Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért sárgák a fogaim?

Miért sárgák a fogaim?

Figyelt kérdés
Nem dohányzom és nem eszek egészégtelen kajákat napi 3* mosom de viszont napi 4l colát iszok ez lehet a baj? Mit tegyek hogy újra fehérek legyenek? Tipp?
2010. okt. 10. 12:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem hittem volna hogy ilyen nagy a baj 12 éve iszom a colát mindent +próbáltam hogy le tegyem 11 nap után azt éreztem hogy a mintha az egész testem legyengült volna és a kedvem 1*űen szinte depressios llapotba kerültem a pszichológus is mondta hogy mennyek háziorvoshoz de valaogy sossem jutottam el oda 7-8 éves lehetem mikor 13.kerületbe laktunk és 1tlen1 bolt volt a közelbe ott volt 1 hócipő nevezetű gabonapehely na 3-8 éves koromig reggel délben este csak azt ettem elköltöztünk 1 másik helyre ott nem lehetett kapni azt a hócipő nevezetű gabonapelyhet és fater mondta nézek valami mást vissza szaladta és ki vettem a hűtőből azt a fél l colát és azóta a rabja vagyok
2010. okt. 10. 14:41
 12/16 anonim ***** válasza:

Egy műanyag pohárba önts kólát, hagyd ott pár napra, utána a pohár peremét megfogva emeld fel a poharat...

mindenki kipróbálhatja, aki nem tudja mi történik.

Csak utána gondolj bele, hogy mit csinál ez a gyomroddal.

2010. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

Jajj, tipikus doktorbácsi-páciens hozzászólások voltak:


-dohányzik?

-nem

-iszik?

-nem

-akkor mit szokott?

-colát inni

-mno akkor sajnos erről kell letiltanom


Nekem is sárgák a fogaim, pedig én colát egyáltalán nem iszok. Amíg nem lyukasok addig nem zavar. Sakkormivan ha van egy kellemes sárga beütése?

2010. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
igazság szerint a érdéstől kcsit elhatártolódtunk valóban én utálom hogyha sárgág a fogaimvagy az egész legyen sárga vagy akkor 1 se úgy v ok vele
2010. okt. 11. 17:19
 15/16 anonim válasza:

Szia.

Ezt hívják cola függőségnek.Sajnos erről sem lehet egyszerűen leállni, mint ahogy szinte semmiről amiben koffein van.A szervezeted hozzá van szokva a napi koffein bevitelhez ezért ha nem iszol colát nem pótolod a koffeinhiányt akkor nem vagy jól érzed a hiányát, ez egyszerú mint az egyszeregy.Amúgy ha egy fogat colába teszel az 1-2 hét alatt eltűnik a cola szétmarja, a beleid a veséd nagyon kész lehet ha napi4l colát iszol:S

A fogaid meg egyértelműen a kólában levő anyagoktól sárga, tedd le a kólát szokj át szörpre vagy valamilyen üdítőre, igyál vizet.

2010. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
utolsó ugyanezek a tüneteim vannak
2010. okt. 12. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!