Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hol találok Magyarországon...

Hol találok Magyarországon olyat, ahol sok év után végre kivennék a bölcsességfogamat az íny alól?

Figyelt kérdés

4 fogorvosnál voltam az elmúlt években vele, köztük egy magán szajsebészeten, ahol közölték nem látják, nincsen (persze, mert az íny alatt van), nincs mit kivenni. Körzeti szintúgy, a magánfogorvosom szerint ki fog férni. Akihez előtte jártam szerinte is. Sima szájsebészetre beutaló kellene. Vidéken csak ennyi lehetőség van. Meg ezek után félek, máshol is hülyének néznek...


A baj csak az, hogy ki nem nő, de elől nagyon durván összenyomta, rendszeresen úgy fáj, mint ha fogszabályzóval huzatnék, van, ami nagyon kifordult.


Pestre tudnék felmenni, de nem igazán van útiköltséggel együtt 100.000 forintom erre, vagy még több, ha az alsót is kell.


Komolyan, rendesen hülyének érzem magam, hogy egy nyamvadt fogat nem szednek ki, meg ennyit kell érte küzdeni. De ha kiférne is (3 év alatt nem tudott), akkor is meg lehetne szabadulni tőle, mert értelme nincs, de gondot okoz. Egy időben beletörődtem, hogy ok, de elöl összenyom mindent.


2021. okt. 12. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

De hát hol vagy? Melyik a legközelebbi város?

Még államiban is röntgeneznek, bemész, megmondod, úgy érzed, mintha a bölcsességfogad nőne és panaszt okoz, de nem tudod, mi lehet ez. Meg fogják röntgenezni ingyen.

De magánban nem kell magyarázkodni, indokolni, megrendeled, kifizeted és kész.

2021. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Különben állandóan fáj? Mert most nagyon erős kettősfront volt tegnap, még érezni az utóhatásait napokig, és előtte 3-4 nappal is már lehetett érezni. Elképzelhető, hogy azt érzed, nekem is fáj az állkapcsom!

Nem véletlenül olvastam orvosmeteorológiai jelentéseket, ahonnan tudom ezt...:)

2021. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Időközönként fáj, de elöl a fogaim főleg, amiket nyom össze... De ha nem fájna is meg akarnék szabadulni tőle.


Állami szájsebészettel beszéltem korábban, egyrészt a sürgős kb. az, amikor be van dagadva az arcod, másrészt ott beutaló nélkül szóba sem állnak veled.


Nem tudom, akkor várok még nagyobb baj nem lesz. De akkora nagy kérés, hogy szabadulhassak meg tőle.


Egyébként Pesttel is az a baj, hogy minimum 2-szer el kell menni....

2021. okt. 12. 13:13
 14/24 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nekem 4 éve 15000/db áron műtötték, nemrég néztem, akkor 20000 volt, most megnéztem, 25000, de még így is olcsó, rengeteg helyen 40000 Ft. Nagyon ügyes az orvos. Ha leírod hol laksz, talán tudok segíteni. Röntgent is csinál.
2021. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Privátban leírtam. Hát itt is 45.000 és 10.000 a röntgen, de nem csinálták meg.
2021. okt. 12. 15:11
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de egyzseruen nehezen tudom elkepzelni a szituaciot.

Elmégy maganorvoshoz, majd elmondod neki, hogy “ dr. Ur, kerem rontgenezzen meg, mert gyanakszom a bolcsessegfogam novekszik, ha ez a helyzet, akkor szeretnem eltavolitani “


Erre barhova mentel az volt a reakcio: “ aaaaaa nem no az, aaaaaaa biztos nincs ott semmi”, mindezt rontgen nelkul.


Oke.

2021. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%
16: El se kell menni orvoshoz! Elmegy a röntgenbe és megrendeli a röntgent, fizet 4-6000 Ft-ot, kezébe nyomják és ennyi!
2021. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A mi városunkban nincsen olyan, hogy "elmegyünk röntgenbe". Beállítok a kórházba, hogy nekem röntgen kell? Ilyen nincs, oda beutaló kell, szájsebészeten sem állnak szóba veled beutaló nélkül, beszéltem velük.


Körzetisnek nincs röntgenje, direkt azért mentem magán szájsebészetre, mármint ahol az is van, egy a városban, mert akkor kifizetem, nem kell várni. Mondtam neki, hogy fáj a bölcsességfogam, meg ami kinőtt is lyukas volt, utóbbit betömte, másikra meg azt mondta, hogy nincs ott semmi, nem látja... Berontok a bezárt ajtón a röntgenbe és megcsinálom magamnak, vagy hogyan gondoltad? Éjjel betörök?

2021. okt. 13. 14:33
 19/24 anonim ***** válasza:

"Beállítok a kórházba, hogy nekem röntgen kell?"


Magánban nem kell. Azt csinálnak, amit kérsz.

4-6000 Ft.

Eddig 5x írtam le csak én, és a többiek is leírták.

És ezért kérdeztem, hol laksz, mert simán keresek neked ilyen helyet a közeledben a neten.

2021. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Beállítok a kórházba, hogy nekem röntgen kell?"

Pontosan.

Magán fogászati röntgenbe állítasz be, nem pedig állami kórházba.

2021. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!