Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van SOS...

Fitymaszűkületem van SOS segítséget hol kaphatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé félek, fitymaszűkületem van, nem szeretném a szüleimnek elmondani, nem tudom kitől kaphatnék segítséget, eléggé kétségbe vagyok esve. Mereven egyáltalán nem jön hátra, petyhüdten félig hátra tudom húzni. Mit csináljak?


15/F



2017. dec. 21. 20:53
 1/6 anonim válasza:
79%

Keress fel sürgősen egy urulógus szakorvost! Itt olvashatsz róla bővebben. Nem egy fájdalmas beavatkozás. [link]

A fitymaszűkületet még kisgyermek korban kell/tanácsos kezelni.

2017. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Akár akarod, akár nem, szólnod kell a szüleidnek. Ezt orvosnak látnia kell. Nincs mitől félned, nem fognak ott sem fájdalmat okozni, és egyáltalán nem is ciki, hiszen az orvosnak az a dolga, hogy segítsen, hidd el, cifrább dolgokat is látott már. Nyugodtan mondd meg a szüleidnek (vagy inkább apukád akkor, ő is fiú), hogy probléma van odalent, és szeretnél orvoshoz menni.
2017. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát kezelték is, kisgyerekkoromban.. egy horror volt! Úgyhogy nekem ne mondja senki hogy ez nem egy fájdalmas beavatkozás, és hogy nem fognak fájdalmat okozni! A szüleim meg biztos hogy megint elvinnének az orvoshoz! Meg az unokatesómat is körülmetélték és neki nagyon csúnya lett. Úgyhogy biztos, hogy nem megyek orvoshoz!
2017. dec. 21. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy nem lesz kellemes, de ne húzd túl sokáig, mert magadnak teszel rosszat.
2017. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Szia!



-14 éves kortól egyedül elmehetsz orvoshoz,urológushoz,beutaló nem kell,tb kártyát,személyit kell vinned.Tehát a szüleidnek nem kell megtudnia,hogy elmentél orvoshoz és mi a baj.Tehát nyugodtan keress fel egy urológust.


-Azért menj el nyugodtan urológushoz,mert attól,hogy megvizsgál nem fog téged semmire se kötelezni.Annyi lesz,hogy kapsz egy ambulánslapot,amin feltűntetni az orvos,hogy ő mit állapított meg és mit javasol kezelésként.De ez a papír téged semmire se fog kötelezni!!!Te döntöd el,hogy megmutatod a szüleidnek vagy sem,viszont megtudod mit mond az orvsos,hogyan lehetne kezelni.


-Viszont tény,hogy sok urológus körülmetéléspárti,de megmondhatod hogy te ezt mindenképpen szeretnéd elkerülni és legyen szívesen elmondani milyen lehetőségeid vannak ezenkívül,netán tudna e egy tanácsadót javasolni,vagy másik orvost akár aki tudna segíteni neked.Az orvos semmit sem tehet amibe te nem egyezel bele.Plusz csak megvizsgálhat és tanácsot adhat ennyi.Minden más rajtad múlik.



-Ha műtétre lenne szükséged akkor szülőibeleegyezésre van szükséged,mivel nem vagy még 18 éves.De ha meggondolod magad és nem szeretnéd a műtétet akkor is bármikor vissza lehet lépni tőle,tehát nem kötelezhet arra sem senki.Erőszakkal csak ha életmentő műtétről van szó csak akkor műthetnek meg!!!!

A műtét időpontját is meg lehet akár szünidőre beszélni,hisz azért több hét a gyógyulási idő.

Olyan is van amikor a fitymaszűkületet tudják krémmel kezelni és vannak olyan műtétek is amikor a fityma megmarad(z plasztika,fityma plasztika,bemetszés)



Érdemes lenne egy új kérdést kiírnod mert volt itt egy illető aki viszonylag súlyos fitymaszűkületről írt és megúszta a metélést.


Szerintem írj ki egy olyan kérdést hogy van e valaki akinek súlyos fitymaszűkülete volt és körülmetélést vagy műtét nélkül meg tudta oldani.....



De mondom nyugodtan menj el egyedül urológushoz,semmire se fog téged kötelezni,nem fog kitudodni,csak kapsz egy pontos diagnózist.



Meleg vízben is nehézkes a fitymád hátrahúzni?



Lényeg csak ne ülj el rajta,mert magától nem oldódik meg.Keress akár orvost aki tud segíteni.

2017. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem fájdalma amúgy tapasztalat.
2017. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!