Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha urológushoz kell menned,...

Ha urológushoz kell menned, és az meg akarja a prosztatád is tapintani, akkor inkább kéred, hogy tekintsen el tőle, vagy előrehajolsz? Kort is írj!

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miért, de mindenki annyira parázik a prosztata vizsgálattól. Én huszonévesen estem át rajta, nem urológiai probléma miatt. Ráadásul a dokinak hatalmas és vastag ujjai voltak. Nem éreztem sem megalázónak, sem túl kellemetlennek. Azóta számos kellemetlenebb vizsgálaton, és beavatkozáson túlestem és megvagyok, élek. 58/F
2017. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Jogodban áll megtagadni az orvosi vizsgálatot, jogodban áll meghalni, ahhoz viszont nincs jogod, hogy egy esetleges betegség után az orvost okoljad (mert hát lehet, hogy pont kiderült volna valami, félre ne érts, senkinek semmi rosszat nem kívánok..) neki ez a munkája, ugyan úgy, ahogy egy autószerelő megvizsgálja a kocsit, ő is megvizsgál téged, vagy elfogadod, vagy nem. Abba eddig senki nem halt bele, hogy megvizsgálták -esetleg abba, amit a vizsgálat kiderített.. na sebaj-
2017. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Vannak ennel sokkal rosszabb dolgok is. Kb 2 mp a prosztatavizsgalat. Nem hinnem, hogy kellemetlenebb, mint egy nogyogyaszati vizsgalat, vagy tovabb megyek, egy tukrozes (akar gyomor, akar bel). Ki lehet birni, legalabb tudod, hogy nincsen semmi bajod es nyugodt lehetsz. A nogyogyasz is vizsgal vegbelen keresztul pl szuzeket vagy akinek vmi miatt nem lehet huvelyi uton elvegezni. De urologiara is jarnak nok is...
2017. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Más problémával mentem urológushoz és mondta, hogy hajoljak előre, mert azt is meg akarja vizsgálni. Eszembe sem jutott szólni, hogy ne. Pedig tényleg nagyon kellemetlen volt (legalábbis nekem). Magamban gondoltam is, hogy remélem, most sokáig nem lesz rá újból szükség. Ezzel együtt is: minden orvosi vizsgálatnál abból indulok ki, hogy azért akarja csinálni, mert orvosilag indokolt, tehát a javamat szolgálja, tehát engedem.


44F

2017. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen gondolat után,jobb ha otthon maradsz .

Má bocs,kort te sem írtál .

2017. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A vizeletembe genny van azért kellene menni,de kicsit parázok. 21f
2017. szept. 6. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha genny van a vizeletedben, akkor elég valószínű, hogy megvizsgálja a prosztatádat is, mert az lehet hugyuti gyulladáson kívül vese vagy akár prosztata gyulladás is. Nekem is megvizsgálta plusszban a veséidet is meg fogja ultrahangozni, de ne aggódj nem fáj alig éreztem, 22 vagyok én is meg voltam ijedve.
2017. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szenes43 ***** válasza:

Pár éve voltam prosztata masszírozáson, hát én lehajoltam az ágyra és mire befejezte a doki a másik felén majdnem lemásztam. Akkor adtak egy kémcsövet hogy vizeljek bele. 3 nap múlva lett kész az eredmény. Szerencsére negatív volt,de egy élménnyel gazdagabb lettem.

Arra ügyelj hogy csak az egyik keze legyen válladon ne mind kettő.

2017. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!