Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintem fityma szűkületem...

Szerintem fityma szűkületem van. És egy videót néztem róla A címe: Frenulo Corto Frenulotomia e Frenuloplastica Dott. Ez fityma szűkület?

Figyelt kérdés
Ugyan ezvan nekem. ez mijen műtét? ha megcsinálják rajtam fáj ?van eettől roszabb? ez ijen gyorsan megvan mint a videóba látni?
2018. júl. 5. 14:56
 1/3 anonim válasza:
A testvéremnek is szűkülete van. Metélni kell, de elvileg nem fáj (De a te döntésed)
2018. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha ernyedt és ha merev a péniszed a fitymádat mennyire tudod hátrahúzni?

Hány éves vagy?

-Az a jó ha mindkét esetben a makk mögé tudod a fitymád húzni



-Csak súlyos fitymaszűkületnél kell metélni,de sok orvos erre akar mindenkit rávenni.Ha tudod kerüld el

-Fitymaszűkületet ha enyhe lehet szetroidos krémmel kezelni,de több műtét is létezik,ahol a fityma megmarad(fityma plasztika,z plasztika,bemetszés)


Először is urológushoz kellene elmenni,beutaló nem kell,14 éves kortól egyedül mehetsz már.Ő megállapítja szükséges a műtét vagy elég a krém.Kapsz egy ambulánslapot azon lesz mit állapított meg és eldöntheted hogy mit teszel a ezzel lappal,kezelteted magad vagy csak elrakod a papírt.Tehàt nincs semmi kötelezettséged.Ha műteni kell és szeretnéd is megműtetni magad de nem vagy 18 éves akkor a szüleidnek bele kell egyezniük.Megbeszélheted később az orvossak milyen műtétet és mikor szeretnél.



Vagy helyi érzéstelenítésben vagy altatásban végzik a fitymaszűkületi műtéteket,amik 0,5-1 óra hosszáig tart,de többnyire fél óra alatt meg van.Sokszor helyi érzrstelenítésben végzik,amikor az érzéstelenítést beadják az kellemetlen tud lenni.Műtét után 1-2 óráig megfigyelhetnek,majd mehetsz haza.Otthora jobb ha gézt,betadin oldatot és kamillát veszel.Gézt mert a seb nedvezhet így lehet be kell kötni és betadin oldattal jó napi kétszer bekenni,az szárít,fertötlenít,kamilla meg azért jó,mert ha nedvezik a seb és kötözni kell akkor gézhez ragadhat a seb és kamillával tudod a sebet a gézről leáztatni.

Az első 2 hét kellemetlen lehet,seb nedvezhet,bedagahat stb utána jobb lesz,de 4-6 hét a gyógyulási idő és több hónap mire a hegek halványodnak

2018. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bandi, a testvéredet nem feltétlenül kell metélni, (már ha nem te vagy a kiírt kérdéseid alapján az a bizonyos "testvér",) engemet se kellett, és az első legnagyobb hülyeség, ahová fordulhatsz, az pont az, amit az előző papol: pont az urológus! Oda legutoljára kell menni, ha már tényleg nincs más megoldás, addig van még egy köztes állomás,ahová lehet fordulni ha teljesen felelősségteljes akarsz magaddal szemben lenni és nem akárkire akarod bízni magad vagy a te tesód magát a leg érzékenye bb témában, csak az pont nem az urológus! Man apsàg elég pocsék a magyar orvosi ellátás színvonala, az urológusok lesz... arják hogy te mit akarsz, ha pedig rossz helyen keresel valakit aki segíteni is képes nem fogsz találni, de nagyon könnyen félrevihet itt téged bárki és letérsz a jó irányról! Nem fogsz találni senkit aki azért lenne hogy segítsen neked megússzni a körülmetélést! Nekem például sikerült megúszni, de ahhoz semleges külső és szak èrtő s eegítség kellett és azt kérdező tee se itt fogod megtalálni akit sze intem itt keresel!
2018. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!