Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha már fájt a fogam, amit be...

Ha már fájt a fogam, amit be szeretnék tömetni, akkor szükséges a gyökérkezelés is vagy elkerülhető?

Figyelt kérdés
Valószinű romlott volt a fogam belseje, viszont kivülről nem látszott semmi, de kenyérevés közben letört belőle egy darab és azóta fájt is.. van rá lehetőség hogy meguszom egy szimpla töméssel?
2008. dec. 15. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nullával egyenértékű az esélyed, hogy megúszd. De nem kell tőle félni, egyáltalán nem fáj. Én is nagyon féltem, majdnem kihúzattam inkább, azóta is áldom a dokit, hogy rábeszélt. :D
2008. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van rá. Menj el minél előbb dokihoz, ez a legtöbb, amit tudsz tenni. És gondolj arra, ha gyökérkezelés kell, hogy még mindig jobb így, mintha kihúznák. Egyébként nekem csináltak már gyökérkezelést, és szerintem egyátalán nem olyan szörnyű, szerintem nem rosszabb egy tömésnél.
2008. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:( de én akkor is nagyon félek :)
2008. dec. 15. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell a fog, vagy sem???

Ha kell, akkor siess: egy eltört fog nagyon hamar teljesen szétesik, ha nem kezelik. A belseje puha, és sérülékeny.

2008. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne halogasd, és ne félj! A gyökérkezelés nem fáj, érzéstelenítik és megcsinálják.

Még annyit se érzel, mint egy fúrásnál.

Más kérdés, hogy melyik fogról van szó, mert ha valamelyik hátsó sokgyökerűről, azt nem szivesen gyökérkezelik,mert nehéz és macerás

2008. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért tört el, mert elhalt maga a fog, egy egészséges fog nem törik el szimplán. Nem fogod megúszni a gyökérkezelést, de maga a kezelés nem fáj hidd el. Érdemes megmenteni a fogad. Nekem most gyökérkezelik épp a fogam. Ez a jobb felső 5ös fogam, de már évekkel ezelőtt egyszer a bal felső 6ost is kellett. Azt is szó nélkül kezelte a doki, hiába hátsó fog.
2008. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez volt.Csak nem tört le belőle.Kívülről nem látszott semmi,de egy hatalmas lyuk volt benne.Gyökérkezelték és azóta köszöni szépen jól van.:)

Ez 2 éve volt...

2010. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!