Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jobb herefájdalom, mitől?

Jobb herefájdalom, mitől?

Figyelt kérdés
Pár napja arra lettem figyelmes,hogy zavaróan fájnak a heréim,mármint a jobb oldali. 2 hónapja volt vizeletemben homok,elvileg nem ittam elég folyadékot. Az helyrejött 1 nap alatt,és most pár napja a jobb oldali herém kezdett el fájni,nem mindig,inkább este. Ma voltam urológusnál elmondtam a panaszom,megtapogatta a golyóimat,aztmondta rendben van,épek. Felírt görcsoldót és holnap kell vinnem laborba vizeletet,majd ultrahangra hasi ultrahangra kell mennem. Papírra azt írta: Bő folyadék,görcsoldó. Na most jó,de a hasi ultrahangal kimutatják ha a herémmel van valami? Vagy a vizeletből? Viszont még annyi volt,hogy többször,úgy maszturbáltam,hogy nem élveztem el. A fájdalom nem vészes,valamikor elmúlik,inkább este jön elő. Olyan mintha a mellékhere fájna. Azóta rendesen maszturbálok,csak a sperma az kevesebb jön. Szépen kérlek titeket írjatok valamit,mert már 3 napja kész ideg vagyok,nem birok aludni sem!

2016. aug. 30. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Vesehomoknak nincs köze a herékhez ettől nem fog fájni, ez külön betegség amire oda kell figyelni és alapból minden nap legalább 3 litert innod, főleg, hogy vesekő ne alakulhasson ki + sok mozgás.


Ha a heréidet megtapogatta, és azt mondta minden rendben és amikor tapogatta nem fájt akkor nincs gond a heréiddel.


Prosztatádat megnézte? A herékhez kisugározhat a prosztatának a betegsége is és ez kellemetlen érzésként teljesül a heretájon.

2016. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Plusz a herék fájhatnak attól, hogyha önkielégítést végzel, de magömlés nem történik meg, mert abbahagyod. Ezt úgy nevezik, hogy "Vőlegénybetegség". Gyógyszer nincs rá. Máskor csináld végig ne csak félig és ilyen problémába nem fogsz belesni.


Ami az távozó ondó mennyiséget érinti: Az ondó több szerv együttes termeléséből áll elő. Ondóhólyag, Prosztata, Here. A here termeli a spermiumokat amiknek több idő kell, hogy újra termelődjenek ezek a mellékherében tárolódnak. A többi szerv az izgalom hatására termel. Ha csak gyorsan végzel magaddal főleg, úgyhogy az izgalmi állapotod csekély, akkor ezek a szervek nem fognak annyit termeli így kevesebb ondó fog származni. Ha egy lánnyal csinálod és az izgalmi állapotod a maximumon van és nem egy perc alatt végeztek akkor több fog belőled távozni.


Tapogasd végig magadnak is a herédet. Nézd meg a mellékherédet fent és lent is. Fájdalom van-e?

Ellenőrizd az ondóvezetéket, illetve, hogy érzel-e kitágult ereket, ha tapintod magadat, plusz a here felületét is ellenőrizd. Fürdés közben jobban tudod, mert akkor ellazulnak az izmok, de ha vékony testalkatú vagy bármilyen helyzetbe mindent ki tudsz tapogatni.


De, az orvos végignézte, úgyhogy szerintem a heréknél probléma nem lehet.


Miért nem az orvos végezte az UH-t a rendelőben? Ott is szokott lenni.

2016. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A heréimen mind a két oldalon,a here oldalán,ha összecsípem,ott érezni ondóvezetéket vagy nem tudom pontosan az milyen szerepet tölt be. Én rendben találom a heréimet,csak kicsit érzékeny a jobb oldali mellékhere azthiszem az. Salyog egy kicsit,inkább este szokott. Néha a bal is salygott,de akkor a jobb nem. Valami fertőzés lenne? Holnap viszek vizeletmintát laborba,és hasiultrahangra,illetve nem tudom miért nem csinált urológián ultrahangot,de holnapra elküldött. Hasi ultrahangal,vagy vizeletből ki tudják mutatni,hogy fertőzés-e vagy ilyesmi? Naponta 2-3 litert megiszok,csak mikor volt ez a vesehomok,akkor azon a heten keveset ittam,de azt én sem tudom miért.
2016. aug. 30. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ondóvezeték azt a szerepet tölti be, hogy ezen keresztül távozik a mellékheréből a spermium bele a hasüregbe majd onnan más szervek fele és ezután a hímvesszőbe. Röviden.


Gyulladást kitudják mutatni vizeletből, illetve ha külön baktériumra kértek tenyésztés akkor arra. Ha van valami gond akkor kitudják mutatni. De szerintem főként azt nézik, hogy van-e vér a vizeletbe és más jellegű dolgokat is. Az is lehet, hogy korábban volt kisebb gyulladás a mellékherédben aminek a nyoma megmaradt és ezért érzékenyebb, ha lenne here ultrahang akkor azon látszódna, hogy volt-e valami gond.


Tedd azt amit az orvos javasolt, rosszat nem fog mondani, hiszen ő a szakértő és mások, tehát tudja mi a teendő.


Viszont, ha mész vissza az orvoshoz kontrollra akkor nyugodtan kérdezz, rá hogy a heréidről kérhetsz-e ultrahangot, mert ilyened még nem volt és szeretnél biztosra menni, hogy minden rendben van és ez meg nyugtatana téged. Hidd el elfogják végezni az UH-t. Jobbulást neked.

2016. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindig szomjas az ember és nem is fogyaszt sok folyadékot, megfeledkezik róla nem érzi, hogy kellene. Csináld úgy, hogy tudatos legyen, hogyha van valami amit mondjuk csinálsz. Például, ha dohányzol és mindig kimész egy cigire óránként. (Általában így szoktak). Akkor mindig igyál meg egy pohár vizet, így előbb utóbb alapból beléd rögzül az, hogy folyadékbevitel és így nem lesz gond a veséddel. Még ihatsz grapefruit cseppeket néha ez a húgyutakat is tisztítja, illetve vitaminokat is szedhetsz ezek is segítenek. Csak, ha hajlamos vagy az ilyesmire, hogy homok és kő akkor a vitamin tablettákat például C vitamin után bő folyadékbevitel legyen, hogy a vesébe ne rakodjon le és az oxalátból ne képződjön kő. :)
2016. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

2 es ,azért nem az orvos végezte,mert nem minden rendelő olyan jól felszerelt,és különleges,mint a tiétek .

Netán még az orvos is másképp vizsgál .

2016. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hasi ultrahangon,csak a hasi szerveket nézik ugye? Meg ilyeneket. Van külön here ultrahang? Ezek előtt nem fájt a herém,csak most pár napja kezdődött. Azért remélem nincs sérülés vagy ilyesmi,amitől a későbbiekben nem lehet gyerekem! És köszönöm a jókívánságot! :)
2016. aug. 30. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahangon a hasüregedet nézik igen. A hólyagot és valószínűleg a veséidet is megfogják nézni. Igen a herékről is lehet ultrahang. Annyi, hogy a heréidet kenik be és oda viszik az ultrahang fejét. Ugyanolyan, mintha a lábadat ultra-hangoznák, vagy a szívedet. Sőt még a vérkeringést is láthatják, hogy megfelelő-e.
2016. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mondta-e az orvos, hogyan menj oda az UH-ra, hogy teli hólyag avagy nem. De, ha nem mondott semmit, akkor igyál sokat előtte, hogy a hólyagodba legyen folyadék, mert sokkal jobb ilyenkor ultrahangot készíteni nekik.
2016. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2016. aug. 31. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!