Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » "Csak" ínygyulladásom van ?

"Csak" ínygyulladásom van ?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Leírom bővebben a problémám.


Tehát az lenne a problémám, hogy szerintem fogkövem, és ínygyulladásom van.

Nem vérzik, nem fáj, meg semmi ilyesmi, a fogorvosom vette észre ( Igen, majd megkérem hogy nézze meg de addig is...) úgyhogy az lenne a kérdésem felétek, hogy lehet hogy "csak" ínygyulladásom van? A "csak"-ot úgy értem, hogy a leírtak alapján nem valószínű hogy súlyosabb a dolog, például ínysorvadás, meg csontpusztulással járó valami még durvább dolog?Gondolom azt azért a fogorovos csak kiszúrta volna kilóméterekről is, ugye?



2021. márc. 18. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom azt azért a fogorovos csak kiszúrta volna kilóméterekről is, ugye?"

Igen.

Másrészt, 1. nem mutatsz képet, így honnan tudjuk, 2. amúgy is, honnan tudjuk, a GYIK felhasználók már fogorvosok is, szerinted?

2021. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, igen én pl fogorvos vagyok, úgyhogy ha adna némi támpontot a kérdező, valamit tudnék mindani.


Pontosan mit vett észre a te dokid?

2021. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az íny problémámmal kapcsolatosan még semmit nem vett észre, ezért is reménykedtem, hogy akkor talán nincs is akkora baj, hisen gondolom egy ínysorvadáson nem lehet csak úgy átsiklani, meg gondolom én magamon is észrevettem volna (Fájdalom, stb) Vagy nagy butaságokat mondok?
2021. márc. 18. 19:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve még az lenne a kérdésem ehhez kapcsolatosan , hogy a fogínysorvadás látszik panoráma röntgen felvételen? Szóval ha más nem, azon látnia kellett volna?
2021. márc. 18. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, az, hogy fogínysorvadás egy nem valami egyértelmű kifejezés a hétköznapi szóhasználatban, és a kedves kérdező sem tudja pontosan, hogy mire gondol, amikor leírja.


1. Ha fogköved van, akkor lehet ínygyulladásod is. Ezt úgy veszed észre, hogy az ínyed duzzadt, vörös, érintésre vérzik. Leszedik a fogkövet, helyesen mosol fogat, és minden úgy lesz, mint azelőtt.

2. Ha a fogínyed visszahúzódik (ínyrecesszió) az egy visszafordíthatatlan állapot. Előfordulhat, ha pl valaki nagyon eroteljesen sikál a fogkefével. Ez szabad szemnel is látható úgy, hogy egeszen egyszerűen az íny nem kúszik fel olyan szintig mint azelőtt, vagy mint a többi fogon, látszódhat meddig tart a zomanc és hol kezdődik a most már innyel nem borított kilátszódó fognyak, plusz fognyaki érzékenységgel társulhat. Nyilván ennek is vannak különböző fokozatai. Műtéti megoldásai léteznek.

3. Ha az 1. pontban említett ínygyulladás kezeletlen, akkor egy idő után a fogakat tartó csont is elkezd pusztulni. Vérző íny, érzékeny fogak, később fogmeglazulas es fogvesztes alakul ki. Erre is leteznek bizonyos műtétek, de csak korlatozott számban es nem minden esetben jöhetnek szóba, tehát önmagában ez is visszafordithatatlan allapot.


Ha jól sejtem te az 1. kategoriaba tartozol, annak is egy enyhébb formájába. Tehát leszedik a fogkövet, helyesen mosol fogak, és fél-1 évente eljársz újra leszedetni, és minden rendben lesz.

2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, és, ha csontveszteseggel járó folyamatról van szó, az látszik rontgenfelvetelen, egyszerű fogínygyulladas nem. Utóbbit szabad szemmel allapitjuk meg.


Valszeg megnyugodhatsz, nincsen krízis.

2021. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat! És amúgy ha kilátszik a fognyak az a fog még menthető? Vagy annak milyen következményei lehetnek?
2021. márc. 18. 23:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Érzékennyé válhat. De igazából ugyanúgy kell ápolni, mint a többi fogadat.
2021. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!