Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 16 éves vagyok és szerintem...

16 éves vagyok és szerintem fitymaszűkületem van. Mit tegyek? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Szinte már születésem óta ez van. De eddig nem foglalkoztam vele mivel nem volt szexuális kapcsolatom. De most lett barátnõm szóval kezdeni kéne vele valamit. Nyugalmi állapotban teljesen hátra tudom húzni, de ilyen gyűrűszerűségek lesznek a makkom alatt. Merev állapotban kb. 1cm-t tudok hátrahúzni. Viszont ha krémmel próbálkozom akkor nagy nehezen teljesen is hátramegy. Nyáriszünet elején tervezek elmenni urulógushoz. Az lenne a kérdésem hogy az eddigiek alapján meg lehetne oldani sima plasztikával? Nem akarok hetekig szenvedni a RKM-el. És még annyi hogy azt hogy derítsem ki hogy most a fél rövid-e vagy nem?
2018. máj. 11. 00:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ha merev állapotban nehézkesen hátrahúzom akkor egybõl visszamegy ha elengedem. És ha plasztikával vagy bemetszéssel csinálják meg akkor mennyi a gyógyulási idõ? Meddig nem lehet maszturbálni/szexelni? Mit kell vele csinalni ha fáj?
2018. máj. 11. 00:31
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatnál az fék*😅
2018. máj. 11. 00:32
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
A féked akkor rövid, ha a fitymádat amikor hátrafeszíted, előrehúzza a fék a makkodat is, emiatt az behajlik önmaga alá. Ha meg azok a gyűrűszerűségek szorítanak is, és szerinted ez miatt nem megy lejjebb a fitymád, akkor igen, azt okozhatja fitymaszűkület is.
2018. máj. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én is így voltam 1éve, és lám, most akkor húzom hátra teljesen, amikor akarom..15/F

Fiatalok vagyunk, ilyenkor még nyúlik a bőrünk stb, ha nyugodt állapotban hátratudod húzni, és merev állapotban pedig csak 1cm-t, akkor az-az jelenti hogy relatív fitymaszúkületed van, és az legtöbb esetben nem ígényel orvosi beavatkozást.

"Eddig nem foglalkoztál vele semmit"

Ha orvosi beavatkozást akarsz, akkor 2-3hónap amíg használni tudod a rudit, ráadásul már lehet bőr nélkül(körülmetélés), Míg ha maradsz az otthoni megoldás mellett, akkor ugyanennyi idő alatt rendbetudod tenni a cerkát, de úgy hogy nemkell kínlódnod a fájdalmas gyógyulással, hegekkel, és ráadásul a bőröd is megmarad.

Nekem is fitymaszűkületem volt, és elmentem urologiára, és ügye ott lankadt állapotban van, nekem is teljesen hátrajött, és az orvos szerint nemvolt fitymaszűkületem, márpedig mereven nemtudtam hátrahúzni.

-------------------------------------------------

Semmikép ne dönts 16 évesen orvosi beavatkozás mellett, ilyenkor változik a péniszed mérete, a fitymád mérete, (pl valakinek fitymatúltengése van(1 hosszabb ormány van a pénisze végén, mivel hosszabb a bőr, és később belenő, van aki nem.)stb..

Nos ha meg akarsz gyógyulni:

------------------------------------------------------

Semmi mást nem kell tenned, csak naponta 1x zuhanyzás közben jó forró vízzel tornásztasd a péniszed, lankadt, majd merev állapotban is, de a merev állapot fontosabb..

Ha érzed hogy nem megy tovább, álj meg, és csak addig tornáztasd, a lényeg, ha fáj hagyd abba, mivel berepedezhet.

Napról-napra lejebb tudsz majd menni, míg végül eléred azt, hogy már nem lessz szűkületed.

1-2hét múlva jelentősen érezni fogod a változást.

2018. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Azért azt tudd előző, hogy 16 év, meg tinikor ide vagy oda nem mindenkinek alkalmas a fitymája a nyújtásra! Plusz a forró víz erősen szárítja a bőrt amitől a bőr a testen bárhol kirepedezhet. Elsőre eszeveszetten én sem ajánlom az orvost, de az, hogy neked ez bevállt, az nem azt jelenti, hogy a kérdezőnek is be fog, volt már akinek itt megjelent a szülője, hogy a kisfiának nem tanácsokat kellett volna adni, meg nagy lelkesedést önteni belé, mert a kórházban végezte! A kérdező inkább tényleg hozzá értőktől kérjen tanácsot, mielőtt ilyesmibe nekikezdene!
2018. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

A műtétet el kell mindenképpen kerülni

Utolsó, mert amúgy nem

2018. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%

Urológust mindenképpen keress fel nyáron,azt mond el neki,hogy krémmel viszont sikerül igaz nehézkese de hátrahúzni a fitymád,,mert azért ez jó jel,hogy hátra tudod kicsi segítséggel húzni és van rá esély,hogy szteroidos krémmel a fitymádat még lehet kezelni,a metélést el tudod kerülni,de okos légy,ha azt hozná fel akkor meg kell mondani hogy azt nem szeretnéd vagy akár másik orvost is felkereshetsz.


Beutaló nem kell,tb kártyát majd vigyél.

2018. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!