Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi ideig kell fitymaszűkül...

Mennyi ideig kell fitymaszűkületi műtét után otthon maradni? Úgy néz ki műteni kell, de nem akarom kihagyni a sulit miatta:/

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ hol csinálják,én nem maradtam otthon... Nem olyan gáz.Hány éves vagy?
2018. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2018. szept. 16. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
1vagyok.Másnap mehetsz suliba, csak sportot meg egyéb fizikai tevékenységeket 1-2 napig még kerüld.Kötést víz sem érheti kb 1hétig.
2018. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legalább 3 napig pihenj! Ha olyan a műtét, hogy felszakadhat a seb, mit csinálsz majd az iskolában?

Amíg a seb vérzik nem érheti víz, fürödni tilos, csak zuhanyozni szabad! Kamillázni is csak az után kamillázhatod hogy legalább egy napig száradt volt a seb, kivéve, ha felszakad a seb, mert akkor le kell valahogy tisztítani azt a sebet!

2018. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. szept. 18. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
En is masnap mentem dolgozni, de ovatosan kell azert 2-3 napig lenni
2018. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen műtetted lesz.Csak súlyos fitymaszűkületet kell metélni,bár ezt a legtöbb orvos nem fogja közölni.Ha nem nagyon súlyos akkor más lehetőségek is vannak.


De általában műtét után már 1-2 nappal lehet menni suliba,csak a háziorvossal tesi alól kell felmentést íratni legalább 2 hétre és valami fedő storyt kitalálni mért nem tesizel,nem kell senkinek sem megtudni hogy mi miatt vagy felmentve.


Akármilyen műtét is legyen általában 4-6 hét a teljes gyógyulási idő és kb 2 hétig kellemetlen tud lenni,a seb nedvezhet,begyulladhat tehát jobb gézt venni otthonra,meg betadin oldatot azzal lehet napi kétszer kenni,mert ez fertőtlenít és szárítja a sebet és kamillát venni,mert ha a seb nedvedzik akkor hozzá tapadhat a seb a ruhához és ezzel tudod leáztatni.


A műtét önmagába 0,5-1 óra és utána haza is engedik az embert pár órás megfigyelés után.

2018. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!