Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Porcelán vagy fém fogszabályzó?

Porcelán vagy fém fogszabályzó?

Figyelt kérdés
2-3 hét múlva lesz fogszabályzóm, addig fogat fognak húzni nekem. Választhatok, hogy porcelán vagy fém legyen. Szerintem a fém nyeri el a választásom, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. dec. 23. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Porcelán
Fém
22 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
A fém hatásosabb és kisebb.
2021. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kisebb? a bracket-re érted?
2021. dec. 23. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fém, tényleg hatásosabb és kisebbek a brakettek + nem színeződik el és legalább messziről is látszik, hogy fogszabid van, a porcelánnál sokszor olyan, mintha fogkő vagy hasonló lenne a fogaidon, olyan fura szerintem. Nálam 1 percig sem volt kérdés, hogy fémet szeretnék, már 6 hónapja fent van és imádom.
2021. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ugyanezek miatt szeretnék fémet. Mostmár biztos, hogy az lesz. 9 nap múlva megyem az orvosomhoz, akkor fogja mengmondani, hogy mikor húzzák a fogam és utána felteszik. Még annyi lenne a kérdésem, hogy lesz nekem nance is, és azzal mik a tapasztalatok, milyen érzés, vagy mit kell tudni róla?


Köszönöm a válaszokat<33

2021. dec. 25. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
A nance az a szájpadlástágító? Igaz nekem nem volt, de fb csoportban sok mindenkinek van és ott olvasgatom, hogy az első pár napban elég fájdalmas, utána meg lehet szokni.
2021. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Annyit mondtak nekem arról, hogy a hátsó fogakat a hején tartja, mert azok könnyen elmozdulnak, azt nem tudom hogy szájpadlástágito-e. Beléptem az fb csoportba, már rég (ha ugyanarról beszélünk) csak még nem küldték a visszajelzést.


Köszönöm a válaszod:))

2021. dec. 26. 10:40
 7/12 A kérdező kommentje:
*helyén
2021. dec. 26. 10:40
 8/12 anonim ***** válasza:

A fém esztétikusabb. Most nem írok ilyet, hogy a gumik színét cserélgetheted, bár az sokaknak egy szempont (köztük nekem is, 30 felett :D )


De a porcelán könnyen besárgul. Hiába arra mész rá, hogy az nem látszik, ha dohányzol meg kávézol, könnyebben besárgul, illetve a gimiben volt egy osztálytársnőm, aki nem dohányzott, nem kávézott és kifejezetten a porcelánt fogszabályzót kérte, neki annyira nem sárgult be a készülék, de én láttam a távolból hogy rajta vannak a brackettek. Ha meg nagyon besárgul akkor csúnya is, nekem nem az az első gondolatom, hogy fogszabályzós az ember hanem, hogy mi a f.sz van a fogaival :D


A fém látszik, de a gimis éveim alatt sosem láttam olyat, hogy bárkit csúfoltak volna a fogszabályzója miatt.


Maximum a kilencvenes években tettünk pár rossz megjegyzést a fogszabályzósokra, hogy hordaniuk kell a fogszabályzót, de 2001-2003 környékén hirtelen divatba jött, utána meg egyszerűen csak normális lett. Amikor gimibe mentem, kb leszartuk ha valaki fogszabályzóval lett gólya vagy ha a gimis évek alatt fogszabályzót kapott.

2021. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár már eldőlt, de én is csatlakozom: fém! :)

Nekem pitts21 van, tehát nincsenek gumijaim, de én pl nem bántam, mert így nem kell figyelnem, hogy ne színezze meg az étel a gumikat.


A fém brekettek tényleg kisebbek, nekem pl feljebb vannak ragasztva, így beszéd közben nem is mindenkinek tűnt fel, csak ha nevetek.


A porcelán nekem fogkőnek tűnik, nem tehetek róla, egyszerűen undorodom a látványától is (bocsi mindenkitől, akinek az van), de még nem láttam szépet. A fémtől is féltem, hogy majd hogy fog kinézni, és az első napokban tényleg picit rossz volt, rosszabbnak láttam, mint amilyen valójában volt, az ív még “kacskaringós” volt, még azt sem tudtam, hogy beszéljek stb. De eltelt 1-2 hónap és megszerettem, most már tetszik is :)


Viszont már van zafír is, az szerintem egész szép, esztétikus, viszont pofátlanul drága. És nekem még azzal szemben is a fém a nyerő. És az orvosom szerint hatékonyabb a fém, kevesebb vele a gond.


Kitartást :)

2022. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:))

Tegnap voltunk megvan, hogy mikor húzzák a fogam és 31-én ragasztják fel (a fémet 😌)

2022. jan. 4. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!