Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állam szinte teljesen "lelőtte" a fogászati ellátást?

Figyelt kérdés

Mennyire tartjátok indokoltnak

- a jelenlegi igazolt és feltételezett esetszám mellett

- azt, hogy mennyire leszűkítette a "sürgősség" fogalmát (pl. a fogmegtartó kezelések is hónapokra ugrottak (mire újra engedélyezik, sokaknak már esetleg késő lesz), és a fájdalom sem elég indok)

- a teljes magánszektorra is kiterjesztették


Hozzáteszem, iszonyat mázlim volt, nekem még betömték a fogam. De ha akárcsak egy nappal később kezd el fájni...



2020. márc. 18. 18:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

#12 vagyok. És 54%-osnak és 74%-nak válaszolnék.


74%

Teljesen igaz amit írtál, ha valaki ráharapott a nyelvére, az fáj, de jó eséllyel nem igényel sürgősségi ellátást. :-) De azért tisztelettel megjegyzem, hogy ha alaposan megnézed, én sem azt írtam, hogy az orofaciális fájdalmak 99%-a sürgősségi eset, hanem hogy a sürgősségi esetek 99%-a fájdalom! (Ahogy nem minden rovar bogár, de minden bogár rovat.)


---


54%

Az általában azért nem úgy működik, hogy most teljesen rendben van az ínyed, 2-3 hónapot csúszik a félévenkénti fogkőleszedésed, de már sajnos késő, teljesen lepusztult az íny a fog körül. :-)


De most hadd ne menjek végig minden ponton, amit írtál! A fogpótlás 2-3 hónapos csúszása az pech, de ez van. Sürgősséginek azért semmiképp sem sürgősségi dolog!!!

2020. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
A13st minek.kellett lepontozni amikor 100%ban igazat mond!!!
2020. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
62%

Mert nem a 13-as dönti el, pedig én is egyetértek vele! A tenyekkel, dokumentumokkal nem foglalkozik és én nem értem?


Amúgy nem gondoljátok, hogy elég gázos lehet a helyzet, ha a fogorvosok lélegeztetőgépeiket akarják elvenni és a hasznláhatatlan, működésképtelen gépeket is nyilvántartásba veszik. Mert nyilván fel lehet újítani, megcsinálni jó pénzért... Szerintem sok mindent nem tudunk! De nem fogunk idáig jutninszerintem.

2020. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

21-es. Igen én megértem.


De az a probléma, hogy előre megnem határozott időről beszélünk. Az is lehet, hogy annyira kitolodik a járvány, hogy ősszel ér véget .. Ezt nem lehet előre tudni sajnos. Az is lehet, hogy májusba már vége nálunk.


Például kihúznak egy fogat és implantátumos fogpótlást akarsz. Egyetlen egy fog! Persze ezzel tudsz várni. De, ha félévet vársz a többi fog befelé fog húzodni és már nem lehet fogszabályzás nélkül implantátumot behelyezni. Ráadásul lehet kelleni fog csontbeültetés is.


Én már felsoroltam az eseteket is.


Persze. Én, mondom. Megértem a vírust, de ez nem ok arra, hogy az alapvető ellátásokat ennyire leálltsuk. Ez sokkal több bajt fog okozni, mint maga a vírus.

2020. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Azért gyüjtik a lélegeztető gépeket azokból a rendelőkből, ahol vannak, mivel kijelentette a kormány, hogy 2000 lélegeztető gép áll rendelkezésre és most probálják összeszedni, hogy legyen annyi. :).


De nem lesz annyi beteg! Olaszországban a 30 éves is bemegy a kórházba, mert jajj koronavírusos vagyok és akkor ugyebár vele foglalkoznak.


Én, ha beteg leszek itthon maradok és majd túllépek rajta. Ilyen egyszerű. Csakis abban az esetben mennék be, ha olyan szarul lennék, hogy infúzióra lenne szükség, hogy ne száradjak ki! De ez az esetek 0,01%-a az egészséges 50 év alattiaknak, ergo csak azok töltik fel a kórházakat akik tényleg nagyon idősek vagy súlyos beteségük van mellette és elkapják!


Na, de ha nem lófrálnak a nyuggerek össze vissza akkor nem is lenne szükség a lélegeztető gépre, mert nem lesznek betegek.

2020. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

És 3 hete már nem mentem sehova itthonról. Futár hozta a kaját és a bevásárlást is. Itthonról dolgozok. Ergo nincsen semmi bajom és ki se kell lépnem. Bár kertesházba vagyunk szóval, kint a kertbe tudok levegőzni is, azért panelba rosszabb.


Szóval, ha én elmennék a fogorvoshoz és ha a fogorvos se beteg és én se vagyok beteg simán eltudna látni. Bár jelenleg nem kell fogorvoshoz mennem, de lehet pl 2 hét múlva berobban egy fog akkor mi a @-ot csinálok?!

2020. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
foghúzast se vallalnak akkor ezek.szerint 😱😱 ?
2020. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Foghúzást vállalnak.. mert oda nem kell víz. Ott csak benyúl és kikapja...


De mi értelme egy olyan fogat kihúzni, ami megmethető?!

2020. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
91%
Kihúzod a fogad és utána egy normális fogpótlás, ami nem ilyen hidas baromság, hanem normális implantátummal és normális koronával, az 200-300 ezer.... ha az állambácsi ezt állná.... de hát nem...
2020. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Hivatalisan foghúzást sem csinálhatnak, igen!!!


Nyilván ezért van ez a tiltás, mert sokan megcsináltak még ezt azt, akár a pénz miatt, akár másért.

2020. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!