Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Titeket ért már kellemetlen...

Titeket ért már kellemetlen reakció a fogorvos részéről, mert szúvas volt a fogatok? Ha nem, akkor melyik rendelőben voltatok?

Figyelt kérdés

Engem igen, többször, gyerekkorom óta.


Tartok is a fogorvostól a megaláztatás miatt, hogy "miért nem mosom rendesen és jövök hamarabb".. Hát ezért a reakció miatt és egyébként rendesen mosom.


Most megint húztam egy ideig, mennem kellene, de nem merek és ahogy lenni szokott, rosszabb lett. Igen, tudom felnőtt problémák.. Arra gondoltam olyanhoz megyek, akinél van pozitív tapasztalata másnak! Budapestiek véleménye érdekel, olyan embert helyet/dokit keresek, ahol nem alázzák meg az embert!


2022. jún. 19. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez régebben volt inkább jellemző, ma már minden doki örül a fizető páciensnek.


Én is felnőtt fejjel rakattam rendbe a fogsoromat, ugyan így voltam vele mint te, féltem hogy majd ki fog gúnyolni. De szerencsére nagyon jó dokit választottam, kedves volt mindig, nagyon jól megcsinálta a fogamat, azóta is szívesen járok vissza hozzá ellenőrzésre.

Bp. 13.

2022. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem ér ilyen reakció, de ha érne is, én ezeket gyorsan lereagálom és nem sértődöm meg, végül is igaza van.


Ha most ezt mondaná nekem egy fogorvos és igaza lenne, akkor max azt mondanám hogy most már ez van, már nem tudok ezzel mit kezdeni, a jövőben jobban figyelek majd. Aztán ennyi. Azért depresszióba nem esek ez miatt.

2022. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha ilyen a hozáállásod, hogy "most megint húztam egy ideig, mennem kellene", akkor jogos a megjegyzés, hogy elöbb kellett volna meni a fogorvoshoz!

Engem még soha nem ért ilyesmi, igaz, hogy fél évenként megyek ellenörzésre.

2022. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én sem esek depresszióba, a kellemetlen élmény után csak halogatom a fogorvost, amíg lehet, és most már nem lehet.. Arról beszéltek milyen borzalmas szaga van a gyulladásnak a számban. Nekem ez nem fér bele, akkor sem, ha igaz, egyszerűen megalázó volt kezelés közben, ráadásul, ha akartam sem tudtam volna semmit mondani nyálszívóval a számban, bár a szégyentől nem is mondtam volna úgy sem semmit.


Melyik másik doki mond ilyesmit? Pedig dolgoznak orvosok nemiszervekkel, széklettel, vizelettel, mindenféle emberi résszel, fekélyekkel, meg mittudomén.

2022. jún. 19. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha évente jársz kontrollra, nem éred el azt az állapotot, hogy szégyenkezned kelljen.

De egyébként én is voltam úgy hogy sokáig nem mentem, csak annyit jegyzett meg, ha előbb megyek még meg tudta volna menteni. És semmilyen rosszindulat nem volt a hangjában.

2022. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Azért ne hasonlítsuk össze a szájüreget a seggly*kkal, mert nem azzal az arcodon közlekedsz és beszélsz minden nap. A legnagyobb probléma hogy benned nincs szégyenérzet. Nem attól kéne kellemetlenül érezned magad, hogy megemlítették a szagot, hanem hogy annyira elhanyagoltad a szájápolást, hogy idáig fajult a dolog. De ezt láthatóan nem szégyenled eléggé.

A fogmosásról meg annyit, hogy a "rendesen mosom" az nem elég. A szájhigiénia része a rendszeres fogorvosi kontroll és fogkő leszedés. Nem is említve a fogköztisztítást és esetenként egy önkontrollt egy plakkfestő tablettával. Mondanom se kell, hogy ha a fogorvos talált valami problémát, akkor az addigi fogmosási rutint el kell felejteni és gyökeresen változtatni kell rajta.

2022. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Plakkfestő tabletta? Életemben nem hallottam ilyet, de nagyon jó! Eddig egyszer voltam fogkőleszedésen, azt mondta a nő, hogy szinte semmi leszednivaló sincs. A fogaim között lyukadt ki amúgy, nagyon szorosan vannak, rossz fogszabályozás miatt van(korábban a fogszabályzó szakorvos mondta), hogy minden fogam ott lyukad a kettő közt, fogkő meg szinte semmi, és igen, fogselymet pl nem használok, se ilyet akármit. Amúgy köszi, ez nagyon érdekes, ki fogom próbálni, nagyon meglepett, hogy létezik ilyen, veszek a gyereknek is.


Egyébként meg az egészséges s***lyuknak sincs szaga, ahogy az egészséges szájnak sincs. Minden akkor lesz "undi", amikor BETEG! Arra van az orvos, hogy gyógyítsa. És mondom, az asszisztens volt szemét leginkább, de a dokinak megfelelt ez a stílus.. Az orvosnak nem feladata nevelni az embereket. Az orvosnak a gyógyítás a feladata, a személyes véleménye nem érdekel senkit. Nem szégyellem, hogy nem használom a fogselymet a festőcuccot, úgy érzem eleget teszek a fogaimért, nekem ez így megfelel, de ahogy én sem szólogatok be másoknak testalkatra, higiéniára vagy rossz ízlésű öltözködésre, úgy én is elvárhatom, hogy normálisan kezeljenek, szubjektív véleményektől mentesen, mert nem azért megyek, hogy megalázzanak, mert nem úgy élek, ahogy más szerint kellene. Főleg, hogy ilyen "jelentéktelen" területen kapom a kéretlen kritikát, mint fogselyem és plakk használat. Ráadásul fiatal sem vagyok annyira, a korosztályom egy részének ilyen olyan toldásai vannak, sok gyökérkezelés, műfogak, hidak, tömések. Semmi extra nincs ebben, egyszerűen be volt gyulladva az ínyem egy(az első) gyökérkezelésre szoruló fogam mellett és igen, valóban kellemetlen szaga volt és kicsit fájt, pont ennek okán mentem. A betegségekben semmi szégyellnivaló nincs és senki sem érdemel megszégyenítést, pláne egy orvostól.

2022. jún. 19. 16:21
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Az orvos egyik feladata pontosan az egészségre nevelés, prevenció nélkül nincs gyógyítás. Ez az első, amit az orvosi egyetemen megtanítanak (persze az anatómia után). A véleménye pedig nem szubjektív, hanem orvos illetve egészségügyi dolgozó lévén (asszisztens) objektív.

Az elhanyagolt fogazatnak hosszú távon súlyos következményei vannak. Elsősorban a pénztárcádra, de a szervezetedre is. Az a kis rohadt fogselyem pont ezt hivatott megelőzni, de ha te szeretsz a fogorvosi székben órákat tölteni és a pénzedet szórni a fogorvosnak, akkor csak hajrá.

2022. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Itt attól függ, hogy mit értesz kellemetlen reakció alatt.

Én fogorvos vagyok. Nem szeretem a múltat felhánytorgatni, mivel a most adott diagnózison nem változat semmit a “miért nem jött hamarabb”. Arra viszont valamit mondani kell, mikor a páciens saját magán kívül mindent és mindenkit is hibáztat a szájüregi állapotán, egyedül ő nem tehet semmiről. Aki 25 éve nem volt orvos közelében, arra nem kifogás a “terhesség alatt ment tönkre, “covid volt”, “nem volt pénzem (tb- s rendelő…)”, és egyéb, ide nem tartozó megjegyzések. Igen, ilyenkor szoktam valamit mondani, de nem cseszegetés céljából, éppen ellenkezőleg, az ő érdeke megtudni, hogy eddig nem volt jó a hozzáállása, és ha ezen nem változtat, akkor hiába jár el ide, azok a fogai, amiket véres verítékkel megmentünk, ugyanúgy fognak romlani.

Írod, hogy mert te rendesen mosol fogat. Elmondom neked, mindenki rendesen mos fogat, mégis egy kezemen meg tudom számolni, hogy egy hónapban hány jó szájhigiéniával rendelkezővel találkozom, és még az sem kiváló, hanem az adott helyzethez képest jónak mondható. Ennek objektív jelei vannak, szondával lekaparható lepedék, vastag fogkő, ínygyulladás vérzéssel. Aki ilyen szituációban azt mondja, hogy ő rendesen mossa, az olyan, mintha a 250 kilós ember azt mondaná, hogy ő rendesen táplálkozik. Nyilván ezt is lehet szépen meg nem annyira szépen mondani, de aki a nyilvánvaló helyzetet is tagadja úgy, hogy ott mutatom az arcába a vastag lepedékkel teli szondát, annak vagy másik orvost kell keresnie, vagy ha tb-s, nem kap meg bizonyos terápiákat, mert azoknak jó szájhigiénia a feltétele. Így nem jár pl esztétikus tömés sem, vannak más tömőanyagok is, amelyeket annyira nem zavarja a trutyi meg a vér, végeredményben a fog be van tömve. És hogy lásd, nem én vagyok ilyen szőrös szívű: fogszabályozás során kifejezetten feltétel a jó szájápolás, nem is kaphat olyan fogszabályzót, aki nem tudja megmosni, több helyen még papírt is aláíratnak a szülővel, hogy ha nem működnek együtt, a kezelés véget ér, pénzvisszafizetés nincs.

Ha te a sokadik orvossal találkozol, akinél ilyen kellemetlenségek merülnek fel, akkor el kellene gondolkodni, hogy egyrészt esetleg lehet abban igazság, amit a szakember mond, másrészt talán túl érzékeny vagy. Még egyszer leírom: a beteg érdeke mindenről tudni, és joga is van hozzá.

2022. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ennek objektív jelei vannak, szondával lekaparható lepedék, vastag fogkő, ínygyulladás vérzéssel."


Nekem ezek közül egyik sincs. Kétszer voltam fogszabályozáson(egyszer gyerekként TB alapon, 7 évig volt fent, egyszer magánban, ahol azt mondták, alulfejlett az állkapcsom, és nem lehetne megoldani csak műtéttel darabokra törni a csontjaimat és rendesen beilleszteni, úgyhogy félbemaradt a dolog). Ott egy szava nem volt senkinek soha, de mégis mindig elmondták, hogy mosni kell a fogakat napi kétszer. Voltam már fogkőleszedésen is, ott kifejezetten dicsértek, hogy nincs mit leszedni, biztos rendszeresen járok(haha, egyszer voltam életemben, pont akkor).


Kétszer találkoztam ilyennel, az egyik húszas éveimben volt, egy fehérítés után mentem tályoggal(azt hiszem ez a neve), a másik max egy éve, 30 évesen, kezdődő tályoggal. Mindkettő gyökérkezelésre szoruló fognál volt, csak az egyiket korábban felismertem, akkor még nem volt vészes.


Nyilván nem tökéletes a szájhigiéniám, de az az igazság, hogy nem is érdekel, hogy az e, Több más területen sem csinálom tökéletesen, pl nem mosom úgy a kezem, ahogy elő van írva csuklófogással, meg hüvelykujjmosással, ahogy a táplálkozásos példádnál is kiemelted, nem akarok fitnesszmodell meg táplálkozási szakértő, dietetikus lenni, úgy fogápolásban sem akarok nagymester lenni aki napi 1 órát tölt szájzuhannyal, plakettfestéssel, fogselymezéssel, napi 3x fogmosással, öblögetéssel meg félévente fogkőleszedéssel és fehérítéssel, évenkénti kontrollal. Elég a közepes, hogy nem vagyok kövér, és hogy van egy két rossz fogam, amit kezeltetek. Napi kétszer mosok fogat, és öblítek egyszer reggelente, és voltam kétszer fogszabályozáson. Ezzel már bőven megugrom az átlagos szintet, az emberek nagyrésze ennyit sem tesz. Két gyökérkezelésre szoruló fogam van 30 felett, nem érzem, hogy rosszabb lenne a helyzetem másokénál a környezetemben, egyszerűen olyan vagyok, akinél úgy érzik megengedhetik ezt a viselkedést(sajnos más területen is, ha a határidő vége előtt megyek ügyintézni, vagy nem érek át a zöldön a zebrán gyerekkel), ami miatt akkor megyek csak, ha nagyon muszáj és már ciki. Most pl megvártam, míg ciki lesz és letört egy darab a fogamból, amikor már nem tudom elkerülni a kellemetlen helyzetet.


Tájékoztatni lehet, de szerintem az hogy "gyomorforgatóan büdös ez a szag, hányingerem lesz tőle, te hogy bírod? A gennynek magától van ilyen szaga, vagy ez a benne rohadó ételmaradék?" az nem tájékoztatás, ráadásul tájékoztatni azt kell, aki nem tud róla. Ezen a plakettfestésen kívül tudtam mindent. Ismerősi körben több embernek van műfoga(híd, egy egy becsavarozott foga), sok gyökértömése, sok szúvas foga, pedig mi vagyunk a "jobb" réteg végzettség és megjelenés, ápoltság terén.


És igen, az én első gyökérkezelésre szoruló fogam is fél évvel a szülés után lett tályogos:)

2022. jún. 20. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!