Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha a fogorvos...

Zsinga kérdése:

Mit lehet tenni, ha a fogorvos egy egeszseges fogamat tomte be es csak azota faj?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hatso ragofogam gyokerkezelve volt, fel ev utan visszatertem, hogy megint problemas, erzekeny, megrontgenezte, azt mondta azzal semmi gondot nem lat, azt mondta szerinte egyel elorebb levo fogamat erzem mert azt szuvasnak latja, fogta betomte erzestelenitovel. Mire hazamentem a mondott gyokerkezelt fogam ugyanugy problemas maradt es az elotte ujonnan tomott fogam szinten fajt harapasra amit a tomes elott nem ereztem sosem. Most ha vissza megyek es kiderul, hogy egeszseges fogat tomott be mit lehet vele kezdeni, hogy panaszmentes legyen? Ilyenkor a tomes kivetele meg segit?

2021. ápr. 16. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Kizárt dolog, hogy ez történjen, amit írsz. Hidd el, a fogorvos pontosan meg tudja állapítani, hogy szuvas-e a foganyag, mert az puhább.


Az pedig teljesen normális, hogy a tömés után egy darabig érzékeny a fogad. Meg lett bolygatva, kell pár nap, míg magához tér. Ha még két hét múlva is érzékeny, akkor kell vele valamit csinálni. (De nekem olyan is volt, hogy két hónap alatt jött egy ilyen rendbe a tömés után, magától.)

2021. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a tömés lett egy kicsit magas, az újonnan tömött fogadnál ezt esetleg le lehetne még ellenőrizni és újra becsiszolni.

Érzéstelenitovel nehez megmondani, hogy magasnak érzed-e még a tomest, ezzel erdemes lenne visszamenni. Plusz azzal, hogy a mögötte lévő fogad még mindig panaszos.

2021. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hellmano ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy az idióta belefúrt a mellette lévő fogamba és azt kezdte el csinálni. Ugye az agya le van zsibbadva az embernek az érzéstelenítőtől nem nagyon vágja, ha eggyel arrébb lévő fogat csinálgat..bár fura volt. Mikor nem dolgozott rajta odaaraszoltam a nyelvemmel és észrevettem, hogy az nem az a fogam lesz, mint amivel eljöttem :D Mondom neki haver az nem az a fog lesz, amivel jöttem...egy krva nagy szerencséje volt, hogy egy tömött fogamnak állt neki, így ingyen kikellett neki cserélnie benne a tömést plusz a mellette lévő fogamat megcsinálnia. Ha épp fogamnak esett volna neki, megis ettem volna ott helyben, ígyis felhúzott, de úgy szerintem nagy balhét csaptam volna. És ez még nem is SZTK-s fogászat volt, hanem egy elég jó magándoki...na persze utána ide már nem mentem többet!
2021. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rontgent csinalt? Itt nem a szuvassag, hanem az ideg erzekenysege a gond. A gyokerkezelt fog ugye mar nem erez, de valahol egy ideg irritalva van.

Szakszerutlenul irom, de nekem mindig akkor volt problemam, mikor egy kicsit melyebb tomes irritalta az ideget.

Masik fogorvoshoz mennek mindenesetre.

2021. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!