Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Nagyon fájdalmas a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Jovoheten fogjak gyokerkezelni egy fogamat de nagyon felek mert legutobb csak fúrta a doki de épphogy hozzáért kikerekedett a szemem rendesen. Pedig 3 erzestelenito volt bennem 😅 igaz csak otthon kezdett el hatni… szoval mik a tapasztalatok? Rettegek bakker…

2022. márc. 21. 23:26
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
40.: Van aki ápolja, és mégis így jár. 😕 Nekem a fogközöknél romlott elég rendesen (szerencsére csak hátul), volt is két gyökérkezelés (pedig nem csúnyák a fogaim és nem is fájtak igazán), sosem tudtam, hogy mi miatt. Aztán felnőttként magánban közölték, hogy íngyulladásom van és annyira szorosan, alul ráadásul torlódva állnak a fogaim, hogy a fogmosás szinte semmit sem ér. Fogselymeznem kell + fogköztisztítóznom, utóbbi egy csomó helyre be se fér...
2022. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor van általában ilyen csikiző, kicsit viszkető érzés, ha a gyulladás kezd lejjebb menni, kezd a szövetek között felszívódni.
2022. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
#42 Ah de jó akkor hat a gyógyszer🙏🏻🙏🏻🙏🏻
2022. márc. 24. 22:38
 44/55 A kérdező kommentje:
#39 hát már eléggé kimerült vagyok meg a gyógyszer is kiüt szóval nehezen de kibírom😅
2022. márc. 24. 22:39
 45/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Borzalmas, tudom. Nekem a fél arcom bedagadt 1 nap alatt és kemény, mozdulatlan is volt, fájdalom elviselhetetlen és enni is alig tudtam, az antibiotikum nekem 3 nap múlva kezdte meg érezhetően a hatását, akkor kezdett a tályog fellazulni és az arcom visszanyerte rugalmasságát. Na akkor már 2 nap alatt a duzzanat látványosan lement és csak az ínyemen maradt egy kicsi. Borzalmasan kimeríti az embert, ettől simán lehetsz lázas is. Én már akkor úgy voltam vele, hogy kihúzom magamnak, nem érdekel.
2022. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
4. Napra lényegesen jobb de még nem teljesen. Ahol a foggyökér van ott nyomásra fáj az ínyem. Remélem ez normális és nem valami komoly.. pl tályog. Duzzanatot nem érzek ha oda nyúlok. Normális ez?
2022. márc. 25. 07:55
 47/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen normális, mert gyulladásban van. Egyébként bedagadhat az ínyed ínygyulladásnál is. Majd a doki látja, hogy mi a helyzet.
2022. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Pedig szedem az antibiotikumot nem tudom hogy lehet még mindig gyulladásba.. :( 4. Napja már hogy napi 4et beszedek belőle.. muszáj hogy elmúljon mert nem fog hatni az érzéstelenítő de akkor én nem fogom kibírni az biztos…
2022. márc. 25. 09:21
 49/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó lesz az nyugi. A szövetek közötti gyulladást nem mulasztja el, az még hetekig lehet.
2022. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
De attól független azért hathat az injekció ugye? :( mert már azért nem vészes csak ez a viszkető csiklandozó érzés
2022. márc. 25. 10:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!