Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem tömi be a fogamat?

Miért nem tömi be a fogamat?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!

Szóval 18/N vagyok és rendszeresen járok fogorvoshoz. Mindig csak a fogkő eltávolítására volt eddig szükség. De egy éve észre vettem hogy vagy 5-6 fogamon megjelentek fekete csíkok. Főleg a barázda részeken. Elmentem rá 1-2 hónapra a fogászatra, azt mondtákhogy ezzel nincs gond. (Állami fogászatról van szó.) Nem akartam annyiban hagyni szóval elmentem magánba. Ott is ugyanezt mondta az orvos. A korona vírus alatt sajnos nem sikerült eljutnom a fogorvoshoz egy jó ideig. Egy pár hónapja megint voltam.(Azóta a csíkok már repedés szerűek, sőt 2 fogam között is megjelent egy lyuk)

Most már a 4. Fogorvosnál voltam és azt mondta ezek túl picik nem érdemes betömni őket még majd ha nagyobbak lesznek.

Tényleg várjam meg amíg még jobban tönkre mennek a fogaim?



2021. dec. 22. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyenem egy-két fogamon. Nekem is mindig azt mondták, hogy nem szükséges tömni őket. És valószínűleg tényleg nem, mert nem növekedtek azóta, némelyik már vagy 20 éve ott van változatlan formában.
2021. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nehogy már jobban akard tudni mint az orvosok :D


Ha azt mondták annak oka van. Voltál többnél is ráadásul. Mert egy darab orvos még hibázhat, de ha több is azt mondja akkor nem gondolod, hogy csak nekik van igazuk?


Járj félévente szűrésre, ha szükséges be fogják tömni főleg magánba ahol minden apró bajodat megcsinálják mert az pénz nekik.

2021. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg nem lyukas, csak barázdás. Barázdazárást lehet csinálni, de ha az orvos szerint nem szükséges, akkor valószínűleg nincs gond.
2021. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Barázdázást sztkban felejtsd el, magánban 15 pénz kb / fog
2021. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Nekem azt mondta 1 fogorvos,kicsi lyuk nincs,csak lusta fogorvos .
2021. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen fekete csík minden őrlőfogamon, több fogorvos mondta, hogy nincs vele semmi gond, nem kell betomni. Évek óta nem is változott egyik sem. Szerintem ne aggódj miatta,ha több orvost is megkérdeztél és ugyanazt mondták.
2021. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam.

2-es: Nem gondoltam okosabbnak magamat mint az orvosok csak zavar. És kíváncsi voltam mások tapasztalatára. De így ha az orvosok és mindenki más is azt mondja hogy nem kell aggódni akkor rendben van.

2021. dec. 22. 19:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barázdában van fekete csík, akkor lehet hogy csak elszíneződés és nem szuvasság.
2021. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Barázdaelszíneződés =/= Szuvasodás.
2021. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is aztmondta a magán doktornő hogy az csak barázdaelszineződés, nem éri meg belefúrni azmiatt a fogba (pedig én hoztam fel neki, a pénz miatt gond nélkül megcsinálhatta volna). Ne aggódj szerintem.
2021. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!