Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért sárgák a fogaim?

Miért sárgák a fogaim?

Figyelt kérdés
Nem dohányzom és nem eszek egészégtelen kajákat napi 3* mosom de viszont napi 4l colát iszok ez lehet a baj? Mit tegyek hogy újra fehérek legyenek? Tipp?
2010. okt. 10. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kólától is lehet sárga a fogad szerintem.Nem iszol kávét?
2010. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kóláról kell lemondanod. A karamell színezi be a löttyöt meg a fogaidat is.
2010. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát a 4L cola elég sok, és egyáltalán nem tesz jót a fogaknak...
2010. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Napi négy liter kóla???!!!

Nemhogy a fogaid sárgák, de a beleidet kellene látnod! Van még bélműködésed? Akkor élvezd ki, mert nem sokáig lesz... Az a cukros szemét teljesen tönkretesz. nem tudod helyettesíteni valamivel? Körülbelül vbármi jobb lenne. Örülj, hogy ezidáig csak a fogaiddal van baj...

2010. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4l cola elég durva. Ha így folytatod akkor cukorbeteg leszel, esetleg még meg is vakulhatsz.
2010. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mondj le a kóláról, kátrány (is) van benne, meg ki tudja, milyen szarok, amik beszínezik a fogadat, kilyukasztják a beledet...
2010. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nem kávézok,ides-tova 12 éve iszom de akkor ezért nem tudok csak 1-2 hetente wc re menni ???leszokni próbáltam de a max 11 nap volt és kivoltam merülve úgy éreztem hogy nincs energiát amint 1-2 kortyit ittam újra erőre kaptam nagyon le szeretnék szokni róla mert mostanában már nagyon nem érzem jól magam fájnak a fogaim a gyomrom a fejem de 1*űen nem tudok leszokni pszichológusnál is voltam de ő se ment semmire velem mit tegyek ????????????????
2010. okt. 10. 13:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de nagyon elbaxtad, már bocs...

A sok cukor meg mesterséges adalék tönkrevágja az egész szervezeted, de a koffein és más anyagok ugyanakkor függővé tesznek. Mondom én, hogy a fogaid sárgaság a a legkisebb bajod...

Ha nem teszel valamit, nagyon gyorsan véged lesz, mint a botnak. 1-2 hetente mész wc-re? Baz+...

Menj el a háziorvoshoz, és mondd el neki az egészet, utaljon be valahová. A kólát mással fog kelleni helyettesíteni, pl kávéval (amit csak feketén ihatsz), az megadja a testednek a koffeint, és majd arról lassan leszoksz orvosi segítséggel, az már nem annyira káros, mint a kóla... És elég hosszú idő kell majd, mire beindul megint a szervezeted normálisan, és kiürül belőle a sz@r.


Gondolom, táplálkozási szakértő majd összeállít neked egy étrendet, azt kell a tisztítás alatt enned.

Mihamarabb menj dokihoz, nem pszichológushoz, mert ez fizikai függés! Ő nem mondta neked, hogy neked orvosra van szükséged?

És egyáltalán hogy szoktál rá a napi négy liter kólára?

2010. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
igen, lehet ettől is. gondolom rászoktál a kólára, ne is szokj le róla, ha nem akarsz, viszont a 4l nagyon sok naponta, próbálj meg fokozatosan lejjebb menni, mondjuk fél-egy literig.
2010. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Leteszed és nem nyúlsz hozzá többet, ennyi. A kóla nem okoz fizikai függőséget, tehát csak akaraterő kell! Vagy nagyon súlyos következményei leszenk, bár szerintem már így is vannak, de ez csak sokkal-sokkal rosszabb lesz!
2010. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!