Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan vegyem rá a barátomat,...

Hogyan vegyem rá a barátomat, hogy menjen urológushoz?

Figyelt kérdés

A barátom nemsokára 54 éves lesz, semmi baja, egészséges, sportos. De én mégis úgy gondolom, hogy mivel még sosem volt prosztata-vizsgálaton, épp ideje lenne meglátogatni az urológust, akkor is, ha semmilyen jele nincs bajnak (szóljatok, ha tévedek).


De egyszerűen nem hajlandó és nem tudom hogyan vegyem rá, ijesztgetni nem akarom, az adott, hogy elkísérem. Van valami ötletetek? (Megjegyzem ugyanígy szemészhez sem hajlandó menni, pedig szemüvegre - legalább olvasó - lenne szüksége)


2018. ápr. 21. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, ha nincs probléma, miért kéne elmenni egy kényelmetlen vizsgálatra.
2018. ápr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
A más életét nem tudod befolyásolni és nincs is hozzá jogod. A saját teste felett kizárólag ő rendelkezik. Elmondtad neki, hogy menjen, ennél többet nem tudsz tenni az ügy érdekében. Ne akard a partneredet uralni, mindenki a maga életét éli a saját döntéseivel. (Fix, hogy 15-20 évvel fiatalabb vagy, és te sem hagyod, hogy más beleszóljon az életedbe.)
2018. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, tudom, hogy kényelmetlen, de megelőzés miatt lenne fontos (legalábbis tudtommal).


2-es, valóban, 16 évvel vagyok fiatalabb és nagyon távol vagyok attól, hogy bárkit is uralni akarjak. igazad van egyébként, hogy saját maga felett ő maga rendelkezik, de aggódom emiatt (lehet, hogy túlaggódom, de csak magamban, mert távolról sem mindennapi téma, amikor néha-néha odaillik, akkor megemlítem, hogy el kéne mennie a vizsgálatra)

2018. ápr. 21. 22:53
 4/5 anonim válasza:
100%
Hagyd békén. Engem nagyon idegesítene, ha a partnerem ilyenekkel nyaggatna. Felnőtt ember. Jóideje.
2018. ápr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megelőzés, akkor adj neki tökmagolajat vagy ilyen flavonoidos tápkieget. Ha nincs mit vizsgálni, akkor minek szerencsétlent orvoshoz küldözgetni. Igazából az a baj, hogy olvastál valamit, rádijesztett valaki és 16 évvel idősebb nálad, ez még még rá is tesz. Sokkal inkább szól ez a te nyugalmadról, mint az ő egészségéről.
2018. ápr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!