Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy történik a lágyéksérv műtét?

Hogy történik a lágyéksérv műtét?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A műtét előtti, utáni vagy alatti időszak érdekel?
2018. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A műtét előtti és alatti időszak érdekel.

Hogy zajlik maga a műtét? A műtét után mennyire lesz nehéz járni?

2018. febr. 9. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Műtét előtt: mikor megerkezel a kórházba megtörténik az osztályon a betegfelvétel, ilyenkor minden adatot kikérdeznek.

Mivel éhgyomorra mész (azt hiszem) továbbra sem ehetsz semmit, miután felvették az adataid, szépen elmész a fürdőbe és kapsz speciális fertőtlenítő folyékony szappant, ezután kapsz az apoloktol egy egyszer használatos köntöst, azt fel kell venned, de semmi ne legyen alatta.

Ezután a trombózis megelőzésére érdekében a labszaradra fasliztam tesznek, branult helyeznek be, amin elindítják az infúziót. Közben megkapod a műtét előtti bódító gyógyszereket: dormicum pl


Majd jön a betegszállító és betöltése a mutobe (kivehető fogsor, szemüveg, testrkszer nincs rajtad)


A műtéten elkezdődik az érzéstelenítés és az altatás. Most nekem kicsit zavar van az agyamban h most epidurális annyira erzestelenitenek-e vagy sem... Ezt majd mondjak neked.

A servedet szerintem lichtenstein műtéttel csinálja az operatőr, servkaput ilyenkor háló beultetesevel zárják.


Miután megnutottek visszatersz, a nap további részét folyamatosan lapos fekve töltöd. Közben kapsz infúziót és ha nagyok a fájdalmaid akkor max 2* fájdalomcsillapítót. Ha pisilned kell adnak agytalat vagy kacsat.

Lehet tapasztalni fogsz köhögést ami nem baj, olyankor ha olyan a serv, akkor az ápolók megtanítják h kell kihogni.


Ha minden oké akkor másnap szerintem haza is mehetsz. Most kb ennyi jutott eszembe!:)

2018. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Remélem érthetően írtam, mobilról vagyok és folyton autocorrectel xd
2018. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos fog fájni terhelésre a járás, de például nem olyan borzasztó fájdalmak fognak gyotorni, mint egy aranyerrel műtött beteget, ok nagyon tudnak szenvedni.

Melyik kórházba mész?

2018. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!