Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 11 éves fiunak ha nehezen...

11 éves fiunak ha nehezen megy fel a bör a fütyijén, de lassan fel lehet huzni azzal kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Sokszor gond felhuznia mert kicsit fáj neki de általában felmegy. Kinövi majd késöbb vagy orvos??

2018. szept. 1. 15:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lehet urológushoz(beutaló nem kell) érdemes lenne elvinni,ő tud szteroidos krémet felírni,ami a fityma hátrahúzásàt megkönnyíti
2018. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Először a házi gyerekorvost kérdezd meg, valószínűleg ő is tud segíteni. Az én 6 éves fiamnak a gyerekorvos írt egy krémet, ami megoldotta a problémát.
2018. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
Előbb keress fel egy egészségügyi tanácsadót aki segít eligazodni ebben a kérdésben. Az ilyen témákban az a rossz, hogy a gyerkednek te is a legjobbat akarod, de egyik ezt mondja a másik azt, mindannyian hétköznapi emberek vagyunk, és amit gondolunk, tanácsolunk, az többnyire csak tipp, elgondolás, amit mi tartunk egyénileg helyesnek, de az már egyáltalán nem biztos hogy az is a helyes út! Ezért inkább olyan embereket kérdezz, akik nem mindjárt az orvost mondják ilyen-olyan tanácsokkal, főleg ebben a mai egészségügyi helyzetben, hanem megoszthatod velük mélyebb szinten a problénáitokat és abból segítik a legjobbat kitalálni kiskamasz fiadnak! Ilyenek azonban a gyakorikérdéseken sajnos nem fogsz találni, akárhányan is próbálják ezt elhitetni veled privátban! Egy biztos, a háziorvos nem biztos hogy a legjobb irány de azonnal, egyből az urológushoz én sem szívesen mentem volna annak idején!
2018. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
11 évesnél talán még kicsit tágítható megfelelő kenőccsel ha kicsi a baj.Ha bizonytalan vagy inkább menjetek urulógushoz, megéri mert ha bereped minden heggel egyre szűkebb lesz aztán csak a körülmetélés segít.Én így jártam.
2018. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
A legbiztosabb, amit tehetsz, hogy megmutatjátok egy urológusnak! Az orvos a vizsgálat után meg tudja majd ítélni, hogy van-e vele bármi teendő.
2018. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gyerekorvos megnézte, többször felhúzta neki de csak lassan ment, kis makkja hirtelen ugrott elö ami szerintem fájdalmas volt neki mert pityergett közben. Gyerekorvos azt mondta ez idövel tágulni fog ha minden este fürdés közben párszor felhuzza amikor megmossa! Érdemes ezzel szakrendelésre menni vagy tényleg javulni fog??
2018. szept. 2. 12:23
 7/21 anonim ***** válasza:
Kicsit tágulhat még neki állapottól függően próbáljátok úgy ahogy a doki mondta, meleg vízben picit hagyhatja felhúzva aztán esetleg krém.. Nem írt fel valamit?Ha hónapok múlva is fájdalmas neki akkor vidd urológushoz, jobb ezt korán megoldani.
2018. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%

"Gyerekorvos megnézte, többször felhúzta neki de csak lassan ment, kis makkja hirtelen ugrott elö ami szerintem fájdalmas volt neki mert pityergett közben. Gyerekorvos azt mondta ez idövel tágulni fog ha minden este fürdés közben párszor felhuzza amikor megmossa!"

Pontosan ezt kellett volna megakadályoznod, hogy idejekorán hátrahúzza neki a gyermekorvos! Azért pityergett, mert a kis makkja azelőtt még érintetlen volt és ezt a hirtelen ingert rémesen kellemetlennek érezte. Nem hátrahúzatni kellett volna az orvossal, hanem a gyereket megtanítani helyesen tisztálkodni, hogy magának idővel szép fokozatosan le tudja húzni a bőrt, mert így könnyen lehet, hogy a kisfiad sokként élte meg ezta "hátrahúzósdit" és úgy fog egy darabig viszonyulni a fütyijéhez, hogy az fájni fog, ha hozzányúl, nem beszélve arról hogy könnyen lehet hogy ezzel a többszöri hátrahúzással az orvos maga okozta a fitymaszűkületet neki! Gratula!

2018. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én nem tudok felülbirálni egy orvosi döntést. Azt gondolná az ember az a helyes amit az orvos tesz. Évente 1-2x megy a gyerek orvoshoz akkor mindig megnézi a fütyijét is és fel is huzza neki teljesen. Eddig nem volt probléma csak az utóbbi idöben szorul neki. Az orvos szerint normális ebben a korban. Ha másnak is ilyen akkor szerintem kinövi majd de ha nem akkor elmegyünk szakorvoshoz vele!
2018. szept. 2. 14:06
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
De felül tud bírálni, csak orvosi vizsgálat előtt a megfelelő helyeken tájékozódni kell, és mások (hozzáértők) véleményét kikérni, az orvosnak meg előre kikötni illetve megtiltani, hogy a kukihoz nyúljon. Ha ez másnak sikerült, neked miért ne sikerülne? A bátortalanság, tájékozatlanság, felkészületlenség nem mentesítő körülmény adott cselekedet alól, így a bajo nem is csoda, hogy többnyire mindig megtörténik mert a kedves szülő sajnos "nem gondolná", és csak utána sír hogy baj van. Mert most már lehet hogy baj van, a trauma megtörtént.
2018. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!