Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A szakáll 90%-ban genetika?...

A szakáll 90%-ban genetika? Ha apámnak nem volt nekem sem lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék szakállat, mert szerintem jól állna és már 14 éves koromóta várom, hogy legyen, de nem igen nő....

Nagyon nagyon minimálisan pelyhes az állam és ennyi :( 18 vagyok már, hamarosan 19 és az osztályomban rengeteg srácnak már van szakálla és ebből arra következtettem, hogy ha nekem is nőne, akkor már nőtt volna :/

Utána néztem mindennek, a borotválkozás nem erősíti a szakállat, táplálkozás, vitaminok, szakállápolok, hogy tiszta legyen ott a bőr és tudjon nőni a szőr , de akkor is nagyrészt genetika a rendes szakáll megléte :(

18F



2018. márc. 18. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Egycipoben karunk.Dorzsolgesed torolkozovel nekem segitett egy kicsit.

A tesom 25 eves es meg minig olyan az arca mint egy kis ti igyerekbek...Lehet neked sem lesz.

2018. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha 18 éves vagy, akkor kellett tanulnod biológia órán, hogy az unokák nemzedékében előjönnek a nagyszülők tulajdonságai. Azaz nézz körül, melyik nagyapádra hasonlítasz inkább, nagy valószínűséggel olyan leszel.
2018. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A genetikát nem úgy kell érteni, hogy apáról fiúra száll. Nekem pl az apámnak meg a bátyámnak is világ életében volt szakalla (mindketten fekete hajúak), nekem meg 35 évbes koromig tartott, mire úgy igazán elkezdett nőni (olyan világos barnás-seszínű a hajam). Úgyhogy persze a genetika is sokat számít, de a lényeg a türelem.
2018. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy még elkésve vele, sokaknál csak 20 as éveik elején indul meg.
2018. márc. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az arcszorzetert felelos gen az X kromoszomaval oroklodik, igy ketszer akkora az eselye, hogy anyai agon oroklod. Ami azt jelenti, hogy az anyai nagyapad arcszorzetebol nagy valoszinuseggel kovetkeztethetsz a sajatodra. Szinten erdekes megjegyezni, hogy ugyan ez a gen felelos a hajnovekedesert is, de altalaban vagy a hajnovekedes vagy az arcszorzet van "bekapcsolva" a genben. Igy akinek eros az arcszorzete altalaban hamar kopaszodik, viszont akinek dus a hajzata es nem hullik ki, annak gyengebb az arcszorzete. Valamit valamiert...
2018. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valaki mondta egyszer a tv-ben, hogy SP énekes pl azért kezdett el borotválkozni, mert már zavarta, hogy nincs arcszőre. És akkor ha a pihéken végigmegy borotvával, akkor egy idő után el kezd sötétedni.
2018. márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!