Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem írja fel az orvos a...

Miért nem írja fel az orvos a gyógyszert, ha az értékeim kimagaslóan magasak? (Ösztrogéndominencia)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy már serdüléskor észrevettem, hogy kissé megnagyobbodtak a melleim, amelyek nem vészesek, de nagyon zavarnak.

Gynecomastiára gyanakodtam, elmentem vizsgálatra és enyhe gynot àllapítottak meg, ultrahangos vizsgálaton pedig látták, hogy minimális mirigyes állomány van, a többi zsír.

Az első vizsgálaton az eredményem:

Oestradiol 204,6 (ferfiaknal a határérték 140)

A második megerősítőn 180 lett, hozzá kell tenni, hogy előtte 1 hónapig ösztrogén diétáztam.


Ennek ellenére nem akarja felírni a gyógyszert, holott a ferfiaknal 7 és 40 között a normális, nekem pedig 180.


Mit javasoltok? Miért nem írja fel?


F/23



2019. máj. 1. 10:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A tesztoszteron szintem rendben van, sőt határértèkhez közeli. Így valószínű az aromatáz enzim okozza az ösztrogén szintet, amit elég lenne blokkolni.
2019. máj. 1. 10:27
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

1.: Ő az ORVOS, ő tudja!

2.: Miért nem őt kérdezed? Erre, itt, SENKI, nem fog tudni válaszolni!

2019. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
És milyen magas és hány kiló vagy?
2019. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
187 cm 81 kg
2019. máj. 1. 11:14
 5/14 A kérdező kommentje:
#1 Megkérdeztem, a mellékhatásokra hivatkozott. De minden gyógyszernek van mellékhatása és ha vállalnám miért nem írja fel?
2019. máj. 1. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagy kövér nem gondolom, hogy az aromatáz enzimmel lenne baj. Az elsősorban elhízás esetén probléma. VISZONT here ultrahang történt például? Urológus látott? Nincs véletlenül ösztrogéntermelő tumorod? Meg azért egy prolaktin sem ártana.

Egyébként nem írhatja fel, emlőrákra lehet csak felírni tudtommal.

2019. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Prolaktin szintem közeli a határértékhez.

Here UH-ra ma megyek

2019. máj. 2. 07:31
 8/14 anonim válasza:
Milyen gyógyszert írna?
2019. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

EVISTA, Arimidex például

Amerikában sokan használják eredményekkel

2019. máj. 3. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtam EÜ kérdéseknél ezen az oldalon, de ez nem az USA.


Részlet az EVISTA alkalmazási előiratából:


"Terápiás javallatok


Az EVISTA a postmenopausalis osteoporosis megelőzésére és kezelésére használatos. A csigolyatörések előfordulását szignifikánsan csökkenti, a combnyaktörések incidenciáját csökkentő hatása nem bizonyított.

A kezelés (EVISTA v. más készítmények, így ösztrogének) egyedi kiválasztásakor figyelembe kell venni a menopausalis tüneteket, a méh- és emlőszövetekre gyakorolt hatást, valamint a cardiovascularis kockázatokat és kedvező hatásokat (lásd 5.1 pontot)."


Tehát a gynecomastia nem szerepel a terápiás javallatai között, ez azt jelenti, hogy maximum off-label lehet írni, engedélyt kell kérni az OGYI-tól az írásához.


Arimidexnél ugyanez a helyzet.


"Terápiás javallatok


Az Arimidex javallt:

Posztmenopauzában lévő nők hormonreceptor-pozitív, előrehaladott emlőrákjának kezelésére.


Posztmenopauzában lévő nők hormonreceptor-pozitív, korai invazív emlőrákjának adjuváns kezelésére.


Posztmenopauzában lévő nők hormonreceptor-pozitív, korai invazív emlőrákjának adjuváns kezelésére, akik 2-3 évi adjuváns tamoxifen-kezelést kaptak."


ÉS ismételten amit bemásoltam a gyógyszer alkalmazási előiratából részlet, konkrétan a teljes indikáció. Innentől fogva gondolom nem kérdés, hogy miért nem lett felírva. Egyszerűen nem lehet felírni erre a betegségre.

2019. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!