Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalt-e már valaki...

Whyhwy kérdése:

Tapasztalt-e már valaki hasonlót? Csontfogam nő, ahol elvileg nincs fogcsíra.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anno 16 éve megállapították, nem fog kinőni alul 2 csontfogam (jobb és bal ötösek) és bölcsességfogam sem lesz, mivel nincs fogcsíra. Ennek ellenére 4 éve kinőtt fent bal oldalon a bölcsességfogam, illetve rá 2 évre kinőtt a másik oldalon is. Ezzel így meg is barátkoztam, gondoltam, túl korai volt a kijelentés, hogy soha nem lesz bölcsességfogam. A napokban viszont megint hasonló történik. Pár napja alul a jobb oldalon, ahol nincs fogam, kicsit megsértettem az ínyemet fogmosás közben, így ott meg is duzzadt az ínyem. Mikor elkezdett lelohadni a duzzanat megtapogattam az ujjammal, semmi különöset nem éreztem. Viszont nem hagyott nyugodni, hogy valami furát érzek a nyelvemmel. Így a körmömmel is kicsit megpiszkáltam az ínyem, és ahol az ötös fogam hiányzik, ott most érzek egy nagyon kicsi foghegyet. Nagyon meglepődtem. (Amit éreztem a nyelvememmel, az a megnyílt ínyem.) Még azt kell tudni, hogy 2 éve húzták ki az utolsó tejfogam, ami ezen a helyen volt (nem hiszem hogy beletört volna bármi, mert nagyon könnyen kihúzta az orvos és a tejfogaknak amúgy is kicsi a gyökere). Volt már valakinek ilyen, hogy a 20-as évei végén kezdett kinőni csontfoga, ami nem bölcsességfog? :D Kérek majd időpontot a fogorvoshoz, szóval mindenképp megröntgeneztetem, hogy most tényleg egy fog nő-e ott. Köszi a válaszokat előre! :)



2021. jan. 8. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ocsemnek a szajpadlasabol nőtt ki egy, csak úgy random (aztan kimutottek) , szoval barmi megtortenhet.
2021. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Férjemnek is lett egy 3.szemfog,pedig előtte pár éven belül volt rongenje, ahol elvileg nem látták...


En sem értem, de neki is azt mondták, hogy elofordul.

2021. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!