Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Jovoheten fogjak gyokerkezelni egy fogamat de nagyon felek mert legutobb csak fúrta a doki de épphogy hozzáért kikerekedett a szemem rendesen. Pedig 3 erzestelenito volt bennem 😅 igaz csak otthon kezdett el hatni… szoval mik a tapasztalatok? Rettegek bakker…

2022. márc. 21. 23:26
1 2 3 4 5 6
 11/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A gyökérkezelés van amikor 4-5 alkalom, nekem legutóbb 5 volt. Alapból fájt, de érzéstelenítővel már nem. Az a baj, hogy mikor matat, akkor a fájdalom hirtelen élesen jelentkezik, amire nem lehet felkészülni, ezért én kérek mindig szurit. Utána semmit sem érzek. Attól függ mennyire gyulladt és jön-e belőle váladék, addig kezelgetni kell.
2022. márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
Nekem több fogam is volt mar gyökérkezelvf.Ha nem gyulladt es jó az érzéstelenítő, akkor első alkalomkor nem sokat érzel, max másodjára mikor már érzéstelenítés nélkül tisztogatja a már üres gyökércsatornat, de ott is csak a gyökércsúcsnál ahol még lehet élő ideg maradvány, sztm kérj második alkalomra is, az a biztos Ha viszont be van gyulladva akkor nem hat annyira az érzéstelenítő és baromira tud fájni, nyillaló éles fájdalom es percekig.
2022. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt és nem is éreztem semmit
2022. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

Most jut eszembe, hogy mikor először kaptam gyökérkezelést, azt mondta az orvos, hogy ez már annyira tönkrevan, hogy erre nem is kell érzéstelenítő, nem fogok érezni semmit, mert már nincs benne élő ideg. És valóban így lett, nem éreztem semmit. Mondta, hogy adhat érzéstelenítőt, de felesleges.

A második alkalommal, mikor gyökérkezelni kellett egy másik fogamat, akkor egy másik doki csinálta, az adott érzéstelenítőt, de mint írtam, nem fájt semmi, sem közben, sem utána. Pedig ott volt gennyzsák, vagy mi a franc a fogam csúcsa körül, meg is mutatta a röntgenfelvételen.

Az elsőnél már nem emlékszem, hogy volt-e gyulladás/gennyesedés.

2022. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
14# akkor megnyugodtam köszönöm. Hát nekem még valószínű van ideg benne mert érzékeny de bízom benne hogy jól lezsibbasztják majd
2022. márc. 24. 13:45
 16/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem legutóbb azt mondta a doki, hogy ha fáj amikor piszkálja az jó jel, mert a fog még nincs elhalva.
2022. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
#16 te hogy viselted a kezelést?
2022. márc. 24. 14:45
 18/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát a legutolsót azt rosszul, mert feldagadt az arcom is és minden tisztításnál fájt, meg még utána is több hétig,de a doki mikor látta, hogy fáj, adott szurit, utána semmit nem éreztem. Eleve a duzzanat miatt napokig nem tudtam rendesen enni, inni, gyógyszert szedtem rá.
2022. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
#18 hát én most úgy vagyok hogy nagyon be gyulladt a fogam de csak hétfőn tudnak fogadni.. 3 napja szedem a Dalacint meg a fajdalom csillapitot plusz oblogetem fertotolenitem. Bedagadva csak minimálisan van de erzek ott ilyen feszítő erzest mintha valami duzzanat lenne a gyökérnél. De hétfőig remélem lehúzza a gyulladást és nem fog fájni..
2022. márc. 24. 14:57
 20/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
A gyulladást teljesen nem húzza le a gyógyszer, de mire mész már sokkal jobb lesz.
2022. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!