Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem tömi be a fogamat?

Miért nem tömi be a fogamat?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!

Szóval 18/N vagyok és rendszeresen járok fogorvoshoz. Mindig csak a fogkő eltávolítására volt eddig szükség. De egy éve észre vettem hogy vagy 5-6 fogamon megjelentek fekete csíkok. Főleg a barázda részeken. Elmentem rá 1-2 hónapra a fogászatra, azt mondtákhogy ezzel nincs gond. (Állami fogászatról van szó.) Nem akartam annyiban hagyni szóval elmentem magánba. Ott is ugyanezt mondta az orvos. A korona vírus alatt sajnos nem sikerült eljutnom a fogorvoshoz egy jó ideig. Egy pár hónapja megint voltam.(Azóta a csíkok már repedés szerűek, sőt 2 fogam között is megjelent egy lyuk)

Most már a 4. Fogorvosnál voltam és azt mondta ezek túl picik nem érdemes betömni őket még majd ha nagyobbak lesznek.

Tényleg várjam meg amíg még jobban tönkre mennek a fogaim?



2021. dec. 22. 14:30
1 2
 11/11 petraa07 ***** válasza:
52%

Szia

Nekem is vagy egy két ilyen fogam. Azért nem kell még tömmni mert konkrét lyuk nem alakult ki vagyis a zománc el van színeződve különböző étel színanyagok miatt de a szerkezete ép. Tehát nem szuvas konkrétan. Azért nem érdemes az ilyet megfúrni mert sokkal több ép foganyagvesztéssel jár a dolog mint amikor konkrétan egy szuvas fog van kifúrva és kitisztítva. Ezt hívják minimmal invazív technikának. Oepen is csinálnak barázdazárás de azt csak akkor lehet amíg fehér a fog tehát ha már van barázda elszíneződés már nem lehet megcsinálni.

A barázda elszíneződéselet figyelni érdemes magadnak hogy változik e.

2021. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!