Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Herevisszerem van évek óta....

Herevisszerem van évek óta. Mit tegyek? Megtarthatom még a herémet? (Fitymaszűkületem/letapadásom is van) Részletesebben lent. (Vicceskedők mellőzzenek)

Figyelt kérdés
Már pár éve van a bal herémen visszér, de eddig nem is tudtam, hogy mi az azthittem elmúlik, stb. Nemrégiben jöttem rá, hogy mi és milyen komoly. Az urulóguson gondolkodtam, de egyedül nemtudom hogy megy. A szüleimnek pedig nem merek szólni, mert általában halogatják, hogy majd magától megjavul (a gerincferdülésemre is ezt mondják) vagy kinevetnének, szétkürtölnék (tapasztalat). A szakemberes dolog pedig nem működne, mert az egyik szülőm mindig itthon van. Egyedül kéne elmennem az urulógushoz? Hogymegy ez ott? Mit kell csinálni? Félek, hogy le kell amputálni. (Nem szokott fájni, de nagyon érződik, hogy viszeres).

2019. ápr. 10. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van.

Egyáltalán nem biztos, hogy akármit is csinálna veled a doki.

Nekem nincs konkrét panaszom, csak tudom, hogy van. Tapintható, néha látható.

De nem fáj. Nincs megnagyobbodva a here sem.


Munkahelyen műtöttek vele egy srácot, állítása szerint 2,5x akkorára duzzadt a bal heréje, mint a jobb. Fájdalmai voltak. Őt műtötték.


Én évente megyek kontrollra, és ennyi.

2019. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Beszélj a szüleiddel! A fitymaszűkület vagy a herevisszér nem olyasmi, ami csak úgy magától elmúlik, így ezt biztosan a szüleid is komolyabban veszik majd! Ha megértik, hogy ezek komolyabb problémák, biztosan segítenek majd és elkísérnek orvoshoz! A herevisszered miatt ne félj! Ha nem okoz panaszokat (fájdalmat vagy később nehézséget a gyermeknemzésnél), nem műtik azonnal, de időnként érdemes ellenőriztetni!
2019. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a szüleim, ha nagynehezen el is vinnének a dokihoz (ezt azért gondolom, mert nem szeretnek orvoshoz menni (ez annyira lusták, hogy apám majdnem belehalt ezért épp műtéttel élte túl)) és szétkürtölnék. (Nem tudnak titkot tartani, mindent elkürtöltek.) Erre tudnátok megoldást? (A családból az egyetlen akik nem kürtölnék el az a nővérem (felnőtt, vele lehet beszélni ilyenekről) beszélnem kéne nővéremékkel vagy egyedül menjek az urulógusra vagy mit kéne. (A menj el orvoshoz kommentet mellőzzétek KIVÉVE HA tudtok normális tanácsot is fűzni hozzá.
2019. ápr. 11. 13:27
 4/7 anonim válasza:
100%
Beszélj nővéreddel. Én is nővér vagyok, segítenék öcsémnek, ha ilyennel jönne hozzám 😊
2019. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Szia! Szerintem egyelőre ne csinálj semmit! Magamból indulok ki amikor ezt mondom, mert én is ilyen voltam, mint most te, kérdező! Nem bíztam senkiben se, főleg a családomban nem, de azt se tudtam mit kellene csinálnom, kihez menjek, hova menjek, mert halálosan rettegtem a körülmetéléstől, és nagyon nem akartam és ma se akarnám, hogy levágják a makkomról a bőrt! Inkább évekig nem mentem orvoshoz! Meg szégyelltem is magam, azért ezt te is látom hogy így érzed, hogy neked is ciki! Nem mostanában jöttem rá, hogy nem az, erről igen is beszélni kell, de nem akárkivel! Én magam találtam rá és szólítottam meg azt a ki nekem akkor segített, de nem az ezen a fórumon volt, és én írtam rá,nem ő énrám, ami azért szerintem nagyon fontos, mert sokan akik önként ajánlgatják fel maguk segítségét, szart se konyítanak a dologhoz, csak kihasználják a kiszolgáltatott helyzetedet, mint itt sokan privát üzenetben! Ezt neked kell meglépned, hogy megszólítsd azt, akiben a segítséget látod, és az ne legyen akárki! Nekem is rentgeteg utánajárást utánakeresést igényelt a kompetens segítő felkutatása és kiválasztása, ezt nem szabad elsietni! De ha megvan, hogy kiben bízol, ha meg vagy róla győződve hogy tényleg tud és akar is segíteni, és vannak referenciái is, akkor neki te is engedd hogy vezessen mert én nem tudtam mit hogyan merre, és ezt te sem tudod, ezért írtad ki ezt a kérdést is mert megrekedtél egy ponton ahonnan már szeretnél továbblépni!


Ha te diagnosztizáltál ki mindent magadnak, szerintem azt még ne vedd készpénznek amit hiszel, előbb engedd, hogy kompetens szakember állapítsa ezt meg vizsgálat után, ezeket a dolgokat sajnos nem lehet vizsgálat nélkül kideríteni akármennyire is cikinek érzed (amúgy nem az)!

A herédtől ne félj, nem kell leamputálni, bár ha észlelsz tüneteket akkor sokat várni annyira nem szerencsés, ha tényleg herevisszered van és gyereket szeretnél majd később, mert ez nem fog magától rendbejönni, meggyógyulni ezt el kell fogadnod, hogy ott az orvost nem fogod tudni kikerülni szégyen ide, szégyen oda! De nagyon fontos, hogy ne keseredj el és ne ess kétségbe, ez hosszú idő, amíg egy ilyen betegség mint a herevisszér komollyá fajul, igaz hogy vannak tényezői amelyek ezt elősegíthetik erről tudnék is mit neked mesélni, de most nem untatnálak ilyenekkel! A lényeg hogy nyugodj meg, nem vagy egyedül! És nem ciki erről megnyílni valakinek, akiben megbízol! Ha ez a nővéred, akkor ő, bár ő lány, nem tudom, tudna-e kezdeni valamit a helyzettel és ha igen, akkor mit, én kompetensebb személyt választanék a helyedben!

A fitymaszűkülettel meg a letapadással engem az urológusok mindannyian csak körülmetéltek volna, a privát is. Nem sok különbség van az Sztk-s meg a privát urológus között, a privátban volt, hogy ugyanúgy semmit nem csinált mint az sztk-s de a pénzt azt természetesen elkérte! A fitymámat hogy nem kellett körbemetélni, hanem megmenekült én egy fitymaszűkületi tanácsadónak köszönhetem, aki nagyon sokat segített, hogyan induljak el, merre menjek, kihez forduljak és kikhez ne, hogy kezeljem a fitymámat,..... satöbbi. Nagyon jó, hasznos tanácsokat kaptam tőle,ezért nem kellett sehová se újabb meg újabb kérdéseket feleslegesen kiírnom! (Pl az egyik kérdésemre a témában az itteni válaszok amúgy se voltak se pontosak, se kellően megindokoltak, és egyesek tanácsai inkább csak okoskodásnak hatottak mint bármiféle használható megoldásnak, márpedig a te péniszed, neked kell eldöntened hogy kire hallgatsz, kinek engeded meg, hogy a péniszed alávesd akár csak a tanácsának is, mert ha rossz a tanács, egy életre elronthatod a péniszedet, akkor meg már utána csezheted!) Ezért kell előregondolkodni és kompetens személyben megbízni, mert én biztosra mentem, megúsztam a metélést, és még szép is lett a végeredmény, de ez én vagyok. Na és te? Te mit szeretnél, kérdező?

2019. ápr. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, csak én nem ismerek olyan személyt aki mindenen tudna segíteni. A herevisszerem pedig már elég régi (pár éves), de még nincsenek tünetei csak azzal ahogy kinéz. (Azért nem foglalkoztam eddig vele, mert még nem tudtam miért vagy hogy fontos-e (mostanra tudom) és ezért féltem nagyon (most is)) A fitymaszűkület viszont nem olyan régi, mint a visszér az fél éves lehet, de az okát annak se tudom. (Azelőtt se volt teljesen problémamentes akkor is csak a kádban tudtam egy idő után, de nem volt nehéz (probléma vele). Egy idő után már nem sikerült, akkor tettem fel az első kérdésem. Ott a válasznak köszönhetően (nem mondom bisztosra, mert még nem néztem utána, hogy milyen, mik a tünetei a berepedezésnek.) Azúta próbálok segítséget találni és szerintem azúta már le is van tapadva. A nővéremet 3 ok miatt vetettem fel. 1. Már a témával 2x kérdezett (azért kétszer, mert elfelejtette, hogy már megkérdezte) Amikor először kérdezte akkor még sikerült, de mire már másodszorra kérdezte annyit feleltem, hogy már egyszer kérdezte és próbáltam elkerülni a válaszadást. (mert féltem)

2. Ha ő nem is értene a "sógoromnak" már volt ehhez hasonló ügye (nem kapcsolódik ehhez, de neki is a heréjével (heregyulladása)) és ők nagy eséllyel tudnának segíteni. (Csak nem tudom, hogy elmondanák-e a szüleimnek)

3. Az, hogy a nővérem általában mindig szokott nekem segíteni és nem tudom, hogy hogy megy ez az urulógusnál kell-e szülő vagy csak felnőttel vagy egyedül is (ha esetleg műtétre kerülne a sor) akkor nemtudom hogy megy ez, mert ha csak egy felnőtt kellene akkor azzal nem lenne még probléma.

Válaszul az utolsó kommentelőnek nincs olyan ismerősöm valóságban vagy neten aki a témában lenne és biztos segítséget adna. És ezt még az is akadályozza, hogy szinte mindig itthon van az egyik szülőm.

2019. ápr. 26. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát énigen mert anélkül nem ment megoldani körülmetélés nélkül ezt le is írtam neked. Ebből következik hogy ha privátban megkérdezed, meg adhatom az elérhető ségét és megkeresheted, de ha nem érdekel vagy nem mered megkérdezni, akkor mit eröltessem rád?


#5-ös voltam.

2019. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!