Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is nagyon féltem, pedig egyébként semmi olyan rossz tapasztalatom sincs, hogy fájt volna a beavatkozás. Az az egyik legnagyobb problémám vele, hogy nem bírom a hangokat közben, szörnyen zavar és maga az érzés, hogy matatnak a számban is zavar.


Most azért kéne elmennem dokihoz, mert sajnos van egy fogam amit tömtek, viszont elkezdett fájni. Ez egyszer már előfordult és akkor azt mondta az orvos, hogy ki kéne húzni, de nem akartam azonnal és vártam vele, aztán elmúlt.

Ez 2 éve volt és félek, hogy mostmár tényleg ki kell húzni, mert azon kívűl, hogy fáj rendszeresen fel van dagadva az ínyem jobb fent végig és mintha lenne egy kis dudor ott, ahol ez a fog is van.


Szerintetek ki kell majd húzni? Ez a dudor mitől lehet? Ha kihúzzák az mennyire fog fájni? Illetve mennyire fog látszani, hogy nincs ott fogam? (jobb fent utolsó előtti fogról van szó)



2022. jún. 29. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne halogasd a dolgokat, mert annál nagyobb horror lesz. Járj el rendszeresen, szedesd le a fogköveket, tartsd be, amit javasolnak (milyen fogkrém, milyen fogkefe, fogköztisztításra selyem vagy kefe, szájvíz, gyakoriság, stb.). Az érzéstelenítő beadása után semminek sem szabad fájnia. Amíg szúrnak, lazítsd el az állkapcsod, úgy kevésbé rossz. Ha bármi panaszod van, kérdezd meg a fogorvosodat, mert tud írni fájdalomcsillapítót, antibiotikumot, amire csak szükséged van. Az ismeretlentől fél a legjobban az ember.
2022. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem lent kellett egy fogamat kihúzni, mert én is elhanyagoltam sajnos, mikor tini voltam.

Egy kihúzott fogat még jól tolerál a fogsor! Ilyenkor az egész fogsor kissé összehúzódik, az íny idővel megerősödik a kihúzott fog helyén. Egy fognál általában még nem szükséges a kihúzott fog pótlása.

Nekem egyáltalán nem fájt, mikor kihúzták! Pedig, három darabban kellett kihúzni, mégis nagyon ügyes, gyors volt az orvos!

Azóta megcsináltattam a szuvas fogaimat, évente járok magánfogorvoshoz ellenőrzésre és tökéletesek a fogaim!

Hogy kihúzza e a fogad, azt függ, milyen állapotban vannak a fogad gyökerei meg úgy a fogkoronád általában.

Talán lehetséges gyökérkezeléssel megmenteni!

2022. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ettől is félek, hogy sajnos elhanyagoltam a fogaimat és most úgy szégyellem magam, emiatt is kellemetlenül érzem magamat, hogy mit gondol majd az orvos :(
2022. jún. 29. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha dudor is van, akkor valószínűleg van ott már egy ciszta. Ha sokáig halogatod, úgy begyullad, hogy az érzéstelenítő sem fog hatni.

Menj minél előbb. Hívd az orvost. Most :)

2022. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor is lehet ciszta ha megnéztem az ínyemet és csak piros, szóval nem gennyes meg ilyesmi?
2022. jún. 29. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, igen, talán magán a foggyökér csúcsán van, és most kezd el szépen felgyülemleni. Talán még megmenthető, de fel kell tárni, hogy ki tudjon ürülni a cucc.
2022. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Ilyenkor fogok kapni antibiotikumot? Vagy ez ottani kezelés érzéstelenítővel?
2022. jún. 29. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ottani kezelés lesz érzéstelenítővel. Kiszedi a tömést, és megnyitja a gyökeret, hogy ürüljön. Valószínűleg lesz röntgen is előtte. Orvosa válogatja, nekem nem adott antibiotikumot az enyém, de van, aki szokott adni. A gyulladás mértékétől is függ, hogy ad-e. És majd menni kell rendszeresen (párszor) gyökérkezelésre. Ha minden oké, kapsz új tömést.
2022. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam az orvosomat, de sajnos csak augusztusra tudnak adni időpontot, mivel hogy nem akut annyira, mert inkább az ínyem fáj mint a fogam
2022. jún. 29. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!