Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Farokcsontnál ciszta/tályog...

Farokcsontnál ciszta/tályog mennyire veszélyes, mik a következmények?

Figyelt kérdés
Már régebb óta észrevettem, de nem merek vele orvoshoz fordulni. A mai nap kifakadt, elkezdett vérezni. Tegnap 6 órát ültem kocsiba folyamatosan és 4-et előadásokon, lehet e miatt. Milyen következményei lehetnek ha nem megyek el orvoshoz illetve mivel lehet ezt gyógyítani itthon és orvosok által?
2018. jan. 28. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindenkèpp keress fel egy orvost,hiszen te magad is tudod hogy a lehető legrosszabb helyen van,a gyógyulás szempotjábol..
2018. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van rá esély, hogy magától meggyógyul? Vagy milyen következményei lehetnek ha nem látja orvos?
2018. jan. 28. 16:09
 3/17 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz, aki valószínűleg műtétet fog ajánlani, mivel - lévén cisztáról szó - ha nem távolítják el teljesen a ciszta falát, akkor az kiújul. Tehát amikor begyullad, és tünetmentessé teszik, az megmarad továbbra is, később pedig újra begyulladhat, aztán kezdődik a procedúra előröl. Ráadásul gyulladt dermoid ciszta esetén ha a vastag bőrön keresztül a gyulladásos váladék nem képes kitörni, ezért a környező laza fartájéki zsírban továbbterjedve minden nap nagyobb területet pusztít el. Az elváltozás végleges megoldása tehát a dermoid ciszta nyugalmi állapotában - min. 8-12 héttel a gyulladás lezajlása után - a tömlő és összes járatának eltávolítása.
2018. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Idegrendszerre nincs hatással? Nagyon félek, hogy komoly gond lesz belőle.
2018. jan. 28. 16:15
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért menj el vele orvoshoz.
2018. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hamarosan lesz alkalmassági vizsgálaton ott megfogom mutatni. Van valami következmény amivel számolnom kell?
2018. jan. 28. 16:52
 7/17 anonim ***** válasza:

Amilyen gyorsan csak tudsz,menj el a sebészetre .

Ennek a gyógymódja a csikozás .Ki kell tisztitani a sebet .

Ez a gerinc vége,nem lehet vele szórakozni .Ha jól tudom sipolynak nevezik.

2018. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem merek el menni, nagyon félek. Mennyire veszélyes ez?
2018. jan. 28. 18:24
 9/17 anonim ***** válasza:
Magától nem fog meggyógyulni. Műteni kell, de az sajnos általában egy hosszabb folyamat. Többnyire nem okoz gondot, csak akkor veszélyes, ha begyullad. De azért egy orvossal mindenképpen nézesd meg!
2018. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na ez a gond, hogy hosszú a gyógyulás. Nekem pedig áprilisban lesz katonai felvételi vizsgám egyetemre és májusban pedig érettségi. Ezért sem akarok elmenni.

Honnan tudom, hogy be van gyulladva? Az miben okoz gondot akkor? Jelenleg nekem nem látszódik a duzzanat csak tapintható, de ma kifakadt és vérzik.

2018. jan. 28. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!