Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után feldagadó...

Körülmetélés után feldagadó bőr? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

olyanok tanácsát szeretném kérdezni, akik felnőttkorban átestek körülmetélésen:

Két napja metéltek körül. A kötés levevésével azt vettem észre, hogy a makk alatt egy helyen nagyon meg van duzzadva a bőr. Vöröses, felpuffadt, érintésre elég érzékeny. Nagy, ronda ödéma. Kérdésem, hogy kell-e ezzel külön foglalkoznom. Nektek mennyi idő alatt ment le?

25f



2019. ápr. 3. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Doki nem adott semmilyen gyulladás csökkentő krémet vagy bármi mást?
2019. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem adott semmit. Annyit mondott, hogy törölgessem betadinnal. Nem cifrázta túl az instrukcióit.


Így bekötve nem fáj szerencsére, csak érintésre érzékeny. Azon gondolkozom, hogy neogranormont teszek rá.

2019. ápr. 3. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Teljesen normális, nekem legalább két hétig elég csúnya volt, de fel fog szívódni. Betadin, kamillás áztatás, ne kenj rá mást. És ha megoldható, legyen minél többet szabadon, ruha nélkül.
2019. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ez termeszetes
2019. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

3 hete volt a műtétem,nekem csak enyhe duzzanat volt pár napig,ödéma nem,de normális mert nekem is mondta az orvos hogy lehet rá számítani,de majd felszívódik,azzal nem tudnak mit csinálni.


Nekem napi 2x kellett kennem betadine kenőccsel,más nem kell.

2019. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem április 10-én műtöttek, tehát egy hete (29 éves vagyok). Nekem is be van dagadva még, de már észrevehetően kevésbé. A kötéscsere még nem éppen kellemes érzés, de nekem is azt mondták, hogy az első két hétben még nem túl felemelő látvány, majd utána fog rohamosan javulni.


Neked hogy áll a gyógyulás?

2019. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok én csak meg szeretném kérdezni hogy nagyon fájt e, mert nekem is fog kelleni mennem de félek belevágni, szóval jól jönne a bátorítás, érdekelne engem hogy a műtéte alatt fáj e és a műtét után mikor fáj és meddig gyógyul, előre köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző kérdező még elfelejtettem meg kérdezni azt hogy szerintetek melyik jobb a teljes körülmetélés vagy a részleges körülmetélés, illetve hogy ti melyiket tartjátok jobbnak, és miért pont azt?
2019. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia, pk1990

Én most a 17. napnál járok a gyógyulásban. Már sokkal-sokkal szebb, de még mindig egy kicsit be van dagadva. Az orvos szerint ez normális, és elvileg 4-6 hét míg lemegy. Szerencsére fájdalom már szinte egyáltalán nincs. Még csak két-három varrat esett ki, de már nagyon várom, hogy eltűnjön a többi. A maszturbációt még nem próbáltam az új állapotban.

A kötést már teljesen elhagytam és a túlérzékenység is kezd megszűnni. Néha még dörzsöl a gatya, de egyre ritkábban figyelek rá. Tapasztalatból azt tudom mondani, hogy az első két hét a kellemetlen, utána rohamosan javulni fog minden.



Válaszom az utolsó két üzenetet írt hozzászólónak:

Nem volt sok fájdalom.

- A műtétben nekem csak az volt kellemetlen, amikor az injekciót adták. Kapsz elég sok szurit, de csak az első néhányat érzed. Cserébe a műtét egyáltalán nem fájdalmas. A műtét után, amikor kiment az érzéstelenítő, az kicsit rossz volt. Nem éles fájdalomra kell számítani, hanem inkább ilyen tompa sajgásra. Kb. 30-40 perc alatt megszűnt.

- Az első 5 napban fájtak az éjjeli erekciók. Nem volt ez sem intenzív fájdalom szerencsére. Szerintem egyénfüggő, hogy kinek mennyire kellemetlen ez a szakasz, de pár nap alatt túl vagy rajta.

- A nadrág dörzsölte a csupasz fejet. Ezt kb. 10 nap után kezdtem megszokni. Segített, amikor bekötöttem, mert a kötés véd az ütődésektől. A feszes nadrág szintén javít. Még 17 nap után is érzékeny valamennyire, például zuhanyzás közben, vagy törölközéskor, de amúgy már alig figyelek rá.


- Összességében nekem a legkellemetlenebb a kötéscsere volt az első héten. Nem volt kötelező kötni, de kényelmesebbnek éreztem. A kötés aztán persze mindig ráragadt a sebre és szar érzés volt levenni. De ez sem volt extrém.

2019. ápr. 18. 13:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, és válaszolva az utolsó kérdésedre:

nekem teljes körülmetélésem volt. azért választottam ezt, mert fitymaszűkületem volt, és attól tartottam, hogy a részleges esetében talán újra "kiújul". Ennek elvileg van valamekkora esélye, bár tudja a fene.

Úgy tudom, hogy a részleges lassabban gyógyul.

2019. ápr. 18. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!