Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos szerint mozog par fogam?

Fogorvos szerint mozog par fogam?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy nem erti mitol lehet, mert rendszeresen jarok ellenorzesre (felevente) es ezek mellett jarok fogkoeltavolitasra is rendszeresen.


10 eve nem volt egy fogszuvasodasom sem, viszont van egy kis inysorvadasom meg az azelotti idoszakokbol.


Meg is szokott dicserni hogy milyen tisztan tartom, ritkan lat ilyet.


Viszont most azt mondta, hogy el kene mennem parodontologushoz mert az elso negy also fogam mozog, de fogalma sincs miert, mert a rontgen is tiszta es ahogy emlitettem szerinte nagyon szep munkat vegzek.


Regen voltam fogmosas betanitason ahol megtanitottak hogy hogyan mossak rendesen fogat hogy az inyekre vigyazzak ne tul durvan mossam meg milyen iranyba.


Ezt el is magyaraztam a fogorvosomnak, aki azt mondta hogy akkor vegkepp nem erti, mert fogselymezek is azt is finoman de hatekonyan, megmutattam neki meg minden.


Azt mondta hogy valamiert nem csak inysorvadasom van hanem a csont is "sorvad".


Kerdezte, hogy esetleg stresszelek-e vagy alvas kozben vagy nappal osszeszoritom a fogaimat, mondtam nem, az alvasrol meg nem tudok. Kerdezte van e fajdalom reggel az arcomnal, mondtam soha.


Egyszeruen mindent megkerdezett es mindent jol csinalok. Annyi viszont van hogy az apai nagyszulom elmondasa szerint 30 evesen mar protkoja lett mert olyan rosszak voltak a fogai. Na most nem tudom hogy ez mennyire genetika, vagy mennyire szol arrol hogy az o idejeben a fogmosas az jo volt ha hetente tortenik, az meg mar mellekes hogy milyen technikaval.


Itthon megprobaltam mozgatni itthon, de oszinten en nem ereztem semmi mozgast, viszont amit erzek az ilyen... nyomas erzes vagy hogy mondjam. Olyan mintha hatulrol tolna valami a fogamat.


Azon gondolkodtam hogy lehet a bolcsessegfogam meg nem jott ki teljesen es attol lehet hogy ideiglenesen mozognak?


Illetve van fogszabalyzom is de az a fenti fogakra, aminek az "aktivalasat" kb 1 honapja fejeztuk be. Egyszer azt mondta a fogszabalyzosom, hogy mivel a felso fogakon van fogszabalyzo, ez valamilyen mertekben atrendezi az arccsontozatomat es hatassal van az also fogaimra is.


Eleg fura, hogy 2 - 4 kulonbozo fogorvos es parodontologus latott engem meg az erintett fogakat, a parodontologus azt mondta igaz bar evekkel ezelott, hogy raerek 10 ev mulva megcsinaltatni az inysorvadasomat mert nem komoly. A masik fogorvos azt mondta hogy nem olyan sulyos az inysorvadasom es rendben vannak a fogaim. A harmadik fogorvos pedig ez, aki mondta hogy mozognak jo lenne parodontologushoz menni, a negyedik a fogszabalyzosom aki mondta hogy felso fogszabalyzasnal az alsok is valtoznak.


Oszinten mennyi az eselye, hogy valami iny alatti bakterialis betegsegrol van szo ugy, hogy rontgenen is lattak hogy nincs baj, eloben 2 fogorvos is latta hogy nincs baj es egy fogszabis mondta hogy a felso fogak valtozasara az alsok is valtoznak?



2022. febr. 18. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén nem értek ehhez, mégiscsak az orvos tanulta ezeket, de mivel most kb senki nem tud itt konkrétat mondani, hogy mitől lehet, én is csak tippelek: genetika esetleg?
2022. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat nekem is az a gyanum hogy genetika, de a fogorvos is tippelni tudott mert mondom sehol nem latott hibat, csak hogy o ugy latja hogy a recesszio lejjebb lement es a csont is sorvadt...


olyan idegesito hogy az ember mindent jol csinal megtesz erte meg penzt ol bele es az sem eleg....

2022. febr. 18. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
2# nem biztos, hogy nem elég... lehet nyertél 10 évet amit nem fogatlanul töltöttél el. Ha esetleg a legrosszabb következne be. Kezdj el most utána járni, Egyetemi klinikákon is megfordulnék a helyedben, hátha van épp valami kutatás/kezelés ami megoldást adhat a helyzetedre.
2022. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt fogszabalyozom - bár alul-felül egy időben - de az arc csontom semennyire nem rendeződött át :D sőt, bár laikusként, de azt gondolom, higy ha a fohszabalyzoval erős nyomast gyakorolnak, hogy helyre rendeződjenek a fogak, akkor csak azért mert össze csukom a kettőt, a másik még nem fog átrendeződni. Szóval szerintem a fogszabályozós dokit el lehet vetni.

A bölcsesség fog lehetne, de nekem az a tapasztalatom, hogy amikor az elsőket úgy éreztem én is, hogy mintha mozogna vagy fájna is kicsit, akkor a bölcsesség fogam is egyérzelműen mozgásban volt, fájt.

Nekem az a furcsa, hogy a dokid szerint mozognak a fogaid, de te nem tapasztalod?

Ha a csont is sorvad, akkor nem a csontok állapotát kéne megnézetni valahol? Mármint nem a fogaidét, hanem általában a csontokét? Plusz vérkép esetleg?

2022. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


Rontgenen latja a csontok allapotat, de mondta hogy menjek parodontologushoz mindenkepp megnezetni, es oda mar kertem idopontot.


A verkep mondjuk nem egy rossz otlet, ha o sem tud mit mondani.

2022. febr. 18. 22:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyebkent azon gondolkodtam meg, hogy en szedek ilyen savkoto gyogyszert, idegen nyelven PPI (proton pumpa inhibitor), ami csokkenti a gyomorban es a belekben a savat.


Utananeztem es azt lattam hogy fenn all az a komoly kockazata a hosszan tarto es magas dozisban levo alkalmazasuknal, hogy un. "osteoporosis" alakul ki, mert a szervezet nagyon sok asvanyt meg vitamint a magasabb gyomor es bel PH miatt nem tud rendesen felszivni, koztuk a kalciumot aminek kovetkezteben megfigyeltek szignifikans csontritkulast es kalcium hianyt.


Talan meg ez a tippem, de erre neten egy orvos azt mondta hogy valoszinutlen hogy miatta lenne.

2022. febr. 18. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!