Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem írja fel az orvos a...

Miért nem írja fel az orvos a gyógyszert, ha az értékeim kimagaslóan magasak? (Ösztrogéndominencia)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy már serdüléskor észrevettem, hogy kissé megnagyobbodtak a melleim, amelyek nem vészesek, de nagyon zavarnak.

Gynecomastiára gyanakodtam, elmentem vizsgálatra és enyhe gynot àllapítottak meg, ultrahangos vizsgálaton pedig látták, hogy minimális mirigyes állomány van, a többi zsír.

Az első vizsgálaton az eredményem:

Oestradiol 204,6 (ferfiaknal a határérték 140)

A második megerősítőn 180 lett, hozzá kell tenni, hogy előtte 1 hónapig ösztrogén diétáztam.


Ennek ellenére nem akarja felírni a gyógyszert, holott a ferfiaknal 7 és 40 között a normális, nekem pedig 180.


Mit javasoltok? Miért nem írja fel?


F/23



2019. máj. 1. 10:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm szépen, hogy leírtad.

Az egyik magánorvos azt írta, hogy a leleteim láttán gyógyszeresen kezelhető. Illetve indikálható valamilyen gyógyszer.

Csak ötletem sincs milyen gyógyszerre gondol, mert ilyen hogy ösztrogèn csökkentő gyógyszer nem igazan létezik. Maximum az aromatáz enzimet lehet gátolni vagy az ösztrogén receptor kötődést gátolni... De ezek mind nőknek van.


Egyébként a raloxifene tartalmú gyógyszernél olvastam tanulmányokat erről.

2019. máj. 3. 18:09
 12/14 anonim ***** válasza:
Amiket írtál azok is írhatók, de csak úgy, hogy engedélyt kell kérni az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. Amit elég rendesen meg kell indokoloni.
2019. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem 360-as volt. de nem volt mellem se meg nem is zsírosodtam.

Kérdezd meg milyen gyógyszert szoktak erre írni.

Illetve tudok orvost ajánlani aki ebben jártas,és még gyógyszerben is.


Általában nolvadexet szoktak. De vannak olyan "táplálékiegek" amik már úgy csökkentik mint egy kis adag arimidex.Ezek legális hormon származékok. (nem növényi kiegre gondolok)

2019. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
írj privátot és küldök webshopokat.
2019. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!