Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel a betegjogi képviselőhöz...

Ezzel a betegjogi képviselőhöz mehetnék?

Figyelt kérdés

30 vagyok életem első lyukas foga volt.

Elmentem a körzetis fogorvoshoz, aki nemrég óta rendel nálunk. Egy apró lyuk volt a fogamon. Fúrta, faragta, betömte. Jeleztem, hogy túl púposnak érzem. Az volt a válasz, majd kopik.

Az lett a vége, kitört a fogam oldala. Kb 4 hónap alatt. Gondolom a nyomástól széthasadt.

Visszamentem 3 hete vele. El sem akart látni, mondván tb alapon 1 éven belül 2x nem nyúlhat ugyan ahhoz a foghoz.

Erélyesen mondtam, akkor így marad?! Ismét fúrta, faragta, gyökérkezelte. Ideiglenes tömést kaptam.

1 hét alatt konkrétan a fogam fele kihullott, a tömés pedig elmálott.

Most a fogam külső oldala van, plusz a gyökér. Arra tudok gondolni, hogy nagyon vékonyra csiszolta az oldalát,

Visszamentem, mára visszarendelt. Mondtam neki, hogy kitört, pedig nem is azon az oldalon ettem, ugs érzem nem az en hibám. Célozva rá, higy ismét elcseszte.

Belelesett a számba, majd közölte, hogy 28ezer a csap, 50ezer a korona. Vagy kihúzza.


Most egy éppen lyukas fogat tönkretett és én fizessek 80ezer ft-ot beki?!


Ezzel a betegjogi képviselő tudna kezdeni valamit?


2023. ápr. 4. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent tudsz bizonyítani, akkor igen.
2023. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mégis hogy lehetne ezt bizonyítani?

Pl az első tömést még felvitte a gépbe, a többinek nyoma sincs hogy itt voltam.

2023. ápr. 4. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, az gáz!
2023. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem erről (sem) én tehetek 🤷‍♀️
2023. ápr. 4. 19:59
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Esetleg azt tudod csinálni, hogy megkeresel egy másik fogorvost és kérsz tőle egy szakvéleményt. Elmondod mi van, mi történt veled és hát ha leírja, illetve igazolni tudja, hogy a másik fogorvos az ép fogadat tette tönkre.

És persze legyen ennek írásos nyoma és akkor el lehet menni a betegjogi képviselőhöz panaszt tenni.

2023. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy roncs fogból, mert konkrétan tenyleg csak a gyökere és egy egyik oldala nagyon vékonyan van meg, hogy igazolná, hogy az a fog jó volt?
2023. ápr. 4. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Sehogy nem lehet utólag bizonyítani, és szakvéleményt egy normális fogorvos nem fog írni. Ha van korábbi röntgen vagy fénykép esetleg amit kezelés előtt készített az segíthet.
2023. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, nem vagyok fogorvos. Csak segíteni szerettem volna.


Mindenesetre én biztosan felkeresnék egy másik fogorvost vagy menj el mindenképpen a betegjogi képviselőhöz, hogy adjon tanácsot, hogy tudod végig vinni ezt az ügyet, mert nem szeretnéd annyiban hagyni, így is egy fogad bánta.

2023. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja és a szép a tórténetben, nem is a doki csinálta a fogamat, hanem egy nő. Most bukkantam rá a facebookon, a menyasszonya...

Akinek azt sem tudom van-e vegzettsége, vagy bármi



Egy röntgenem van, de az a 2.beavatkozás után. Elöbbi nincsen

2023. ápr. 4. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy másik fogorvos hozzányúl akkor vége az ügynek. Ha pedig előbb elindítasz egy jogi procedúrát és ezt jelzed akkor egyik fogorvos sem fog hozzányúlni, ha mégis akkor esélytelen az ügyed. De szerintem menj el egy jobb hírű magánrendelőbe konzultációra, ez a legjobb amit magaddal tehetsz.
2023. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!