Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiatalkori merevedési probléma...

Fiatalkori merevedési probléma //? //

Figyelt kérdés
23f, valódi harc helyzetben egyszerűen nem áll fel akármit csinál a csaj. Gyakorlatozásnál működik ugyan de évről évre egyre gyengébb potenciállal. Csak úgy magától már soha sem áll fel keményre. Rettentő kiábrándító. Rendszeresen járok kondizni, cuccot nem tolok. A fizikai állóképességem nem túl kimagasló, esetleg aerob edzés segítene a merevedésen? Vagy pszichés oka van? Kissé depressziós és folyamatosan fáradt vagyok
2010. jún. 29. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

a fáradság az tuti rossz, akkor nekem se áll fel

a pszichéd is tuti el van már kurv@ ha régi a problémád

kell egy megértő csaj, aki mellett fekszel és nyugi van, ha akkor se áll fel, akkor doki

2010. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
irány a doki, 23 évesen ennek inkább szervi okai vannak, ha már saját kezű behatásra se megy annyira...pláne, ha évek óta probléma....
2010. jún. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig szervi helyett inkább pszichés okai vannak. Én mindenekelőtt egy pszichológus felkeresését ajánlanám, mielőtt szervi problémákra gyanakodnál...
2010. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Úgy glom, hogy ördögi körben vagy.

1.) GYENGÜLŐ POTENCIÁL:

Fizikai okok előfordul6nak, ezek pedig letör7nek belül lelkileg, tönkrete7ik az önbizalmadat.

2.) PSZICHÉS PROBLÉMA:

Ha vki pl. alapból gátlásos személyiség, vagy vmilyen kellemetlen, rossz élmény, baleset, trauma 6Ására zárkózottá válik, esetleg a fizikai adottságaival, azok tulajdonságaival nem elégedett, szégyenlőssé válik, vívódni kezd önmagában, félénkebb ill. visszahúzódóbb lesz, lelkileg pedig sokkal érzékenyebb és instabilabb. Ezt ált. úgy leplezi, hogy a számára érzékeny dolgokra nem reagál, tudomást nem vesz róla, ha erre kényszerítik akkor mérges lesz, ingerülten reagál. Ha vki nagyon feszült vmi miatt, esetleg nagyon izgul, az is okoz6 diszfunkciókat (működési zavarokat).


Sztem kimondtad a saját diagnózisodat:

"...fizikai állóképességem nem túl kimagasló...depressziós és folyamatosan fáradt vagyok..."

1.) A fáradtságnak oka van, amely ki6 a pszichédre.

2.) A pszichés problémák ki6nak az egészségi állapotodra.



Azon gondolkodj el, hogy...

_ Mi okoz6ja a depressziódat?

_ Milyen az életviteled?

_ Dohánnyal, alkohollal hogy állsz?

_ Nem viszed-e túlzásba az edzést, kondizást?

_ Külsőleg ill. a belső tulajdonságaiddal mennyire vagy megelégedett, ill. mennyire érzed magad vmiért gáznak? (Utóbbi esetén MIÉRT érzed magad gáznak?)

_ Nem történt-e az elmúlt időben vmiféle kellemetlen élmény, baleset, trauma, sokk, amely kihat az alapközérzetedre?

_ Megvan-e még a bnőd? Nem hagyott-e el?

_ Barátaid vannak, akikben teljesen megbízol és akiknek kibeszél7ed a lelki problémáidat?


Nagyon sok mindent kellene magadban átgondolnod, és letixtáznod. Vsznek tartom, hogy egy alapos életmódváltoztatás jót tenne neked!


Üdv: EE

2010. júl. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!