Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintem lágyéksérvem van...

Szerintem lágyéksérvem van azt szeretném meg kérdezni meddig halasztható el? Láttam olyanokat akik éveket is halasztják .

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Először is, menj dokihoz, hogy biztos legyen a diagnózis. Másodszor, ha valóban az van, attól függ, milyen mértékű. Halasztható a műtét, ha csak kismértékű, ha nem, akkor viszont meg kell műtsenek.
2017. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
focizom és még van pár meccs és még nem akarnék el menni műtétre mert ha el mennék jó 1 hónapot nem focizhatnék és nekem ez elég szarul esik viszont ha köhögök a dudor nem nagyobbodik meg ha hasra fekszek el sem tűnik . viszont nem szokok semmi félle nagy súlyokat emelgetni szóval nem tudom mitől jöhetett ki .
2017. máj. 4. 12:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Jobb ha minél hamarabb meg műtik, mert további szövődmények lehetnek.
2017. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bármit halogatni értelmetlen dolog. Maga az orvosi vizsgálat rövid és nem fájdalmas és akkor még mindig lehet dönteni az esetleges műtét időpontjáról. Egy ilyen egyszerű műtétet meg felesleges halasztgatni, mert ezek az apró, akut tüneteket nem okozó elváltozások egészen hirtelen akut megnyilvánulásba mehetnek át.
2017. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
értem én csak olvasgattam és mivel rendszeresen sportolok azt olvastam hogy műtét után ha bármilyen sportot fogok végezni újra ki jöhet a sérv .
2017. máj. 4. 12:31
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy jól megcsinált, laparoszkópos (kulcslyuksebészeti) műtét után pár nappal már terhelhető sportolhatsz, és nem fog kijönni. Egyik gyakorlatomon legendák keringtek egy sérves férfiról, aki a sérvműtétje után két héttel félmaratont futott.


Ugyanakkor ha valóban sérved van, és halogatod, előfordulhat, hogy kizáródik, és a kizáródott belek elhalnak annak minden következményével együtt (komplikált műtét, béleltávolítás, vérmérgezés). Utána örülhetsz, ha egyáltalán sportolni fogsz tudni bármit is.


Nem ijesztgetésből mondom, de ez a valóság. Nem gyakori a kizáródás, de ha megtörténik, az komoly. És sajnos a kizáródás olyan, hogy nem a sérv korától és nagyságától függ. Valaki 20 éve meglévő, két ökölnyi sérvvel is tök jól elvan, a másik meg kis híján ottmarad a műtőasztalon a diónyival. Ez nem játék, mutasd meg orvosnak minél hamarabb!

2017. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hány perces műtét ? és hány nap alatt lehet haza jönni?
2017. máj. 4. 12:42
 8/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Figyi, azt sem tudod, az-e a baj. Először is, erősítse meg orvos a gyanúd. Ha az a probléma: van akinek hálót ültetnek be, hogy ne jöjjön ki többet. Ha tényleg ez a baj, akkor akár ki is záródhat, azaz az a bélszakasz elhal, ami kizáródott. Az már egy bonyolultabb történet lesz, mint ha most megfogod.
2017. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy óra alatt megvan, és ha látják, hogy a másik oldalt is van rejtett sérved, azt is gyorsan megcsinálják. Nyitva sem túl hosszú, bár az utána kellemetlenebb.


Azonban először diagnosztizálni kéne, mivel most látom az egyik kommentedet, hogy nem húzódik vissza. Nem nyirokcsomó az? Mindenesetre látni kéne orvosnak, mert a nem visszanyomható sérv komoly dolog.

2017. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
először én is arra gyanakodtam mert úgy nézz ki nem nagy és először piros volt de a pirosság el múlt de az a kis valami még mindig ott van .
2017. máj. 4. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!