Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letort elol a fogam 19eves...

Letort elol a fogam 19eves vagyok tanulok meg nappalin igy penzbe kerulne megcsinaltatni vagy nem? Egy vagyon a fogaszati kezeles sajnos ;(

Figyelt kérdés
Fog

2023. febr. 22. 19:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kis kiegészítés: ha tömőanyaggal ki lehet pótolni, esetleg gyökérkezelni kell, ez ingyenes a körzetesnél. Koronàért fizetni kell , pàr tízezer. Iskolai fogorvosnál passz.
2023. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A körzetes orvosodnál tb alapon igénybe vehetsz minden konzerváló fogászati kezelést (tömések, gyökérkezelés), fogkőeltávolítást és foghúzást. Amennyiben a fogad töméssel már nem építhető fel és pótlásra van szükséged, az mindenképpen fizetős, és mivel elmúltál 18, így kedvezmény sem jár rá.

7-es! Mégis mit szeretnél mondani? Még szép, hogy rossz fogat húzott ki, mivel nem távolítunk el ép egészséges fogat nyomós indok nélkül (például fogszabályozó szakorvos által kért megfelelően ledokumentált javaslat kivétel). Ha azt szeretnéd mondani, hogy volt apukád szájában egy látványosan destruált, rossz fog és az orvos direkt a mellette lévő, látványosan ép és egészségeset húzta ki (itt remélem érzékelünk némi cinizmust), akkor erre a válaszom: a férjem, aki körzetben fogorvos rendszeresen jön úgy haza, hogy xy betege megint járt a helyi fenszi magánrendelőben és neki kellett helyrehozni azt, amit ott elcsesztek. Valaki felmarkolta a nagy lóvét, ő meg ingyen kijavít olyan dolgokat, amiket még egy frissen végzett orvosnak is ildomos lenne jól kiviteleznie, például hogy csak egészséges foganyagra tömünk rá, szuvasra nem. Rendszeresen járunk úgy (jelenleg én is körzetes fogorvos vagyok, de sok társamhoz hasonlóan én is kiléptem a rendszerből és a felmondási időmet töltöm), hogy úgy megy ki az amúgy totálisan ledöbbent beteg, hogy ha tudta volna, hogy itt ilyen ellátást kap, ráadásul ingyen, egyből ide jött volna és nem ad ki egy valag pénzt egy rossz szakemberre. Nem attól lesz valaki jó, mert magán. Magán orvoshoz járni státuszszimbólum lett, a körzeteshez menni ciki, így hiába nincs pénze az embernek és hiába nem tud semmit a körzetes orvosáról, inkább elmegy a szintúgy ismeretlen magánorvoshoz, csakhogy este a sör mellett elmondhassa, hogy ő ott volt. Gondolom a kommented egy antireklám akart lenni, de itt és most tudnék sorolni számos, csak magánban dolgozó szakembert, akinek a gányolását nekem kellett valahogy helyre hoznom. Van olyan közülük, akinek engedélye sincs, éjszaka és hétvégén dolgozik, hogy le ne bukjon és egyébként asszisztencia nélkül.

2023. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az elol letort fogamat tomessel kilehet javitani? (Utolsotol kerdezem)
2023. febr. 24. 11:34
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az utolsó vagyok, de: attól függ, mekkora rész tört le. Menj el a rendelésre, el fogják mondani a lehetőségeket. Nem érdemes halogatni a törött felszín szuvasodhat vagy az egész fog elszíneződhet.
2023. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyjabol 1-2cm, hetfon megyek
2023. febr. 24. 13:26
 16/16 A kérdező kommentje:
Holnap reggelre mar kaptam is idopontot :))
2023. febr. 27. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!