Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gerincferdüléssel merre?

Gerincferdüléssel merre?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,már több mint 5 éve diagnosztizálták 54 fokos gerincferdülést,amit szerintük ahhoz képest,hogy mennyire nagyfokú alig látható,csak a háti részen tapintható.Ez a fűző hozdásnak és a gyakorlatoknak köszönhetően csökkent 30 fok körülire...De mégsem vagyok elégedett ,mivel torna után csak kis ideig jó,azután a csigolyák visszaugranak az eredeti görbült helyükre,ami már kezd zavarni illetve megtörtént az,hogy annyira becsípet egy alkalommal ,hogy megmozdulni is nehéz volt...Kérdésem,mi segítene?Kihez menjek evvel felvidéken?Már próbáltam,hogy lejártam terembe,edző segítségével de igázából nem segitett.
2017. okt. 27. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendszeres torna sem segít? Nekem jó volt a gyógytorna és az úszás.

Az edzés is segített, sokkal erősebb lett a hátam, és már nem fáj a hátam, derekam, ha hosszabb ideig kell állni vagy ülni.

2017. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hátúszás a legjobb, ha normálisan megtanulsz háton úszni, és sokat csinálod, pár év alatt helyrejöhet.
2017. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úszás, rendszeres torna, jóga, és valamilyen normális háttámlát használj.
2017. okt. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond,hogy most iskolaidőszakban nincs időm rendszeresen tornázni,azelőtt nyáron jártam heti 3x terembe ,de az nem segített,az úszással pedig az a gond,hogy nincs a közelben uszoda...
2017. okt. 28. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Otthoni torna pont elég...
2017. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 erdei Katica válasza:
Ha már túl vagy a csontérésen(19-21 kor között történik meg ez) akkor keress rá a cantienica tornára ami a csontérés után is nagyon sokat segít. Nem olyan, hogy megcsinálod a tornát és aztán visszamegy, hanem a mélyizmokat (csont melleti közvetlen izmokat)erősíti meg. Nekem nagyon sokat segít. ( Ha most rákeresel, akkor biztos azt fogod hinni, hogy egy óriási barmoságot mondtam, mert ez nem látványos torna mivel nem a külső izmokat erősíti meg, hanem megtámasztja a gerincoszlopot.Ne veszítsd el a reményt ha azt gondolod, hogy ez egy hülyeség, és akkor idő után lesz eredménye) Remélem tudtam segíteni!
2017. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utulsó előtti,mondjuk fegyencedzés...

Utolsó ,mindenképpen megnézzem...Egyébként szerintem még nrm vagyok túl a csontérésen,mert még egy kiadós átmozgatás/ropogtatás segít.

2017. nov. 3. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!