Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aszem fitymaszűkületem van,...

Aszem fitymaszűkületem van, mit tegyek? Nem merem elmondani a szüleimnek.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok

2016. szept. 10. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne mondanád el nekik? Mondd el, tudni fogják mi a teendő!
2016. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Pedig jobb lenne, ha legalább az egyikükkel megbeszélnéd és elkísérne urológushoz!
2016. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Na jó megbeszélen velük minél hamarabb,viszont lenne néhány kérdésem.

Megnézessem egy urológussal?

Mennyi ideig tart a műtét?

A műtét után mi a tehendő(mire figyeljek leginkább)?

Ingyenes?

Az a baj hogy jövőhétvégére lemegyünk Balatonra nagymamámékhoz(szombat és vasárnapra), és nem akarok hétköznap időpontott kérni.

Csak kínosan érzem magamat ha elmondom.

2016. szept. 10. 16:35
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha már eddig kibirtad,még 1 évet ki birsz így is.

18 éves kor után már minden csak rád tartozik.Majd megoldod akkor .A beavatkozások utána is ingyenesek .Mivel elmúltál 14 ,mindenképp helyi érzéstelenítéssel történik a beavatkozás .Mindenbe te döntesz,szülő már nem szólhat bele .Hogy milyen beavatkozás lesz,az függ az szükület nagyságától,az orvostól,és nem utolsó sorban tőled,mibe egyezel bele .Minden nagyon meggondolandó,mert vissza csinálni nem lehet .

2016. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Ahány család annyi lehetőség. Csak papíron 18, de a szülő ugyanúgy beleszólhat. Főleg, hogy ők a szülei és mindig azok lesznek.


Egyáltalán nem ciki, megbeszélni velük se. De nélkülük is elmehetsz orvoshoz. Ha műtét kell akkor elmondod nekik, ha ennyire nem tudod.

2016. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Okés megfogom az egyikükkel beszélni de válaszoltok az előző 4 kérdésre.Köszi :)
2016. szept. 10. 19:05
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

14 éves kortól egyedül elmehetsz már urológushoz,beutaló nem kell.Ha műtétre lenne szükséged jobb szünidőre tervezni a műtétet mert az első 2 hétben kellemetlenségek adódhatnak(és további több hét mire meggyógyul a seb),a seb nedvezhet,átkötözésre szorulhat stb.


Mennyire súlyos a fitymaszűkületed?


Ha tudod a metélést kerület el!

Urológushoz bármikor elmehetsz és a műtétet szünidőre is tervezheted,megbeszélheted,a háziorvos is kiírhat 1 hétre.

2016. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

7 es nagyon nem vagy jártas az ilyen dolgokban.

Vizsgálatra ugyan elmehet,de semmilyen beavatkozás szülői beleegyezés nélkül nem lehet .

Ha műtét van ,utána nem a házi orvos adja az igazolást,hanem ott ahol a műtétet végezték .

Ebből a körből a házi orvos majdnem teljesen ki van zárva .

Max jegyzi a kartonján,hogy ilyen is volt

2016. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem túlzottan valahol a közepe vagy a három negyedénél nehezen lehet lehúzni(az ujjaim segitségével tudom letolni de csak a makk aljáig, persze erektált állapotban).
2016. szept. 10. 20:37
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha a makk aljáig le tudod húzni akkor a körülmetélést el tudod bőven kerülni,n nincs rá szükséged.Meleg vízben próbáltad a fitymád tornáztatni,hátrahúzogatni?


Off:Előző hozzászóló félreértették,azt írtam vizsgálatra elmehet egyedül és a műtét időpontját megbeszélhetik,akár szünidőre időzíthetik!

-Valóban elfelejtették írni,kihagytam hogy 18 éves kor alatt szülői beleegyezés kell a műtêthez.De arra gondoltam akár nyárra is megbeszélhetik a műtétet majd természetesen ha akkor sem lesz 18 éves a szülei engedélyével.A rra céloztak attól hogy megvizsgálja az orvos,attól későbbre is még lehet a műtétet beszélni

És arra akartam utalni ha mégis mostanra tervezné a műtétet,akkor műtét után,akár a háziorvos is 1 hét táppénzre kitudja írni még,higy addig is gyógyulni,a seb kezelésbe belejöjjön.

2016. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!