Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Voltam fogorvosnal, 3 injekció...

Voltam fogorvosnal, 3 injekció után is fájt a foghuzás, el küldött az orvos és még fizetnem is kellett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 14:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem csökkent a nyelési reflex, hanem zsibbad a szája! Zsibbadtan nem lehet nyelni. Ne kelts pánikot, 10-es!
2022. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem keltek pánikot kedves 11-es, ha nem tud nyelni akkor az igenis nagy baj, local anesteticum nem okozhat nyelési nehézséget.
2022. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszerészi kémia első féléves anyag. És inkább kérdezze meg, minthogy nem teszi és nagyobb baja lesz.
2022. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
De hogy erre is válaszoljak, szívmegállást nem okoz, bár érdekességnek leírom hogy a Lidocainum-nak antiarritmiás hatása is van, szóval ártani biztos nem fog.
2022. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem húzta ki, gyógyszert sem írt fel! Voltam egy másiknál, és azt mondta nem lett volna szabad ennyi érzéstelenítő adnia, nem vagyunk mi lovak. Az utóbbi gyógyszert írt fel, vagy azt mondta ha bírom a fájdalmat kihuzza érzéstelenítő nélkűl. Hogy a francba bírjam ki? Átkozottul fájt.
2022. jún. 2. 15:37
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Ki kell műteni.

Felvágják at ínyt, fúrnak egy kicsit a csontba, hogy ki tuják emelni a fogat, majd mindent összevarnak.

1 hétig nagyon fáj és akkorára dagad mint egy pingpong labda, de utánna elmúlik.

2022. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra sem értem, miért nem küldte el senki szájsebészetre egy félig kibontott, nyílt sebes, gyulladt foggal. Komolyan itt tart az orvostudomány? Hagyják az embert szepszisben megdögleni??
2022. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem ez volt az első foghuzás om! Máš orvosnál semmit nem éreztem. Arra gyanakszom, vagy nem értett hozzá, vagy gyenge volt az érzéstelenítő mert, más dokinál ahol voltam, ha ráharaptam az ajkamra semmit fájdalmat nem éreztem
2022. jún. 2. 17:17
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi végzett fogorvos van itt...

egyrészről: egy foghúzás nem attól lesz szájsebészeti kompetencia, mert a beteg a 3. szuri után sem zsibbad. Így is marha leterheltek a szakellátók, mert tele van olyan esetekkel, amelyek ugyan általános fogorvosi kompetenciát igényelnek, de valamiért még sem ott oldódik meg (néhány példa: problémás beteg, elhanyagolt, soron kívül beesett és nincs egyszerűen rá kapacitás, kézsérülés miatt az orvos már nem tud nehezebb húzásokat kivitelezni, gyakorin Kasszás Aranka ezt ajánlotta stb).

Másrészről: ugyan kedves 13-mas gyógyszerészi kémiát nem tanultam, de gyógyszertant igen és veled ellentétben van fogorvosi tapasztalatom is: sokan szeretik azt hinni, hogy nyelési nehezítettségük van. Ez egy fantom érzet. Ha tanultál gyógyszerészi kémiát, akkor azt is illene tudni, hogy egy allergiás reakció azonnal mutatkozik, nem órákkal a beavatkozás után, amivel vígan írogat a kérdező. Az alsó vezetéses érzéstelenítésnél a nyelv széle és az orca is elzsibbad, ez nyilván kiválthat ilyen érzést.

17-es! Ha valaki ott tart, hogy szepszist kap egy gyulladt fogtól, akkor ott nem az orvos a hibás, hanem ő maga, nem is kicsit, mivel annyira extrém ritka és elképesztő elhanyagoltság talaján van ilyen szituáció. Attól senki nem hal meg, mert kicsit megmozgatták a fogát sőt, elmondanám neked, van olyan, hogy egy fogat 2x húzunk, mert bármi miatt elsőre nem jön ki. Különösen olyan területeken kényszerül rá az ember erre, ahol nincs elérhető szájsebész, de persze ha akkora gond lenne belőle, akkor halálra rémítve elküldjük a beteget 80 km-re, ahol legközelebb van szakellátó. Nyilván tudjuk, mit csinálunk. Mondjuk az érdekes, hogy ha én kiejtem a szájsebész szót a számon, sírva könyörögnek, hogy oldjuk meg itt bárhogy, csak oda ne. Itt gyakorin mégis mintha az alapfelállás az lenne, hogy nem fogorvoshoz mennek az emberek, hanem szájsebészhez.

Kérdező! Nem fog lebénulni a szíved, ha lidocaint kaptál, annak 10 ampulla a maximális dózisa egy átlag felnőttnél, ebbe nyilván bele van kalkulálva a 13-mas válaszoló félig idepasszoló okoskodása is, miszerint antiarrhythmiás szer. Nem lesz bajod, ha eddig nem volt gond, ezután sem lesz. A lidocain hatóideje cirka 240 perc, ami 4 óra. Nyilván van egyéni eltérés, de ennyivel lehet kalkulálni.

Hogy hogyan van begyulladva, az pedig nem mondható meg. A gyulladásnak rengeteg alfázisa van, pl egy fogbélgyulladás is lehet olyan stádiumban, amit vígan kezelgetek, de lehet abszolút elzsibbaszthatatlan is - nem tudni előre. Én mondjuk szoktam erről szólni. Húzni nem húzok úgy, hogy fáj, mint ahogy az említett kolléga sem ezek szerint. De önmagában az, hogy fáj, de más, objektív tünet nincs, még nem jelenti egyből azt, hogy antibiotikum, szájsebészet. Mint írtam, így is túl sok felesleges beteg kóvályog kórházakban, és még ennél is többen kapkodják be az antibiotikumot teljesen indokolatlanul. Sőt, az a rosszul hírem, hogy maga a fogfájás önmagában mégcsak sürgős esetnek sem tekinthető.

2022. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
15%
És ki tehet a sok feleslegesen és indokolatlanul felhasznált antibiotikumról? A sok multidrogrezisztens baktériumcsaládról? Hát a sok inkompetens orvos és fogorvos aki a virális fertőzésre is azt írja ki. Lehet itt a betegre fogni, hogy ő kéri, de kérem, neki van diplomája meg dr.(med) / dr.(dent.) címe amire olyan k*rva büszke?
2022. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!