddigi hszsokból kikövetkeztetted?

_ Milyen komplikációktól félsz?

_ Fitymatúltengés, kantárproblémáid vannak-e?

_ Eddig mit csináltál, hogy megoldd a helyzeted?


Üdv: EE

2010. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!