Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állam szinte teljesen "lelőtte" a fogászati ellátást?

Figyelt kérdés

Mennyire tartjátok indokoltnak

- a jelenlegi igazolt és feltételezett esetszám mellett

- azt, hogy mennyire leszűkítette a "sürgősség" fogalmát (pl. a fogmegtartó kezelések is hónapokra ugrottak (mire újra engedélyezik, sokaknak már esetleg késő lesz), és a fájdalom sem elég indok)

- a teljes magánszektorra is kiterjesztették


Hozzáteszem, iszonyat mázlim volt, nekem még betömték a fogam. De ha akárcsak egy nappal később kezd el fájni...



2020. márc. 18. 18:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de én magán klinikálat, ahol végeznek szájsebészeti műteteket hívtam hétfő reggel és senki nem vállalta el már! Vas megye vidéki részén élek!


Én csak azon vagyok kiakadva, hogy mi a sürgős.... Sok minden várhat... Én eskü kihúznám magamnak valahogy, de íny alól kivésni nem tudom... Sokan még hallottam Pesten megcsináltak magánban hétfőn, tegnap mindent! Meg aki nem olvas, simán odament!


Ez az intézkedés azért van, mert sokan dolgoznának most is!

2020. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem a problémát.


Sürgősségi ellátás van (a sürgősségi esetek 99%-a fogfájás). Ha a fogkőleszedés / tömés / végleges gyökértömés / fogpótlás pár hónapot csúszik, az nem a világ vége.

2020. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
59%

Az utolsó még mindig nem érti. :D


"fogkőleszedés / tömés / végleges gyökértömés / fogpótlás"


Fogkőleszedés -> ha nincs eltávolítva akkor tasakok képződhetnek, szuvasodik a fog, tönkre megy, illetve gyulladást okozat, visszahúzodhat az íny...stb (Sürgősségi)


tömés -> mikor tömnek általában? Ha szuvas a fog, és FÁJ!


végelges gyökértömés -> ha jelenleg ideiglenes tömés van benne és nem fáj, akkor az rendben van! Viszont vannak olyanok amikor nyitva hagyják és nem raknak be ideiglenes tömést! Akkor az most nyitva marad hónapokig???! Hülye vagy?! Hát az ott nem csak a fogat veszíti el, hanem ha még jobban begyullad rámehet a szívre is.


fogpótlás -> Ha egy fogról van szó rendben van!!! Viszont, ha mondjuk az egész alsó állkapcsot kihúzták, és mondjuk a következő nap rakták volna be a csavarokat és készítették volna el a fogakat, akkor az most bukta. ERGO NEM TUDSZ ENNI!


Ezért mondom... Ki mit nevez sürgős esetnek. A sürgős eset nem csak azt jelenti, hogy eltört az állkapcsod... hanem az ami MARADANDÓ károsodást okozhat! Egy lyukas fog MARADANDÓ károsodást okoz.


Én megértem ezt a koronavírust meg, hogy mennyire terjed, de ha nem jártál sehol külföldön, és nem vagy beteg, nem érintkezel úgy emberekkel, akkor esélytelen, hogy beteg legyél. Olaszországba is 20 ezer beteg, de 60 millióból. Nem mindenki beteg!!!!

2020. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt még ki lehet húzni valahogy, hogyha 1 hét múlva kapsz időpontot... tömöd magadba a fájdalomcsillapítokat és kihúzod így..utána kezelnek és jó lesz... Viszont itt nem 1 hétről beszélünk, hanem HÓNAPOKRÓL. És ez a baj.
2020. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. Olaszba 35 ezer. Mielőtt leszóltok.
2020. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

#12 Ez a szó sürgősségi ellátás!!! Nem a fogfájás. Ma kapott mindegyik fogorvso egy határozatot, hogy ezek kivül minden meg van tiltva és bírsággal sújtják!


TÁJÉKOZTATÓ

A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:


A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások

a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló

48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:


- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,

extractio).

- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).

- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.

- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.

- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.

- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.

- Acut mandibula luxatio repositioja.

- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.

- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura).

2020. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Aműgy a lélegeztetőgépeikre szükségük van, meg szerintem a fogorvosokat fogják berendelni. Most állatorvost nem küldhet. Szükségük is van rájuk!
2020. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

De mondjuk ennek a listának is van ellentmondása:


"- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítás "


Fogínyvérzés ugyebár szájüregi vérzésnek tekinthető. Probléma megszüntetése: Fogkőeltávolítás, fogíny alatti tisztítás, fogtömés.


Hiába csillapítod a vérzést Hyperollal, következő nap ugyanúgy vérezni fog.

2020. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

A másik meg:


Én már jártam sok fogászati rendelőbe. Egyben se volt lélegeztető gép....?! :D

2020. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Ahol szájsebészeti műtéteket végeznek, vannak, ugye azt altatásban is végzik. Nekik van aszem mindegyikből 2 darab, ahova mentem volna. Sima körzetisek nem is kaptak ilyen levelet, csak a komolyabb klinikák, úgy tudom.


Fogínyvérzés pont várhat.

2020. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!