Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valószínűleg fitymaszűkületem...

Valószínűleg fitymaszűkületem van, hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sok ilyen volt ezzel kapcsolatban, de sajnos én is nemrég jöttem rá, hogy valószínűleg nekem is ilyen van. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt megosztani a szüleimmel, úgy hogy ne legyen nagyon kínos. Illetve ezt csak műtéttel lehet kezelni vagy van esetleg otthoni módszer is?
2009. nov. 27. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi olyan "módszer" nincs,amivel kevsébé lenne kínos.Pontosabban nincsenek rá "módszerek" :D Ezt csak egyféleképpen lehet tudtani velük:úgy,hogy odamész és elmondod.Ezen nem sok mindent lehet variálni...
2009. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Csak műtétileg lehet kezelni, de nem nagy ügy, nekem volt ilyen műtétem. Érdemesebb a körülmetélést választani, sokkal jobban megéri.


A szüleidnek meg egyszerűen mondd el. Kertelés nélkül, lényegretörően. Egyáltalán nem ritka dolog, ha tudnád, hány sráccal meg férfival megesik, elég gyakori.

2009. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt még műtétre mennél.....

Én is azt hittem gyerek koromban, hogy fitymaszűkületem van . Aztán módszeresen nekiálltam minden nap egy kicsit húzni hátrafelé a bőrt. Szépen kitágult a normál üzemmódra.

Egyszerűen csak le volt tapadva. Te mit tapasztalsz ?

2009. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utóbbi két napban már próbáltam húzogatni és mintha egy kicsit javult volna a helyzet. De szerintem nem tapadt rá, mert amikor nem merev, akkor sem bírom teljesen lehúzni... Ha nincs más, akkor megyek műtétre, mert annyira nem félek tőle, volt már más tapasztalatom a műtőben.

2009. nov. 27. 23:27
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Én nem is értem,hogy miért kínos :S Én ilyen dolgot a szüleimnek mindenféle gond nélkül elmondanék.Úgyhogy hajrá!!!Én nem ismerem a szüleidet,de szerintem nagyot nevetnének azon ha megtudnák,hogy aggódva ide írogatsz,szerintem ha valamelyiküket megkérnéd,még orvoshoz is elkísérnének!Jobbulást! :)
2009. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Csak simán és bátran állj eléjük és mondd el, ne tartsd kínosnak. Ki más értene meg, ha nem a szüleid? Az esetleges műtét után néhány napig úgyis szükséged lesz a segítségükre. A férjemnek cukorbetegség miatt lett ilyen problémája és egy bő hónapja volt a műtétje, bizony jól esett neki, hogy gondoskodtam a langyos kamillateákról, amivel öblítgetni kellett naponta többször is.
2009. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. nov. 28. 22:00
 8/20 anonim válasza:
"Anya, fitymaszűkületem van!"
2009. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Azért óvatosan, ne metéltesd körül magad, ha nem muszáj, létezik többféle eljárás, krémek, esetleg egy kis bemetszés is elég lehet, súlyosabb esetben egy részleges metélés, ha az orvosok az egyszerűség miatt a teljes körülmetélést javasolják, nem kell belemenni, mert ha viszont körülmetélnek, akkor a lecsonkolt fitymát utólag már nem lehet visszaszerezni, márpedig funkciója van.


Nekem a szüleimet meggyőzték (itt is működik a kis körülmetélős-reklámbrigád, erősen ajánlják mindenkinek, de a honlapjukon persze gondosan ki van írva, hogy nem vállalnak felelősséget semmiért, naná) aztán évekkel később jöttek elő a problémák, amik miatt úgy nézek ki, mint egy nemibeteg és fáj is, otromba kiszáradt smirglipapír-szerű a makkom, én nem hiszem, hogy a fájó, foltos, kiszáradt makk annyira megérné...

2009. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Hali!


Nem tudom, azóta elmondtad-e már a szüleidnek... (Ha igen, mi volt, mesélj...hogy fogadták? Írd le!) ...de el tudom képzelni, ha vkinek kínos lehet a témáról személyesen beszélni pl. egy felnőttel. Persze, ha a kapcsolatod jónak mondható szüleiddel, legfőképpen fateroddal, talán bensőséges viszonyban is vagytok, akkor sztem semmi gond nincsen.


Minden önbizalom és hozzáállás kérdése. A legjobb mielőbb túl lenni valamin, ami nyomaszt. Nem kéne megvárnod, míg felőröl.

Gond inkább akkor van, ha neked, mint serdülő (?/F) fiatalnak nem éppen jó a viszonya a szüleivel. Akkor gáz van!

Amely szülődben inkább megbízol és ő is hasonlóképpen, azt négyszemközt ültesd le, és add elő neki minden szégyenkezés nélkül a problémádat, már csak azért is, mert arról, hogy ez van nem te te7sz. Ha nem szégyenkezel előtte (nem kéne, miért is? Ő a te "SZÜLŐ"-d, őáltala jö7ttél te is létre), akár meg is mutat6od neki, hátha tud rá vmit.


Fordul6sz továbbá olyan spanodhoz, barátodhoz, ill. azok szüleihez, (ha bennük nagyobb a bizalmad) akikről tudod, hogy hasonló problémájuk volt, de akár egy általad szeretett és tisztelt tanár/testnevelő is segít7 e problémádban.


Egy biztos, ne várj vele sokat, mert előbb-utóbb felőröl7 lelkileg, és add ki magadból mielőbb!



Ami a megoldást illeti, a húzogatás (fitymanyújtó-gyakorlatok) tényleg nem rossz ötlet. Fürdés közben is végezheted (Nem zuhanyzás értendő alatta!), a meleg vízben teljesen felpuhul a bőröd. (Utána javaslom rendszeresen végezz el magadon önvizsgálatot, a heréiden és a mellkasodon!)



Vannak azóta frissebb fórumtémák is, nézegesd őket! :)


Üdv: EE

2009. dec. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!